Ці музиканти з Дніпра та області створюють нове звучання сучасної України.
Поп, рок, електроніка, джаз – Дніпропетровщина завжди була джерелом музичних талантів. Саме тут народилися або починали свій шлях талановиті виконавці, які сьогодні змінюють українську сцену. Від звабливої Даші Астаф’євої та мелодійного KADNAY до електронного новатора Stanislav Tolkachev та емоційного джазу Якова Цветінського. У цій статті ви дізнайтеся більше про тих, хто формує музичне майбутнє країни.
Девід Аксельрод
Девід Аксельрод, відомий також як Володимир Ткаченко, народився у Дніпрі. Завдяки унікальному голосу та виразній манері виконання, він здобув визнання серед українських слухачів. Його музична кар'єра розпочалася з участі у телевізійних проєктах "Шанс" та "Караоке на Майдані". Це відкрило перед ним двері у світ великої сцени. Нову хвилю популярності співаку принесли телешоу "Х-Фактор" та "Голос країни". У 2020 році Девід Аксельрод знову пробує свої сили у Національному відборі на "Євробачення" і проходить у фінал.
Після початку повномасштабної війни почав публікувати фото у військовій формі, а у квітні 2022-го згадав про свою службу у дописі на Facebook. У тому ж році Аксельрод випустив пісню "Захисники", яку присвятив усім захисникам України. Останнім часом Девід майже не з'являється у соцмережах і не ділиться подробицями своєї служби.
Даша Астаф’єва
Відома українка уродженка міста Покров, що на Дніпропетровщині. Даша Астаф’єва підкорила серце засновника журналу "Playboy" Г’ю Хефнера і стала відомою на увесь світ. У 2007 році Даша взяла участь в українській "Фабриці зірок", а згодом стала солісткою гурту "Нікіта". Хіти цього гурту були у плейлистах тисяч українців.

Сьогодні Даша Астаф'єва не розвиває своєї кар’єри співачки. Вона частіше з’являється у кіно, телепрограмах та знімає сої шоу на YouTube. Після початку повномасштабного вторгнення Даша приєдналася до волонтерського руху, вона власноруч готувала їжу захисникам. Також восени 2022 року вона випустила застосунок UnderBooks з озвучування аудіокнижок українською мовою.
Віра Брєжнєва
Відома українська співачка Віра Брєжнєва народилася у Кам'янському. Вона виросла у звичайній сім'ї: її батьки працювали на Придніпровському хімічному заводі, а сама Віра з дитинства проявляла інтерес до музики. Довгий час співачка залишалася однією з найяскравіших вокалісток гурту "ВІА Гра", але незабаром зайнялася сольною кар'єрою. До 2022 року жила та працювала в Росії. У 2020 у співавторстві з Монатиком уперше випустила пісню українською мовою.

Після повномасштабного вторгнення виїхала в Італію та влаштувалася волонтеркою для допомоги біженцям з України. У 2023 році оголосила про розлучення з продюсером та композитором Костянтином Меладзе. Зараз Віра Брєжнєва живе в Україні та активно випускає нові пісні українською.
Юрій Йосифович
Юрій Йосифович – український співак, що спеціалізується на автентичних народних піснях. Народився у Павлограді. У 2002 році закінчив хорову школу "Дударик", а в 2007 – юридичний факультет Київського міжнародного університету. З 2006 року займається традиційним співом, поєднуючи народну пісню з мінімалістичною електронікою, що робить його творчість унікальною.

Влітку 2020 року вийшов його перший альбом «СЕРЦЕ. НОВА АВТЕНТИКА», а в жовтні 2021 року — другий. Юрій продовжує творити та популяризувати українську автентичну пісенну культуру, роблячи її доступнішою для сучасного слухача.
KADNAY
Дмитро Каднай – український співак, музикант та лідер гурту KADNAY, народився у Дніпрі. Його кар'єра розпочалася з участі у "Фабриці зірок", що принесло йому популярність. У 2012 році разом із Пилипом Коляденком заснував гурт KADNAY, що поєднує інді-поп, електроніку та рок. Гурт став фіналістом національного відбору на "Євробачення" у 2018 році та дворазовим лауреатом премії "Золота Жар-птиця".

У 2022 році гурт KADNAY виповнилося 10 років, але плани на великий тур Україною зруйнувало російське вторгнення. Від початку повномасштабної війни гурт бере активну участь у благодійних виступах. За останні роки колектив випустив кілька синглів, кожен з яких має особливий настрій.
Brunettes Shoot Blondes
Brunettes Shoot Blondes – інді-рок гурт, який виник у 2010 році у Кривому Розі. Вони здобули міжнародну популярність завдяки вірусному кліпу "Knock Knock", який зібрав мільйони переглядів. Гурт відомий своїми інноваційними відеороботами та унікальним стилем, що поєднує інді-рок та електронну музику.

Також гурт активно співпрацював з брендами, їхня музика звучить у рекламних роликах: Watsons (пісня "You Broke My Heart"), Нова пошта (пісні "Tomorrow" та "Nothing At All"), McDonald's та ПриватБанк (пісня "You've Got To Move").
Після початку повномасштабного вторгнення гурт давав благодійні концерти за кордоном і збирав кошти на допомогу Україні. У березні 2025 року, майже після 5-річної паузи, на офіційному YouTube-каналі гурту вийшов новий сингл - "Tell Me What I Gotta Do".
Kozak Siromaha
Kozak Siromaha – етнопроєкт Олександра Любоженка, який став відомим завдяки участі у шоу "Голос країни" у 2018 році. Співак з Дніпра відомий колоритним народним стилем творчості і слідуванням козацьким традиціям. Його музика поєднує козацькі пісні з сучасним аранжуванням, а його виступи зачаровують автентичністю.

Активно займатися сольною творчістю співак почав у 2022 році, а у серпні 2024 року у Козака Сіромахи вийшов дебютний альбом "Vytynanka" разом із лірником Гордієм Старухом, в якому артисти використали тільки українські народні інструменти.
Krapka
Krapka – сольний проєкт дніпрянки Іри Лобанок, відомої за дуетом Krapka;Koma. Її перша сольна пісня, створена у співпраці з литовською виконавицею Bjelle, побачила світ у 2022 році. Композиція іронічно відображала буденність українців під час війни. Krapka також працювала з польським артистом Muzaman, тріп-хоп проєктом Soundots та Lubko Stasiv & Shahid. Крім музичної творчості, Іра розвиває спільноту Porichka, об'єднуючи навколо себе українських митців.

Max Paragraph
Max Paragraph – музикант, що називає себе "звичайним ковбоєм із міста Дніпро". Він грає українське кантрі, використовуючи гармошку, гітару, тамбурин і стомпбокс. Розпочав музичний шлях у 2019 році, з того часу випустив мініальбом та кілька синглів, у яких відображає атмосферу справжнього кантрі-року.

Дискографія нараховує один мініальбом "Bad Times Role" (2019) та багато синглів. У лютому 2025 року співак випустив відеокліп на пісню "Багато кохання під час війни".
Яків Цветінський
Трубач Яків Цветінський – один із найяскравіших представників української джазової сцени. Його стиль поєднує лірику Чета Бейкера, ритміку Кларка Террі, звучання Томаша Станка та непередбачуваність Кенні Уілера. Народився у Дніпрі, де самостійно вивчав джаз та формував власне звучання.

Закінчивши Дніпровську музичну академію у 2016 році, отримав стипендію Фулбрайта та навчався в Університеті Західного Мічигану.
Яків співпрацював із Майклом Абене, Йонасом Йохансеном, Верноном Хіллом, а також виступав на джазових фестивалях у Лондоні, США та на Леополіс Джаз Фесті в Україні. Нині він живе у Дніпрі, виступає в різних містах України та викладає в Академії музики ім. Глінки, розвиваючи джазову освіту.
Stanislav Tolkachev
Stanislav Tolkachev – електронний музикант із Дніпра, один із засновників української техно-сцени. Він першим серед місцевих артистів випустив техно-реліз на вінілі та виступив у культовому берлінському клубі Berghain. Понад 20 років він видає релізи та грає в провідних світових клубах, формуючи унікальний стиль українського техно.

Vibe Trio
Vibe Trio – джазовий гурт, створений у 2016 році дніпровськими музикантами Сергієм Артемовим, Михайлом Лишенком та Дмитром Литвиненком. Спочатку гурт об'єднався для концерту, присвяченого Телоніусу Монку, проте згодом переріс у самостійний творчий колектив.

Музикант Сергій Артемов після початку повномасштабної війни пішов добровольцем захищати Україну. Сергій загинув у Бахмуті від мінометного обстрілу 18 квітня 2023 року.
Музиканти Vibe Trio планували видати новий альбом, але через повномасштабне вторгнення цього не сталося. Вже після смерті Сергія його колеги-музиканти видали перший сингл з альбому з назвою "Surveyor 4".
Tapolsky
Tapolsky – один із найвідоміших українських діджеїв, якого часто називають засновником української драм-н-бейс сцени. Народився у місті Богуслав Київської області, але свій музичний шлях починав у Дніпрі. Наприкінці 90-х він був артдиректором легендарного дніпровського клубу "Плотина", де намагався розвивати електронну культуру.
Пізніше переїхав до Києва, організовував фестивалі та вечірки, а також заснував лейбл "Фрагменти звукозапису". Його вклад у розвиток клубної сцени України важко переоцінити.

З початку повномасштабного вторгнення вступив до лав ЗСУ. Понад 2 роки служив у 47-й бригаді, а зараз я перевівся в підрозділ під назвою "Культурний десант", де є можливість займатися культурними проєктами, поєднувати з музикою.
Кімната Гретхен
Український інді-рок гурт, заснований у 2008 році в Дніпрі. Їхня музика поєднує рок-н-рольну пристрасть з небанальною поезією, гітарні рифи з нуарною електронікою, меланхолію з іронією.

До 2015 року гурт виконував альтернативний рок з домішками пост-гранжу та робив ставку на високопоетичні тексти пісень. Сьогодні колектив складається з фронтмена, гітариста та автора пісень Антона Кістріна і гітариста та клавішника Олександра Алексєєва. Після початку повномасштабного вторгнення гурт активно дає благодійні концерти, аби закривати збори для української армії. У 2024 році гурт повернувся з новим матеріалом і готується до великого туру Україною.
Загреб
Дніпровський інді-гурт, заснований у 2016 році. У перший рік свого існування колектив випустив дебютний мініальбом "Betrays Before Explore".
Зараз гурт актино записує нові пісні та дає концерти. Після 2022 року у них з’явилися сингли про війну, такі як "Лютий", "Пару ракет", які відгукнулися слухачам.
