Дизайнерські фішки, які полюбляють дніпряни.
Прозорий сервант, на полицях якого стоїть сервіз для "особливих випадків" та пам'ятні статуетки, що збирали роками. Комора й балкон з консервацією та всякими речами, які вже ніби й не потрібні, а позбутися шкода… І обов’язковий килим на стіні. У ваших рідних теж була така квартира? У наших – так. Теплі та щемливі спогади з дитинства.

Та сучасні сім’ї в облаштуванні житла обирають принципи мінімалізма – обмаль складних елементів та максимум вільного простору. Для цього є спеціальні фішки. Які? Розкажемо разом з чотирма дизайнерками – Софією Лукʼяновою, Юлією Неродою, Вікторією Велєшиною та Поліною Мойсак.
Ми створили цей текст до Дня Плюшкіна, який відзначається 17 травня.
Синдром Плюшкіна – це різновид навʼязливої поведінки, що проявляється у збиранні, накопиченні та зберіганні речей, які не використовуються у повсякденному житті.
"Це найдорожчий та найпопулярніший стиль"
"А зробіть нам інтер'єр за останніми ультрамодними тенденціями. Ми хочемо, щоб він був актуальним, функціональним і надихав ще найближчі 5 років або навіть 10", – саме таку фразу дуже часто чує від замовників Вікторія Велєшина.
Вже тривалий час на піку популярності – мінімалізм, який являє собою прямі геометричні форми без складних орнаментів та зайвих деталей. Це гарно вписується в простір та поєднується з різними технологіями та інноваціями, зазначає дизайнерка. З цією думкою погоджується Софія Лукʼянова.
"Люди обирають мінімалізм не дивлячись на те, що це найдорожчий стиль у ремонті через складність робіт і витрати на більшу кількість матеріалів для деяких рішень".
Ось перелік крутих та "ультрамодних" рішень в інтер'єрі, які зараз користуються попитом у дніпрян.
"Стеля, що немов парить в повітрі"
Нове – це добре забуте старе. Натяжні стелі знов повертаються в моду, говорить Поліна Мойсак.
"Усі уявляють натяжні стелі як глянцеві й вмонтовані в гіпсокартонні споруди. Та тепер вони можуть бути максимально різними, не тільки глянцевими, а й матовими, з унікальними візерунками та зовсім не відрізнятися від білої пофарбованої стелі".
Але найцікавіша інновація тут – це підсвітка, що створює візуальне враження ніби стеля – в невагомості, немов парить в повітрі. Це створює ефект розширення простору та легкості.
"Прихований плінтус"

Плінтус монтується врівень зі стіною. За словами Юлії Нероди, це дуже стильне й практичне рішення, особливо для тих, у кого немає часу на щоденне прибирання.
Завдяки цьому ховається нерівний стик між плиткою або ламінатом і стіною. А при вологому прибиранні ви не дряпаєте та не вимазуєте стіну, бо лише торкаєтесь плінтуса.
"Покриття підлоги кварц-вінілом"

"Квар-вініл – це щось середнє між ламінатом та плиткою. Він вкладається як ламінат (без використання спеціального обладнання). Але виконує функцію плитки, адже цей матеріал стійкий до подряпин та ударів", – розповідає Поліна.
Дизайнерка радить покласти кварц-вініл одного кольору в усіх кімнатах квартири (особливо якщо вона однокімнатна). Тоді не буде розділення на зони, оселя виглядатиме більш монолітно та просторо.
"Інтегрована техніка"
Варильна поверхня, духова шафа, холодильник та мікрохвильовка, які вбудовані у кухню, – це вже не новинка. А ось ідеї вбудованої кавомашинки або вбудованої витяжки у варильну поверхню – не так давно з нами.
"Це рішення виглядає дійсно гарно, легке у догляді та створює мінімальний візуальний шум на поверхнях кухні. Але щоб це реалізувати, треба багато простору в кухні", – зазначає Софія Лукʼянова.
Зараз усі прилади ставлять у закриті шафи: у спеціально відведені ніші з розетками, прикриті фасадами. Таким чином кухня завжди виглядатиме прибраною та "незахаращеною".
Юлія Нерода радить завчасно продумати приховані місця для робота-пилососа (наприклад, ніша під шафою), висувної сушарки для одягу, шафи для водоочисного обладнання.
"Також ідеальним рішенням для тих, хто цінує свій час, стане гладильна шафа, яку можна непомітно і вдало вписати у гардероб. Такі рішення візуально не засмічує простір, не займає багато площі та виглядає дуже стильно", – говорить дизайнерка.
"Двері прихованого монтажу"

Такі двері максимально зливаються із поверхнею стіни, що позбавляє візуального шуму в кімнаті. В них немає жодних виступів або накладок, які потрібно постійно витирати від пилу.
Дизайнери розповідають, що існує хибна думка, що такі двері мають погану шумоізоляцію. Та насправді в 2024 році двері з лутками та двері прихованого монтажу мають однакове наповнення. Шумоізоляція та якість – це лише питання ціни.
"Головна порада, яку я хотіла б дати стосовно вибору дверей, – так це по можливості робити їх максимально високими, краще до стелі. Тоді ваше житло (не дивлячись на висоту стелі) виглядатиме дорожче та просторіше", – розповідає Софія Лукʼянова.
"Інтегровані ручки на меблях"

Це вже класика ремонту в стилі мінімалізм. Переваги рішення: відсутність візуального шуму та легке прибирання фасаду. Але дизайнерки говорять і про мінуси:
"Я проти системи "push to open" на кухні та в санвузлі. Бо буває, що випадково торкаєшся дверей – і вони спрацьовують, а потім ще три рази все штовхаєш, щоб закрити…", – зазначає Софія.
Дизайнерка каже, що таке рішення краще застосовувати в шафах не для щоденного користування.
"Душові без піддонів"

Поліна Мойсак розповідає, що раніше замовники віддавали перевагу монолітним душовим кабінам з високим порогом. Зараз же відмовляються від піддонів в душових. Їх роблять врівень з підлогою. А для зливу води вмонтовують спеціальний трап. Це рішення дозволяє людям похилого віку або після операцій (кому важко пересуватися) без зайвих перешкод приймати душ.