Як працює перший коворкінг на лівому березі

Як працює перший коворкінг на лівому березі

У Дніпрі відкрився коворкінг на Слобожанському проспекті: хто і навіщо туди ходить?

Це партнерська історія. 

Дніпряни полюбляють мем, що люди з правого берега не бувають на лівому, думаючи, що там закінчується земля і літають дракони.

Про такі жарти та потребу відкрити хоча б один коворкінг на лівому березі ще три роки тому писав розробник Віктор Кім.

Нарешті це сталося. Навесні 2023-го на Слобожанському проспекті відкрився Coworking 3.0. Ми поговорили з його резидентами. 

Єгор, Product Marketing Manager у компанії Promova, 24 роки 

Promova – сервіс для вивчення іноземних мов. Єгор працює з його аналітикою, розробляє і тестує нові продукти. Його робочий день починається о 8:00 – 9:00 з перевірки показників по поточних тестах. Далі йде низка зустрічей з командою, вирішення термінових завдань, обід і менш пріоритетні, рутинні справи. Закінчується робочий день о 18:30-19:00. 

Єгор

Єгор мешкає з дружиною і маленькою дитиною на лівому березі у Дніпрі (майже на виїзді з міста), а офіс компанії є тільки у Києві. 

Працюючи у коворкінгу у центрі міста, Єгор витрачав на нього близько 200 $ на місяць і пів години на дорогу в одну сторону. Крім цього, оплачував бензин і паркування. З червня він спробував новий коворкінг на лівому березі. 

Що було важливо для продакт-менеджера: 
‣ нормальна температура повітря, аби було не спекотно; 
кава; 
‣ достатньо місця, "щоб люди не сиділи на голові одне в одного"; 
‣ кухня, "аби можна було щось перекусити";
‣ переговорні кімнати, "бо іноді дзвінки тривають по 6 годин підряд". 

"Їхати до нового коворкінгу мені 10 хвилин. Поруч із ним є АТБ і хороша кав’ярня, буває, проводжу у ній офлайн-зустрічі. Поряд – безкоштовна парковка. – говорить Єгор. – Ще у дворі є турнічки, протягом дня можна вийти та потренуватися на них". 

Пакетні пропозиції у Coworking 3.0: 

One Day Hot Desk

Виділяється одне робоче місце на день. 
Доступ: будні з 8:30 до 19:30.

‣ Безкоштовні кава та чай
‣ Принтер, сканер
‣ Високошвидкісний інтернет

400 грн/день

Hot Desk

Можливість скористатися будь-яким вільним робочим місцем у загальному просторі протягом місяця без необхідності попереднього бронювання.

Доступ: будні з 8:30 до 19:30.

‣ Безкоштовні кава та чай
‣ Принтер, сканер
‣ Запрошення на заходи від Сoworking 3.0 
‣ Високошвидкісний інтернет

3500,00 грн/місяць

Fixed Desk

Забезпечене робоче місце у спільній кімнаті разом з іншими резидентами або в опенспейсі. Для маленьких команд та фрілансерів.
Доступ: будні з 8:30 до 19:30 + вихідні з 10:00 до 18:00

‣ Безкоштовні кава та чай
‣ Принтер, сканер
‣ Безкоштовне використання переговорної кімнати (1 година на день) 
‣ Запрошення на заходи від Сoworking 3.0 
‣ Безкоштовні 5 годин на місяць для гостей
‣ Високошвидкісний інтернет

4500,00 грн/місяць

На думку Єгора, на лівому березі достатньо спеціалістів, яким потрібен коворкінг. Особливо у районі Лівобережного-3, де є новобудови та концентруються місцеві айтішники, дизайнери, маркетологи. 

"Для більшості фрілансерів важливе ще й ком’юніті, "двіжуха". Зважаючи на те, що оплачує коворкінг в IT-секторі, скажімо, зазвичай компанія, всі їдуть у Creative States". 

"Якщо людина сплачує коворкінг сама, то його вартість може становити 3-4 % від доходу. Умовно, 30-40 $, якщо зарплата 1000 $, – говорить Єгор. – Питання тільки у тому, щоб місце закривало всі потреби резидента". 

Максим, налаштовує медійну рекламу, 31 рік 

Максим працює з рекламою у Google, Meta, YouTube і навчає цьому людей. Він пише ТЗ на креативи, запускає рекламу, відстежує її ефективність, готує звіти тощо. 

Максим

Живе на лівому березі з котом. Головна проблема Максима – зібрати думки докупи та відкрити ноутбук. Іноді роботу, з якою можна впоратись за дві години, він робить цілий день. 

Що відволікає
‣ різні освітні відео на ютубі; 
‣ незам’ючені телеграм-чати, на повідомлення з яких відразу хочеться відповісти. 

Типовий робочий день Максима виглядає так: підйом, робочий кол, похід у магазин за їжею, годування кота, кілька робочих годин, обід, прогулянка, ще кілька робочих годин, прогулянка, сон. 

Влітку Максим вперше в житті спробував коворкінг, бо, по-перше, мав багато роботи, по-друге, дорога до Coworking 3.0 займала у нього 30 хвилин туди й назад пішки. 

"Там я не заходив на ютуб, бо незручно… Інші люди працюють, бачать екран твого ноутбука. Там робоча атмосфера..Типу ти весь такий серйозний, у роботі", – говорить Максим. Зараз він не ходить у коворкінг, бо має працювати всього дві години на день. Витрачати пів години на дорогу до роботи у такій ситуації нелогічно. 

У коворкінгу Максим познайомився з дівчиною, акаунт-менеджеркою Amazon і хлопцем, проджект-менеджером в айті-сфері. Говорить, такі нові знайомства дозволяють просто на місці щось уточнити, дізнатися. 

Якраз для побудови ком’юніті у Coworking 3.0 зараз проводять ігри в мафію, у покер, лекції на різні теми. 

"Я був на івенті з таргетованої реклами. Моніторю афішу. Якщо буде щось цікаве – обов’язково прийду", – говорить Максим. 

Що говорить про лівий берег Артем Демченко, founder Coworking 3.0? 

Артему 26, він живе на Лівобережному-3, працює аналітиком у міськраді та має свою агенцію з отримання рекламних грантів для соціально-орієнтованого бізнесу.

Артем

"До відкриття свого коворкінгу я працював в інших, у барах, у кав’ярнях, офісах друзів, де завгодно. Вдома мені зовсім незручно, навіть попри те, що живу сам. Мені потрібні умови, люди, кава. Зараз зранку я збираюся, їду до Coworking 3.0, вітаюся з усіма резидентами, наливаю собі каву, відкриваю ноутбук та починаю працювати. Коли хочу відпочити, йду до лаунж-зони, спілкуюся з резидентами або щось читаю", – розповідає Артем. 

Він говорить, що ідея відкрити новий простір виникла через особистий біль і соціальну несправедливість. 

"Я пам’ятаю, що колись на Березинці майже виник коворкінг. Місцеві айтішники об’єдналися, щоб разом працювати. Але все закінчилося у розпал пандемії ковіду", – говорить Артем. 

Фішками Coworking 3.0 Артем вважає: 
‣ нішеві клуби, наприклад, AI Club Dnipro, в якому люди збираються,
‣ щоб обговорити штучний інтелект; 
‣ можливість допомоги фрілансерам з рахунками для клієнтів; 
‣ безкоштовне паркування; 
‣ систему охорони; 
‣ кухню, зону відпочинку; 
‣ наявність укриття; 
‣ генератор, старлінк. 

"Прогоріти можна завжди, – посміхається Артем, думаючи над тим, чи зможе він розігнати перший коворкінг на лівому березі. – Особливо, коли війна, та ерефія щодня атакує нас ракетами. Але підприємці – це люди, які беруть на себе ризики та відповідальність навіть у кризові моменти, тож все вийде". 

Коворкінг 3.0 працює по буднях з 8:30 до 20:30, по вихідних – по перезапису. 

Про інші коворкінги Дніпра ви можете почитати тут.

Поділитися: