Як давно у Дніпрі є кежуал-ресторан: історія "Мануфактури"

Як давно у Дніпрі є кежуал-ресторан: історія "Мануфактури"

Це партнерська історія.

Ви замовляєте класичний медівник. Офіціант приймає замовлення, минає пару хвилин, і він виносить вам палички для суші. Потім – медівник у вигляді ролів на тарілці та соус до нього.

За цим медівником, як і за десертом "Шишка", який подавали з рідким азотом, у "Мануфактурі" кілька місяців тому стояла черга. Шеф-кухар нового місця працював у мішленівських ресторанах, привіз до України французький кулінарний конкурс BOCUSE D'OR та почав робити у Дніпрі гастровечері. Останню, щоправда, провів уже не в ресторані, а вдома для бійців.

Другий мануфактурний ряд колишнього Троїцького базару

Будинку № 4 на розі вулиць Грушевського та Шевченка, в якому зараз офіси та "Нова пошта", незабаром сто років, і найдовше у ньому працювала відома в Європі місцева кондитерська фабрика Лур'є. У 2018-му році на розі будинку відкрили ательє та кондитерську Atelier №5, а зараз на цьому місці – ресторан "Мануфактура".

Фото: Настя Кот

Ресторан відкрили два брати зі своїми дружинами, підприємці, які працюють у сімейній компанії із забезпечення техбезпеки, але завжди мріяли про свій заклад. "Мануфактура" теж швидко перетворилася на сімейний бізнес.

З районом Троїцького ринку в одного з братів Віталія Недашковського багато пов'язано: тут пройшли його студентські роки з регулярними походами до театру "Крик", а зараз у 33-й гімназії навпроти Троїцького собору навчаються його діти.

Віталій Недашковський. Фото: Настя Кіт

"Рано чи пізно тут зроблять, певно, пішохідну зону, – каже бізнесмен. – Років 10-15 тому Барикадна була тусовочним місцем, Катеринославський бульвар… Зараз все змістилося на вулицю Січових Стрільців та в район Менори. По суті, у нас тут теж є свій закритий двір із закладами, він уже стає тусовочним”.

Те, як перехрестя виглядало раніше, можна побачити прямо на стіні в "Мануфактурі". Художниця Олена Харахулах намалювала у ресторані велику панораму площі й тих самих мануфактурних рядів.

Фото: Настя Кіт

"Зручний чоловік" та шеф-новатор

Віталію потрібен був шеф-кухар та автор концепції нового місця. Він запросив відомого в Україні шефа Євгена Корольова. У медіа його часто називають лідером нової української гастрономії. Євген працював у Німеччині, Франції, Іспанії та Польщі, у тому числі у мішленівських ресторанах, тому для нього важлива авторська кухня, зокрема інтерпретація української. Наприклад, якщо це голубці, то із савойської капусти із соусом із чорноплідної горобини. Те ж саме з посудом. Обов'язково має бути свій, зроблений під замовлення.

Євген Корольов. Фото: Настя Кіт

"Нещодавно я їздив до Копенгагена. Був там у п'яти закладах, чотири з них – старі будівлі без ремонту, де стоять прості дерев'яні столи з висувними полицями. Всередині одразу лежать столові прилади, – згадує Євген. – У гостей немає ніяких шикарних меблів. Акцент на обслуговуванні, їжі й тактильних відчуттях: більше уваги приділяється тому, з чим стикається гість. Столи в принципі не можуть бути іржавими або десь тріснутими".

Якщо для кухаря найважливіше атмосфера та кухня, то Віталій вважає себе "зручним чоловіком", бо без проблем може їсти картоплю з сосискою або якусь брускетту з лососем. Тому розробкою меню та подачею займався шеф, а деталями, з яких складається "Мануфактура" та управлінськими процесами, – підприємець.

У ресторані багато чого роблять самі: варять своє варення, готують комбучу та сиропи, морозиво, закривають консервацію, перемелюють какао, аби з нуля приготувати свій шоколад.

Фото: Настя Кіт

У тій самій будівлі "Мануфактури", лише трохи далі, навіть продають свою шаварму та сендвічі у форматі "to go". Це Manu Streetfood.

У першій половині дня у ресторані подають бранчі з паперовими сетами та простими приладами. Увечері запалюють на столах свічки, ставлять крафтовий посуд, пропонують нестандартні подачі страв. Всі офіціанти можуть пояснити, що до чого на тарілці. У цьому суть кежуал-ресторану, в ньому немає пафосу, але при цьому можна запросити на побачення чи сімейну вечерю і здивувати подачею та ресторанною атмосферою.

Плейлист ресторану

У неділю до кежуал "Мануфактури" спокійно може зазирнути навіть команда футболістів, які хочуть з'їсти бранч після вдалої гри.

Військова гастровечеря та дорога шаварма

Євген Корольов вирішив запустити в ресторані формат гастровечері, коли гості, які заздалегідь купили квитки, куштують страви від шефів (або Євген готує сам, або запрошує інших авторитетних кухарів з усього світу).

Це може бути вечеря із заявленою стихією (водою чи землею), з моно-продуктом, моно-кольором, присвячена порі року або взагалі з національними стравами якоїсь однієї країни. Усього передбачається 5-7 подач та комплімент: холодна закуска, гаряча, основне рибне, м'ясне, десерт та морозиво, наприклад. З напоїв – вино та коктейлі. Вартість такої вечері зазвичай коливається від 1200 до 2500 грн.

Фото: Настя Кіт

У березні було заплановано дві гастровечері, але за час війни жодної не провели. Свою першу красиву і смачну вечерю шеф приготував не у ресторані, а у себе вдома, для азовців, котрим надав притулок на ніч:

"Мені хотілося зробити для них щось особливе, залишити спогади. Домовилися тоді, що після нашої перемоги так само разом вечерятимемо в ресторані, з друзями та сім'ями".

Вже п'ятий місяць Євген поєднує службу у спеціальному підрозділі ЗСУ із рестораном.

Зрозуміло, що зараз людям не до авторської кухні, тому медівника та "Шишки", наприклад, у меню давно немає. Проте куплену у віконці Manu Streetfood шаварму тепер можна замовити та поїсти у ресторані. Раніше це було заборонено настільки, що діти власника ресторану спускалися до підвалу та їли шаварму у нього в кабінеті, бо в залі не можна.

Фото: Настя Кіт

Коштує вона приблизно 200 грн, можуть зробити з креветкою та кальмаром, з телятиною, індичкою чи фалафелем.

"Замовили у нас якось одну шаварму в район Підгородного, сказали, оплатять таксі. Так їм машина в 250 грн обійшлася і шаварма у 180. Але дуже хотілося", – згадує Віталій.

Коли він купував ресторан, у цьому віконці продавали шаварму. Підприємець вирішив залишити поряд із рестораном стрітфуд під тим самим брендом Manu, але розширити меню та спробувати показати людям якісну вуличну їжу.

"Ще це важливо, тому що ніхто зараз не хоче сидіти у приміщеннях, – каже підприємець. – Ми хочемо зустрічати та розглядати незнайомців на вулицях, дивитися на місто, радіти тому, що нас оточує, чистоті та спокою. Так, коли лунають вибухи, ми ховаємося, але загалом люди стали більше гуляти і замислюватися про те, в якому місті вони живуть.

28 серпня Євген Корольов запланував провести свою першу з початку війни гастровечерю у "Мануфактурі". Меню вже опублікував у соцмережах ресторану.

Команда "Manu" готується до події, починає планувати наступні вечері та вірить, що незабаром біля ресторану знову з'явиться черга. І неважливо, за чим стоятимуть люди, за сендвічем чи за телячою щічкою.

Нагадуємо, що ви можете виграти два квитки на вечерю у нашому інстаграмі.

Команда, яка чекає на вас на вечерю. Фото: Настя Кіт

Поділитися: