Застосунки, які можуть полегшити ваше життя: юридичні, психологічні та дніпровські

Застосунки, які можуть полегшити ваше життя: юридичні, психологічні та дніпровські

Війна змусила українців частіше звертатись до свого телефону. 

Маленький гаджет іноді стає єдиною ниточкою, яка тримає нас на зв’язку з родичами. Також саме завдяки смартфону ми розуміємо, коли починається сирена та слід переходити в укриття, а коли готуватись до відключень світла вдома. До речі, раніше ми поставили 10 неочевидних питань електрику про економію електроенергії. 

У цьому тексті ми розповімо, чим ще може бути корисний ваш телефон. Публікуємо перелік застосунків, які допоможуть опанувати домедичну допомогу, розв'язати юридичне питання чи помедитувати. Також додаємо блок з телефонними програмами для дніпрян. 

TacticMedAid

Цей мобільний застосунок містить базові рекомендації для надання першої домедичної допомоги. У час війни кількість таких курсів значно зросла. Люди хочуть знати, як допомогти людині, адже швидка не завжди може приїхати за 5 хвилин.

Особливість застосунку полягає в тому, що його можна використовувати навіть без мобільного інтернету. TacticMedAid  має два напрямки: цивільний та військовий. Цивільна частина, в основному, направлена на зупинку кровотечі, оскільки вона вважається найрозповсюдженішою та найнебезпечнішою причиною смерті в умовах війни. 

Блок для військових включає алгоритми дій на поширені види травм та поранень в умовах бойових дій. Це крута можливість для наших захисників, які зможуть допомогти своїм побратимам.

"75-90 % військових та цивільних гинуть від поранень, якщо не була надана домедична допомога. Тому, щоб навчити українців оперативно надавати її постраждалим під час війни, понад 20 волонтерів створили застосунок TacticMedAid", – йдеться в повідомленні Мінцифри.

TacticMedAid доступний для користувачів iOS та Android.

Quizlet

За останні дев’ять місяців українці усвідомили, що вивчення іноземних мов є важливим аспектом для перебування в інших країнах. Безліч людей тікали закордон. Англійська мова корисна навіть у буденних справах українців: дізнатись інформацію про прилад, допомогти іноземцю у місті.

Тому ви зможете використати можливість вивчити мову у додатку Quizlet. У нього вже понад 50 мільйонів користувачів у 130 країнах світу. Quizlet є корисним у вивченні нових слів і дозволяє їх запам’ятовувати завдяки виконанню різних завдань.

"Як почалась війна, в мене не змінилась кількість додатків, але почала частіше користуватись телеграмом та діскордом, тепер підписана на значно більшу кількість каналів та чатів. Для онлайн навчання використовую додаток Quizlet, що допомагає вивчати слова, терміни чи правила", – наголошує Ена Хотак, студентка зі Львова.

А як звикнути вивчати мову, ми розбирали у цьому тексті. Мовна експертка та наша журналістка Віталіна Напара описала свій досвід.

Signal

Наступним застосунком, що може вам знадобитись, є Signal. Це безкоштовний месенджер для обміну повідомленнями на мобільному чи комп’ютері. Функціонал застосунку подібний до фейсбуку чи телеграму, ви можете обмінюватися фотографіями, відео, голосовими повідомленнями. Однак наскрізне шифрування у додатку Signal унеможливлює доступ третім особам до повідомлень. Відтак ваше спілкування буде більш приватним і безпечним.

"Завдяки Signal можу зв'язуватися із рідними навіть тоді, коли у них поганий зв'язок, адже цей застосунок не вимагає надто високої швидкості передачі даних. Також він вважається еталонним щодо безпечності та конфіденційності. Усі чати у Signal вважаються  секретними, а в телеграмі таку функцію потрібно підключати додатково", – говорить Людмила Русанова, студентка з Івано-Франківська. 

"Параюристи"

Створенням застосунку "Параюристи" займались у  Мін’юсті. Адже завжди важливо знати свої права та вміти розібратись у конкретній ситуації. 

Параюрист – людина, яка не має диплома про завершення юридичного вишу, але яка через життєві обставини має знання в різних напрямках та використовує їх для надання консультаційно-правової допомоги населенню. Параюристом може стати будь-яка людина.

Цей застосунок стане у пригоді:

‣ для волонтерів та волонтерок щодо вирішення найбільш типових правових проблем;

‣ для параюристів та параюристок, які зможуть просто в застосунку отримати безоплатну правову допомогу для своїх клієнтів.

‣ всім, кого цікавлять алгоритми дій у різних правових випадках (отримання пільг, довідок, статусів, включення в реєстри, розв'язання питань сімейного, трудового права, перетин кордону, військовий облік тощо – все те, що зараз може цікавити українців).

Завантажити застосунок можна тут

Meditopia

Це застосунок, який допомагає заспокоїтися, зменшити стрес, краще спати. Під час війни зняття стресу є одним із важливих потреб людини. Зазначимо, що міжнародний застосунок Meditopia зі штаб-квартирами у Берліні та Стамбулі відкрив безплатний доступ для українських користувачів.

"Цей додаток містить в собі різні заспокійливі медитації. Вони допомогли мені боротись зі стресом та страхом на початку війни. Тож можу радити", – говорить Ілона Пелех, діджитал-дизайнерка компанії Orner.Ukraine.

Також Ілона рекомендує спробувати застосунки Monefy та Stocard.
"Monefy допоможе покращити знання з фінансової грамотності, оскільки в ньому можна записувати свої щоденні витрати. Завдяки програмі я зменшила кількість спонтанних покупок", – розповідає дизайнерка.

Stocard – ваш особистий електронний гаманець для знижкових карт. У ньому можна увімкнути функцію, за допомогою якої програма відкриватиме карти, спираючись на ваше місцеперебування.

"Stocard виручає мене при поході в магазин, оскільки я непокоюсь про те, що забула карточку на знижку від Сільпо чи Ашану. Оскільки їх всі я відсканувала попередньо і завантажила в цей застосунок. На касі просто відкриваю додаток, обираю потрібну мені карточку і сканую код. Дуже зручно", – говорить Ілона Пелех.

А для дніпрян ми виокремили три застосунки, які можна використовувати щодня.

Dnipro GPS Inclusive

Мобільний застосунок для людей з порушеннями зору, що дозволяє орієнтуватися в місті, знаходити необхідні зупинки громадського та приміського транспорту, отримувати інформацію про транспортні засоби, час їхнього прибуття, маршрут тощо. Інтерфейс застосунку має великі літери, тому ним можуть користуватися ще й люди похилого віку. 

Завантажити можна тут

"Спеціальний квиток у твоєму смартфоні"

Представники IT Dnipro Community спільно з Департаментом інформаційних технологій міської ради створили застосунок для проїзду в громадському транспорті.

Спецквиток можна отримати та використовувати за допомогою смартфону, завантаживши спеціальний мобільний додаток. Процедура заповнення заявки проста. Усю подану інформацію перевіряють працівники ЦНАПу. Після активації квитка заявник отримає відповідний ключ-повідомлення.

Скористуватися програмою можна тут

UPD: нині цей застосунок вам не знадобиться, бо спецквиток для проїзду не потрібен.

 Wayme

Застосунки з екскурсіями Дніпром, який допоможе ще раз відкрити для себе наше місто. Його автори долучили не тільки екскурсоводів, а й художників, архітекторів, інженерів, гурманів та місцевих жителів. Такий підхід допомагає досліджувати Дніпро як щось складне та багатогранне. До речі, там є аудіоекскурсія навіть Лондоном та іншими іноземними містами.

Тут можна завантажити застосунок.

Поділитися: