У квітні у Дніпрі запрацював Центр громадянського суспільства "NGO Space". Це унікальний коворкінг, розрахований на 25 громадських організацій, які переїхали до міста через війну чи працюють на лінії зіткнення. Чим для них корисний NGO Space та як стати його резидентом?
Про це нам розповів громадський діяч Микита Проданець.
Два роки війни він був занурений у волонтерську роботу, тож відмовляв у спілкуванні ЗМІ. Вперше дати інтерв'ю та анонсувати новий проєкт Микита вирішив саме КУСТу.
"Ми допомогли створити 137 системних організацій"
Микита Проданець – підприємець, що з перших днів війни присвятив себе волонтерству. 13 травня 2022 року він з колегою Андрієм започаткував фонд "Save Peace in UA". Його команда допомагає з евакуацією у Херсонській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській областях (в нашому регіоні переважно у Нікополі), займається забезпеченням постраждалих житлом та їжею. Ще один проєкт фонду – "Інститут волонтерів".
"Наше завдання полягало в тому, що ми з просто волонтерських, не зареєстрованих та не оформлених груп, сприяли створенню системних організацій, які могли взаємодіяти, бути організаційно спроможними працювати з грантами", – зазначає Микита.
За два роки "Інститут волонтерів" випустив понад 137 організацій, 60 % з яких в перші місяці отримали гранти (це суми від 10 до 350 тисяч доларів) та змогли створити великі команди. Наприклад, RCC – Координаційний гуманітарний центр (його робота стартувала з Харкова, тепер це Запорізька, Донецька та Сумська області). А ще – Фонд відновлення України.
Щоб українські волонтерські організації мали офіс, де могли б проводити свої заходи, обмінюватися досвідом та отримувати психологічну та менторську підтримку, Микита разом з партнерами створив NGO Space. Ідея з'явилася на стратегічній сесії фонду "Save Peace in UA" у жовтні 2023-го.
"На день гумору партнер повідомив, що не підтримає нас"
Реалізація проєкту почалась з пошуку приміщення та грошей на оренду та ремонт. Перший приватний партнер (Микита не може його назвати) виділив гроші, але за день до підписання договору орендодавець здав приміщення іншим клієнтам за більшу суму. Проєкт коворкінгу поставили на паузу. Та першого квітня 2024 року знайшли новий майданчик для "NGO Space".
"На день гумору, коли ми вже підписали договір про оренду приміщення, приватний партнер відмовився підтримати нас, бо був вимушений спрямувати кошти на більш нагальні проблеми. Буквально за два дні ми провели перемовини з мережею автозаправних комплексів в Україні та криптовалютною біржою і залучились їхньою підтримкою".
Відкриття центру відбулось дуже спокійно та лампово. Прийшло понад 100 людей та кілька десятків організацій. Команда "NGO Space" проводила екскурсії кімнатами центру, розповідала про його особливості та можливості. Наприклад, центр зробили максимально інклюзивним, щоб маломобільним людям та людям з інвалідністю було комфортно користуватися його послугами.
"Місія роботи "NGO Space" спрямована на посилення організаціями одна одної, постановку глобальних цілей та спільної роботи над допомогою – як цивільним громадянам, так і військовим, бо разом ми завжди сильніші та ефективніші. Плануємо залучити мінімум 25 організацій, які працюють на Дніпропетровщині", – зазначає Микита.
У центрі для ГО є можливість скористатись такими послугами:
‣ працювати в офісі командою/персонально;
‣ провести заходи організації закритого типу (тільки для членів ГО);
‣ провести заходи організації відкритого типу (для учасників проєкту, запрошених осіб, всіх охочих);
‣ отримати консультації або супровід професійного юриста, бухгалтера, проєктного менеджера, психолога та інших фахівців;
‣ отримати психологічний супровід членів організації;
‣ пройти навчання за різними темами;
‣ отримати психологічні послуги психологів або провести психологічні заходи (для психологів) в психологічному просторі "ПроЖИТИ".
Для того, аби стати резидентом Центру "NGO Space" переходьте за посиланням. Номер телефона для контакту з адміністратором: 097-206-23-27.
Точне місце знаходження центру не розголошується в цілях безпеки.