Як театри Дніпра змінила війна: фото

Як театри Дніпра змінила війна: фото

Цей матеріал до Міжнародного дня театру. Його відзначають сьогодні – 27 березня. 

Війна втрутилась у кожну сферу життя, тепер кожен робить що може, аби боротися із ворогом. Не виняток і наші театри. У цьому матеріалі ми покажемо тих, хто наближає нашу перемогу.

"Віримо"

Театрали "Віримо" у березні планували показати двадцять вистав, ще більше у квітні. Одночасно працювала над п’ятьма новими роботами, для яких вже створювали ескізи костюмів та декорацій. У театрі обіцяють: всі ці вистави обов’язково покажуть, але пізніше. 

Зараз тут займаються волонтерством. Старі костюми пустили на маскувальні сітки, а із залишків арматури від декорацій зробили протитанкові їжаки. 

Крім того, Тарас Шевченко та Тимофій Тарковський озвучують українською казки для дітей. Створили версію "Тореадорів з Васюківки" Всеволода Нестайка, вже взялись за цикл від Вільгельма Гауфа "Караван історій". 

"Ми поруч. Ми хочемо поділитися любов’ю та теплом із нашими юними (та не тільки) слухачами", говорить Тарас Шевченко. До оповідань він створив ілюстрації, які можна роздивлятись під час прослуховування. 

Ось тут можна послухати всі ці історії. Там можна почути голоси таких знайомих акторів. 

Театр опери та балету

Нещодавно Театр опери та балету долучився до всеукраїнської мистецької акції "Вільне небо". Біля закладу виконали "Молитву за Україну" так просили закрити небо над нашою державою, аби ворожі авіанальоти припинились. 

Також у театрі розбили волонтерський центр, де робітники закладу плетуть маскувальні сітки та збирають все необхідне для переселенців та наших захисників. Гуманітарну допомогу відправляють по різних містах регіону.

Театр драми та комедії 

Ще один волонтерський центр створили у Театрі драми та комедії. Там щодня збирають їжу, одяг, медикаменти, які відправляють нашим бійцям. 

Також у театрі працівники записують патріотичні вірші та викладають їх на своїй сторінці у фейсбуці. 

Театр імені Т. Шевченка 

У театрі планували дві прем’єри, мали пошити 86 костюмів та зробити нові декорації. Але через війну взялись плести маскувальні сітки, збирати гуманітарну допомогу, шити спортивні костюми, броніки та балаклави. За день завдяки швачкам закладу виходить 30 футболок та 50 балаклав. 

Також зараз у театрі знімають відео з виступами артистів, аби підтримати глядачів не тільки волонтерством, але і мистецтвом. 

Також у театрі Шевченка готують вистави для переселенців.

Театр ляльок 

У Театрі ляльок організували покази вистав для дітей із Волновахи, Лисичанська та Харкова. Також зі своїми казками їздять по лікарнях Дніпра. 

Поділитися: