Яким бачить Дніпро штучний інтелект? Питаємо про метро та пишемо вірші

Яким бачить Дніпро штучний інтелект? Питаємо про метро та пишемо вірші

Розбирались, що вміють популярні ШІ у 2023 році. Для цього створили декілька цікавих запитів про Дніпро.

22 березня засновник SpaceX Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк та ще понад тисяча публічних діячів закликали призупинити принаймні на пів року розробки штучного інтелекту через непередбачувані наслідки.

Ми як прості користувачі спробували розібратись, що ж такого могутнього вміють сучасні ШІ? Для цього ми зробили декілька цікавих запитів про наш улюблений Дніпро.

У широкому сенсі "штучний інтелект" – комп’ютерна програма, що імітує людський інтелект: може навчатися та виконувати завдання "як людина". На сайті Futurepedia можна знайти багато ШІ за різними напрямками.

Частина І. Пророцька

Почали ми з ChatGPT (далі "GPT"), про який, власне, і йшла мова у зверненні 22 березня. Цей чат-бот на основі ШІ став доступним в Україні два місяці тому та одразу набрав великої популярності. У GPT стали запитувати все що завгодно: від рецепта млинців до ставлення до Степана Бандери. Ми ж попросили його зазирнути в майбутнє та уявити день, коли в Дніпрі нарешті відкриють нові станції метро 🙂


Як бачите, наш GPT багато фантазує: хоч його створено на базі даних 2021 року, назви нових станцій він вигадав. Нам сподобалась ідея про символи міської міфології та козака, який запрошує зробити спільне фото. Те, що GPT запланував відкриття на весну, теж лайк.

Далі ми пішли до ШІ, які вміють робити фото або малюнки з тексту, та спробували візуалізувати ті нові станції. Найпопулярніший сервіс, який це вміє, Midjourney нещодавно став повністю платним, тому спробували його безкоштовну альтернативу – Nightcafe. Ось що запропонувала нам нейромережа.

Запит зробити саме скульптуру козака в метро виявився для ШІ досить складним. Цікаво, що дивлячись на відомі візуалізації станцій від Zaha Hadid, з'являлось враження, що їх теж намалювала нейромережа 🙂

Візуалізація від Zaha Hadid

Нашою кінцевою метою було створити відеоновину про відкриття нових станцій. У цьому нам допоміг Elai.

Новину, яку ми трохи відредагували, виразно прочитала українським голосом Polina. Круто?

Частина ІІ. Лірична

Потім ми захотіли запитати у ChatGPT щось максимально "людське".

Тому ми попросили його написати вірш про екзистенційні пригоди вигаданого героя Олександра одного весняного дня у Дніпрі. З римою українською мовою у GPT є проблеми. Виявилося, що він пише вірші англійською, а потім вже перекладає на українську.

Але зміст "вірша" нам сподобався. Цікаво, що на запити написати щось непристойне GPT відповідає, що не готовий до цього. Сподіваємось, не бреше 🙂

Щоб візуалізувати Олександра, ми створили запит "чоловік біля моста весною в Дніпрі" у ще одному безкоштовному сервісі для створення зображень з тексту Deepdream. Далі попросили Elai прочитати нам вірш. Вуаля!

Це була одна з наших перших спроб потестувати популярні ШІ. Звісно, запити до них можуть бути зовсім іншими, й на Дніпро можна подивитися ще зі ста різних точок зору. Тому, якщо у вас є побажання, що ще треба потестувати – обов'язково пишіть.

Поділитися: