12 напоїв, в яких закарбувались історичні події в Україні, та компанії, які підтримують ЗСУ й не тільки.
Увага! Якщо вам немає 18 років, закрийте цей матеріал.
Ми зібрали для вас дванадцять варіантів пива, яке використовували для благодійних та соціально важливих проєктів. Напій, названий на честь харківського музичного гурту. Пиво, зварене з ягід, які виросли на території, де ведуться активні бойові дії. Напій, натхненний борщем. Лінійка, присвячена війні в Україні, зокрема, Чорнобаївці. Пиво, яке посіло перше місце на міжнародному конкурсі...
Пам’ятайте, що зловживання напоями може зашкодити вашому здоров’ю та зіпсувати ваші свята!
Пиво від MOVA
Бренд, який обертає світ навколо пива. І головне, що це наша – дніпровська – компанія.
"Наша ціль – знайти спільну мову між людьми за допомогою пива", – пишуть на сторінці MOVA.
Серед продукції нічого особливого, на перший погляд, немає: безалкогольні світле та темне, лагер, амбер ель, бланш (бельгійське біле), IPA (індійський пейл-ель), пільзнер. Здивувати вас можуть лише ванільним стаутом та молочним стаутом із додаванням вівсяних пластівців.
Для справжніх фанатів рідної землі броварня створила пиво "Дніпро". Як кажуть, зі смаком та духом міста. Смак пива обирали самі дніпряни шляхом сліпої дегустації. Коштує одна пляшка 60 гривень.
Бренд відкрив власний пивний простір (ресторан з музеєм пива, фестивалями та лекціями). Тут відбуваються навіть дитячі заходи, як-то читання з букблогеркою Наталією Ісаєвою. Або дегустації шоколаду та пива.
MOVA працює на проспекті Праці, 8. А якщо хочете знайти їхню продукцію в інших закладах, тут є мапа.
Окрім пива, бренд виготовляє ще декілька цікавих лимонадів. Серед смаків є огірок-м’ята, жасмін-грейпфрут, журавлина-вишня, апельсин, тонік та кола.
Також нещодавно пивоварня відкрила "BeerDrive" – як у МакДональдз, але з пивом. Страви та напої з ресторану можна замовити, навіть не виходячи з автомобіля.
Дегустаційні сети від Brew elit
Це одні з перших дегустаційних сетів, які з’явились в продажу. Їх складають з невеликих баночок та закусок. Замовлення формують в день відправлення.
Загалом мають 9 дегустаційних наборів. Кажуть, найпопулярніший у них сет "Дегустаційний ХL", який містить майже всю їхню продукцію: 7 видів пива, 8 видів сидру, курячі та свинячі снеки. Коштує цей найбільший сет 1 763 гривень.
"Все наше пиво – лагери низового бродіння, нефільтровані та не пастеризовані, всю продукцію виготовляємо виключно з української сировини – солод, хміль, яблука та інші соки", – відповіли нам у броварні.
Замовити можна у них на сайті. Надсилають всією Україною.
TOMATIN від ШО
Томатне пиво. Серйозно. Як кетчуп, але питний. Це світле пиво з додаванням томатної пасти, рожевої гімалайської солі, суміші спецій, овочів та соусів. Коштує воно 87 гривень на сайті виробника.
"В ароматі можна відчути томати та прянощі. Кисло-солоний смак та легка гострота в післясмаку", – пишуть на сайті бренду.
Взагалі-то, у "ШО" досить багато незвичайних смаків пива: шоколадно-кавове з лактозою, чебрецем, липою та хвоєю, з квітковими нотками, ягодами, коріандром, фундуком, чілі та лемонграсом. І назви: Чебрик, Лінивко, Золотко, Горешок – мило та етнічно. Замовлення приймають від шести банок. Доставку роблять всією Україною.
Пиво зі смаком халапеньйо-огірок від RedCat
Увага, любителі консервації! "JALAPEÑO VS OHIROK" – кисле пиво (sour ale) зі смаком кропу, часнику, перцю халапеньйо та малосольних огірків. П’єш і їси одночасно.
"Відсвіжний пряний смак з кислинкою", – пишуть на сайті виробника.
Знайти їх у магазинах та закладах можна на мапі. Замовити в Дніпро можна поштою.
Крім халапеньйо-огірок, бренд має ще декілька видів незвичайних, але дуже національних напоїв: "true borsch" (справжній борщ) з овочевим смаком, томат з перцем табаско, томат з соусом барбекю, пиво з пюре полуниці, малини та чорної смородини або з додаванням соку апельсина, яблука, ананаса, лимона, грейпфрута, маракуї, пюре абрикоса, манго, банана, гуави, папаї, персика.
Pumpcula від Varvar brew
Гарбузово-кокосове лате. Ой, точніше, пиво. Зварено на гарбузовій базі з додаванням кокосового молока. Підійде для фанатів інстаграмних напоїв, які люблять робити фото більше, ніж пити. Це їхня колаборація з одеською броварнею Hoppy Hog.
Насправді у цього бренду також є Dragon Milk з чипотле (копчений халапеньйо). В такій компанії їхнє пиво з манго нас вже навіть не здивує.
Їхнє "I AM A+" присвячене донорству. На баночці є код з посиланням, де написано, як підготуватись до здачі крові.
"І зварили ми його разом з центром Biopharma Plasma Kyiv на Лівобережці (бо це наші сусіди) та українським шоколадом Meetty", – пишуть на сайті.
Замовити ці напої вже не можна, лише пошукати залишки. А ось тут на мапі є адреси, де можна придбати в Дніпрі.
Layer Cake від BrewDog
Це не український виробник. Але особливість цього пива в тому, що це пейстрі стаут зі смаком торта, маршмеллоу та шоколаду.
Купити напій можна у будь-якому інтернет-магазині України.
ZEFIRBERRY від Underwood
А тепер український виробник зі схожою ідеєю. IPA (ель) з маршмеллоу, лактозою та ягодами: чорницею, ожиною, малиною. Творці пропонують вважати цей напій десертом.
"Потужний зефірно-ванільно-ягідний аромат, солодкий фруктовий смак та хмелевий фініш", – пишуть на сайті.
Замовити можна тут. А знайти навіть у Сільпо.
"Born of coconut" від Mikki Brew
Американський стаут з кокосовим та шоколадним смаком (тобто щось типу баунті). Замовити можна тут. Але на сайті виробника продають від 12 штук. А ось тут на мапі можна знайти місця, де купити в Дніпрі.
Крім пива, тут є комбуча, сидри, енергетики та солодка вода (одна єдина).
"Чорнобаївка" від Правда
Хто може встояти проти Чорнобаївки? Точно не ми.
На ринку ще можна знайти залишки цього пам’ятного напою. Це німецький допельбок (подвійний темний лагер), зварений з додаванням копченого торф’яного солоду. Має виражений копчений смак з нотами торфу.
Нещодавно це пиво здобуло "золото" у категорії Strong Smoked Beer (або rauchbier) на European Beer Star 2023 в німецькому Нюрнберзі. Вболіваємо за українських підприємців!
У "Правді" нам розказали, що створювали цю етикетку ще тоді, коли ЗСУ героїчно "товкли" окупанта в тій місцині. Зараз бренд планує змінити етикетку. Купити зі старою ще можна встигнути тут.
У "Правді" полюбляють соціальну активність та закарбовувати історичні події у своїх напоях. Це ж стосується їхнього Punisher beer, яке зварене разом з українською компанією, яка виготовляє однойменні ударно-розвідувальні БПЛА. Частина коштів від продажу продукту відправляється на підтримку виробництва дронів-скидів.
Також у броварні створили пиво "Хліб", яке позначає значно більше, ніж здається. Це пиво розповідає про проєкт "GoodBread", де люди з ментальною інвалідністю можуть працювати в пекарні. Частину продукції проєкт віддає для ЗСУ. На етикетці пива можна знайти QR-код, щоб підтримати "GoodBread".
Такий підхід бренд мав ще до початку повномасштабної війни, коли створював пиво "Born to be wild" на підтримку унікального ведмежого притулку.
Окрім цього, "Правда" ще має політичну серію: "Johnsonuk", "Putin Huilo", "Obama Hope". Та неполітичне, але цікаве: "Vision of Europe", "Гасова лямпа" та багато інших веселих речей.
"Морок на світанку" від Гонір
Нове пиво, яке презентують у грудні 2023 року. Подвійний портер, створений в колаборації з броварем Сашком Чуприною за позивним "Сокира", який зараз служить у 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді "Едельвейс" як пілот БПЛА.
"Морок, коли скрізь темряву проявляється сонячне світло. Темне, насичене, щільне пиво, за консистенцією нагадує лікер", – розповіли нам в броварні.
У пиво додали ягоди шипшини, які Сашко привіз з Сіверська під Бахмутом. Разом з ними він передав броварні "Гонір" свою сокиру, яка виступає частиною його бренду.
З цікавого – бренд "Гонір" має "Дріпаки" (діалектне слово, що означає ожину) – берлінське пшеничне пиво з додаванням ягід ожини.
Також у бренду є пиво "П’ята нога" (зимова варіація "Вуса Франка"). Символ бренду – кінь, а ідея назви полягає в тому, що коню, який вип’є це пиво, знадобиться п’ята нога для рівноваги. Торік це пиво брало участь у благодійній акції на підтримку Збройних сил України.
"Жадан і Собаки" від Rebrew
"Жадан і Собаки" – музичний гурт у жанрі панк-рок з Харкова.
Пиво – колаборація пивоварні та відомого рок-гурту, всі прибутки пішли на волонтерську діяльність гурту. Раніше було відомо про благодійність "Жадан і Собаки": купівля пікапа, тур містами Європи та України, де збирали гроші для військових потреб.
"Цією співпрацею з харківським рок-гуртом «Жадан і Собаки» ми хочемо популяризувати гарну музику та гарне пиво – речі, які, зрештою, весь час йшли поруч одна з одною", – написали виробники пива на одному з сайтів.
Це лімітована серія, банки вже майже закінчились. Виробник розпродав все, тепер можна товар знайти лише на інших сайтах. Нам вдалось знайти дві банки "Жадан і Собаки" з різним дизайном. Може, ви знайдете ще?
Матеріал створено виключно з патріотично-святкових поглядів редакції. Ми за здоровий спосіб життя та тверезий розум.