Вони відкрились у війну

Вони відкрились у війну

Безкоштовно набити тату, подивитися на голу Дашу Астаф’єву, заїсти це все Олегом та запити крафтовим пивом. 

Усе перелічене можете зробити і ви, відвідавши нові заклади Дніпра. Їхні власники не побоялись війни та відкрили свої двері. Про те, заради чого підприємці продовжують свою роботу і про труднощі, з якими вони стикаються, у цьому матеріалі.

(Також ми знаємо найсмачніші позиції у меню цих закладів)  

"Наследники"

Під'їхати до входу на "харлеї", поїсти м’яса, яке щойно зняли з вогню, і одразу зробити нову татуху.

Де? Вулиця Калинова, 3.

Про заклад. Назва "Наследники" не випадкова: закладом володіє ціла родина – тато та двоє його синів. 

Байкерська тема – особисте захоплення батька. Але статуетками та постерами або картинами з мотоциклами у ресторані не обмежуються, тому прямо всередині є майстерня з ремонту залізних коней! За тим, що там відбувається, можна спостерігати за філіжанкою кави. 

Про татуху теж не жарт, у ресторані працює салон. Нам натякнули, що патріотичне зображення на тілі можна отримати безкоштовно. А ще гостей зустрічає гола Даша Астаф’єва. Точніше, її статуя. Акторка та співачка спеціально позувала для неї. 

Чи складно було відкритися у війну?

"Наследники" почали працювати на початку лютого. З приходом війни зачинилися, а у березні вирішили поновити роботу. 

"Власник приїхав і сказав: нумо щось робити, якось працювати, бо рано чи пізно ця війна закінчиться, а ми хочемо зберегти робочі місця та колектив. Навіть якщо працюватимемо в мінус", – розповідає керуючий закладом Олексій. 

Через бойові дії змінилася логістика: здорожчали продукти та вартість їхньої доставки. А постачальники, каже Олексій, згодні працювати лише з готівкою. 

Має значення і людський фактор – персонал ресторану переймається за себе та рідних. "У когось знайомі воюють, хтось не знає, як сім’ю вивезти у безпечне місце. Спостерігаємо у колег синдром війни", – додає Олексій. Після відкриття працівникам довелося скоротити зарплату. 

Фішки закладу: 

• Барна стійка (та, яку прикрашає статуя Даші Астаф’євої); 
• Смачна їжа;
• Майстерня і тату-салон.

Олексій розповідає:

"Ми прагнемо до стилю "френдлі". Тобто можемо з кимось присісти, щоб поговорити, а з кимось пожартувати. А якщо хтось без настрою, то треба бути непомітним".

Що варто спробувати з меню? Тут шанують м’ясо. Як у складі бургерів, так і у якості самостійної страви. До речі, готуватимуть його на грилі просто посеред двору. 

Середній чек від КУСТа

"Gastronomie"

Ножі з рукоятками зі слонової кістки, бабусина кришталева люстра та телефонний апарат з Парижу.

Де? Вулиця Сергія Єфремова, 22.

Про заклад.  У "Gastronomi" кожна маленька деталь інтер'єру має свою історію й особливе значення. Фішка закладу – гра на контрастах. Богемні рами сусідять з графіті. А кухня стилізована під пекарню, розташовану десь на вуличках Провансу. Всередні закладу душевно, його допомагав оформлювати персонал кафе. Наприклад, на стіні у "Gastronomi" висить велика картина. Це пейзаж, який власники привезли з Франції, і у Дніпрі наполовину замалювали фіолетовою фарбою. 

"Це нестандартний погляд на звичайні речі. Ми маємо замалювати старе, аби з'явилося щось дійсно унікальне", – сказав керуючий закладом Назар. 

Які корективи внесла війна? Готувалися до відкриття ще до початку бойових дій. Але все доробляли вже під звуки сирен. 

"Ми будувалися три тижні – виникли проблеми з робочими – хтось пішов у ЗСУ добровільно. Крім того, дотримувалися всіх правил: тільки тривога – йшли на паркінг. І чекали, коли закінчиться, тож робітники працювали по 2-3 години на день", – ділиться керуючий. 

Елементів декору мало б бути набагато більше,  але їх не довезли з Харкова, бо склади розбомбили. 

"Заклади мають відкриватися, мають працювати, це допомагає економіці країни. Хоча влада і дозволила ФОПам певної групи не платити податки, ми все одно стабільно їх сплачуємо", – каже Назар.

Фішки закладу:

• Дизайн – баланс французької богемності та українського модерну;
• Деталі;
• Кухня усього світу з особливим "французьким" баченням.

Що обов'язково слід спробувати? "Гребінці. Страва називається "Пуссі крашер", бо її обожнюють усі дівчата, це реальний бестселлер", – розповідає Назар.

Подають морепродукти "інстаграмно": з фіолетовим буряковим пюре та помаранчевою маракуєю. 

"Ponchyk BOY"

Спочатку насолодитися Мішею, потім – Джастіном, а на десерт (звісно, якщо влізе) – Алехандро. 

Де? Вулиця Січових Стрільців, 3.

Про заклад. Так, усі десерти в "Ponchyk BOY" названі чоловічими іменами. Власники закладу кажуть, що це їхня унікальна фішка, бо "вони наші хлопці. Пончик – це ж чоловічий рід". До речі, тут продають лише донати та фільтр–каву. Проте пончиків на вітрині аж 12 видів. 

Щодо труднощів. Дніпровський "Ponchyk BOY" має "старшого брата" у Києві. Тому процес відкриття закладу для власників був не новим. 

"Складнощі були пов`язані з безпекою, адже Дніпро близько до бойових дій. Були проблеми з продуктами, а от з персоналом – ні. Ми навіть взяли на роботу двох переселенців", – розповідає один з власників Олександр. 

Фішки закладу: 

• Пончики; 
• Бренд;
• Атмосфера "Guilty pleasure", тобто заборонене задоволення. Ідея така: якщо людина приходить до кафе з поганим настроєм, вона має піти з гарним. 

Який пончик обрати? Найчастіше відвідувачі питають про Олега. Він покритий карамеллю та солоним попкорном, а начинка – з заварного крему та білого шоколаду. Також попитом користуються усі шоколадні донати. 

Середній чек від КУСТа

"MOVA"

Тут за вашим замовленням приготують не лише бургер, а й пиво, бо у сусідньому приміщенні завод крафтового пінного. Лагер, стаут, бланш або безалкогольне – на будь–який смак. 

Де? Проспект Праці, 8.

Про заклад. "MOVA" – єдиний ресторан з нашої добірки, який поки що не відкрився. Нині він працюєь take–away. Тобто можна під’їхати на автівці до спеціального віконця та замовити пиво "з собою". А от на офіційне відкриття закладу чекаємо вже у цю суботу, 14 травня. 

У дніпрян "MOVA" асоціюється з крафтовою пивоварнею, яка працює у місті понад рік. Та тепер навколо неї облаштували літню терасу, газони для пікніків із пивом та перший поверх ресторану. Активно відбудовують другий, де буде барна стійка, сцена та велика дитяча кімната. Цю зону обіцяють відкрити до серпня. 

У меню закладу є бургери, салати, супи і, звісно, пиво. Його варять буквально за стінкою від гостьового залу. 

Про труднощі. Під час війни заклад перекваліфікувався на волонтерство – тут і досі щодня готують по 900 порцій їжі для переселенців. Продовжуватимуть це робити і після офіційного відкриття. 

"Я сказав би, що ціни зростають, а купівельна спроможність зменшується. Треба розуміти, що націнка, яка була до війни, вже не можлива. І маємо знаходити компроміси, йти назустріч гостям", – розповідає керуючий "MOVA" Максим. 

Фішки закладу: 

• Пиво;
• Бургери;
• Формат із собою. 

"У нас є американський апарат, ми віддаємо пиво тільки в банках, пиво консервують при вас", – додає керуючий закладом. 

Що спробувати? На пивоварні варять класичні сорти – бланш, лагер, стаут. Є також безалкогольне пінне. Воно, запевняють у "MOVA", не відрізняється за смаком від звичайного. 

Середній чек від КУСТа

І наостанок

Щодня з самого початку війни влада України закликає підприємців не кидати свою справу – відкривати магазини та заклади щоранку. Усе це допомагає нам тримати оборону на не менш важливому, економічному фронті.

Редакція КУСТа бажає бізнесменам наснаги. Якщо ви – власник закладу та хочете поділитися своїм досвідом – напишіть нам в інстаграмі.  

Поділитися: