Як містяни та переселенці вивчали місто завдяки КУСТу

Як містяни та переселенці вивчали місто завдяки КУСТу

Ми провели чотири безкоштовні екскурсії для містян та ВПО.

За чотири заходи вдалось охопити майже 100 людей. Перша зустріч пройшла в Центрі сучасної культури у Дніпрі. Під час другої учасники/ці відвідали спілку художників України та виставку місцевих митців. Третя екскурсія була наповнена історіями про цікаві архітектурні пам’ятки, на кшталт купецької церкви та будинку в стилі Гауді. На останній зустрічі учасники дослідили місцевість ботанічного саду та відкрили для себе історію його створення. 

Усі чотири екскурсії були безкоштовними, їхня мета – допомогти людям з-поміж ВПО краще інтегруватись в життя Дніпра, а корінним містянам – пізнати місто глибше. Організовував екскурсії Олег Городьков, журналіст та автор телеграм-каналу КУСТа – за підтримкою професійних гідів нашого міста: саме вони допомогли представити учасникам той чи інший бік Дніпра. Більше розкажемо в цьому тексті.

DCCC

11 березня пройшла перша з чотирьох екскурсій від КУСТа. Вона відбулася у творчому просторі DCCC, про який ми згадували раніше

Перед екскурсією Олег Городьков розповів про нещодавно відреставровану Успенську площу, де розташований культурний центр. Після цього Андрій Палаш, директор DCCC, зробив невеликий екскурс в діяльність простору: що це за будівля, її зв’язки з іншими різними культурними та громадськими осередками, які тут проходять івенти, виставки та перформанси. 

"Одна жінка сказала мені, що це – єдина будівля, яка їй сподобалась в Дніпрі за атмосферою. Це був саме DCCC", – каже Олег Городьков. 

Також Олег додав, що на першу екскурсію записалась купа людей, через що команда КУСТа була вимушена закривати реєстрацію за кілька годин.

"Один переселенець спитав, чи може він орендувати приміщення в DCCC. Йому так сподобався заклад, що хотів там проводити свої бізнес-івенти. Йому відмовили, оскільки простір надає приміщення лише безкоштовно", – також пригадує Олег.

Під публікацією в телеграмі з’явились коментарі людей, які відвідали простір DCCC: "Чудове та затишне місце, рада, що закинуту будівлю перетворили на чудовий центр", – прокоментувала свої враження від екскурсії дніпрянка Вікторія.

Дніпро Мистецький, який ти?

20 квітня пройшла друга екскурсія від КУСТа, яку називалась "Дніпро Мистецький". Учасники дізнались, де зародились три відомі театри Дніпра та що таке Аудиторія Народних Читань. Вони прогулялись найдовшою в Європі набережною, а також побачили будівлю, що входить в 10 світових шедеврів архітектури. Також відвідали спілку художників України й виставку місцевих митців, що присвячена 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка. 

Екскурсію проводила архітекторка, дизайнерка та художниця Аделіна Браганець. Вона – мисткиня та членкиня Національної спілки художників України. Маршрут для екскурсії розробила сама Аделіна.

Як ми писали у попередній статті, одна учасниця екскурсії отримала авторську картину "UA 2022 рік" від Аделіни Браганець!

Цікавинки катеринославської архітектури: незвичайні будівлі та місця

27 квітня КУСТ організував екскурсію цікавинками катеринославської архітектури. Учасники заходу познайомились з дуже різною забудовою Дніпра, на кшталт останнього дерев’яного будинку, будівлі міської думи, купецької церкви, будинку в стилі Гауді. Відвідувачі подивились скульптуру Зеленого Атланту та Бізнесмена-жебрака, найстаріше перехрестя у середмісті та Будинок із котом Бегемотом.

Леся Логашова – сертифікована екскурсоводка Міської школи гідів та членкиня Всеукраїнської асоціації гідів. А ще вона – засновниця екскурсійного клубу "Прогулянки Дніпром". 

"Збереження та вивчення історичної спадщини сприяє росту духовності народу, інакше справжня культура поступається місцем хибним цінностям. Відчуття зв'язку з попередніми поколіннями дозволяє не повторювати помилок своїх предків", – попередньо зазначала Леся Логашова.

"Мені сподобалась організація; атмосфера зацікавленості у всіх відвідувачів, які ловили кожне слово екскурсовода, а не сприймали безкоштовну екскурсію так, ніби це щось не варте уваги. Я пошкодувала, що все закінчилось так швидко. Дві години пролетіли як одна мить. Наприкінці ми випили кави в цікавому і затишному місці, про яке я ніколи б не дізналася, якби не екскурсія. Дякую!" – залишила свій відгук відвідувачка екскурсії Олена.

На інстаграм-сторінці "КУСТа" люди також ділилися своїми враженнями: 

"Отримала стільки відповідей на давні питання щодо таємниць Дніпра. Знаєте, в історіях та легендах ховається багато секретів, а ще поведінкових сценаріїв, які корисно послухати, помітити та проаналізувати. Дякую @kustdnipro за цю можливість", – написала анонімна читачка.

Прогулянка проспектом Науки та минуле ботанічного саду

Останній захід відбувся 11 травня, відвідувачі прогулялись проспектом Науки та єдиним в місті ботанічним садом. Про нього розповідала професійна гідеса Оксана Білоус. 

Вона викладає в школі ораторського мистецтва у Дніпрі та є членкинею Всеукраїнської асоціації гідів. Оксана розповіла про народження космічної столиці – міста Дніпра – і політ на Марс, трагічні й комічні історії з життя парка Гагаріна, таємничу башту, а також про загадкові червоні стільці.

"Це не перша моя екскурсія для ВПО, тому були й старі, і нові друзі. Мені дуже щастить на людей, і я знову зустріла найкращих з найкращих, які не падають духом і будують своє нове життя. Всі цікавляться, підходять задля особистого спілкування: після екскурсії майже всі дякували за неї. І діти ставили запитання, що надихає ще більше", – поділилася своїми враженнями гідеса.

Оксану доповнював заступник директора та науковий співробітник ботсаду Сергій Герман, який знає там кожен листочок та гілочку. 

Він розповів, що сад створив вчений Олександр Рейнгард, який відкрив кафедру біології в університеті, щоб проводити власні дослідження й показувати їх студентам. І хоча парк досить великий, у ньому працюють тільки 12 працівників.

"Ви круті! Ви даруєте такі щасливі моменти та найпозитивніші емоції! Грандіозна екскурсія, шикарна екскурсоводка. Оксана неймовірно світла та щира, спілкування з нею заряджає енергією надії на світле та мирне. Дякуємо за вашу працю, за зустріч з крутими людьми, за нові відкриття та можливість відволіктись!" – залишила свій відгук відвідувачка екскурсії Анна в телеграм-каналі КУСТа. 

Натомість інша відвідувачка додала, що вона дуже вдячна за чудову прогулянку: "Гарна погода, дружна компанія, захоплива екскурсоводка, добра організація".

Якщо у вас залишилися запитання, або ви хотіли б дати нам пораду щодо наступних заходів чи поділитись враженнями – чекаємо вас у наших соцмережах.

До речі, наступна екскурсія "Дніпро Мистецький" від Аделіни Браганець, хоча й платна, відбудеться вже зовсім скоро. Слідкуйте за нашою афішею!

Цей проєкт став можливим в межах програми "Єднання заради дії", що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю ГО "КУСТ" та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.

Поділитися: