Чим замінити "маєчки", коли йдеш у магазин

Чим замінити "маєчки", коли йдеш у магазин

Взяти яблука в авоську, горіхів у маленький лляний мішечок та родзинки у скляну баночку – це красиво. І більш екологічно, ніж купувати новий пакетик для кожного продукту. Розповідаємо, де взяти мішечки та "сітки" для овочів та фруктів, як їх пошити самостійно та у що класти м'ясо та рибу.

Ми написали цей текст не лише тому, що з 10 грудня "маєчки" в Україні мають стати платними. В океанах і морях давно плавають сміттєві острови (і в Чорному морі теж), а вулицями Дніпра літають пакети. Настав час відмовитися від них на користь багаторазових альтернатив, які будуть служити довго.

Етап перший. Менше пакувати

(найголовніший етап)

Подумай, які товари ти можеш взагалі не класти у пакети. Цінники можна ліпити прямо на банани, авокадо, кабачки. Якщо рука аптекаря потяглася до пакетика – активно протестуй. Пачка вугілля та спрей для горла помістяться у твою кишеню або рюкзак, у крайньому разі їх можна понести у руці.

Етап другий. "Закінчити" всі пакети

Якщо вдома є пакет із пакетиками, використовуй їх максимально, бери з собою в магазин. А якщо продукти в них класти вже якось не дуже – виноси в них сміття. Або здай на переробку. У Дніпрі, наприклад, поліетилен приймає "Екопатруль". Перед здачею пакетики потрібно вимити та висушити.

І пам'ятай, що ходити зі своїми пакетами до магазину не соромно. Ніхто косо не дивиться, перевірено.

Завжди носи із собою кілька штук. Так ти зможеш заскочити по яблука по дорозі, і тобі не доведеться брати для них нову "маєчку".

Етап третій. Перейти на модні сіточки та мішечки

У "сіточки", або фруктівки, зручно купувати фрукти та овочі. Їх легко прати, і сохнуть вони дуже швидко. "Брудні" овочі (наприклад, картоплю) краще складати в щільні мішечки з натуральних тканин або плащівки. Туди ж йдуть сипкі продукти та печиво.

Мішечки з льону. Фото: @ecowayofficial

Найпростіший (але не єдиний) спосіб купити їх.

Такі мішечки шиють у кооперативі ReSew

Самостійно пошити мішечки зі старої тканини (рівень бог)

Знайди друга/тітку/бабусю зі швейною машинкою, шматок старої тканини або фатину та пів години часу. Ми попросили двох наших знайомих розповісти, як вони шиють собі мішечки.

Плюси: максимальна екологічність, не витрачаються ресурси на доставку та нову тканину. Непотрібна річ чи обрізок тканини можуть прослужити ще довго.

Мінуси: ні.

Такі мішечки Дарина Дрожевська пошила собі з фатину.

Чим ще можна замінити поліетиленові пакетики?

Купувати у скляну тару. У "Мандалі" за це дають знижку 10%. У них так можна придбати чаї та спеції. Ще запитайте у крамничці під будинком, напевно сир, засолені овочі, сухофрукти та крупи вони можуть насипати у ваші баночки.

Куди класти м'ясо та рибу?

Поки що закон не забороняє безкоштовні пакети для риби та м'яса. Але їм вже теж можна шукати альтернативу.

Наприклад, судочки. У Сільпо та на ринках у них кладуть без проблем. У деяких торгових мережах відмовляють.

Другий варіант – зіп-пакети, які можна мити та використовути повторно.

Поділитися: