Чорна п'ятниця-2022: на що пропонують знижки у Дніпрі?

Чорна п'ятниця-2022: на що пропонують знижки у Дніпрі?

Про вплив війни на роботу крамниць та цьогорічні фінансові можливості покупців. 

25 листопада – "найчорніший" день року, і це не "блекаут". Чорна п'ятниця зазвичай хороший шанс заощадити та придбати дорогу річ за меншою ціною. Але в умовах повномасштабної війни, втрати роботи, постійних ракетних обстрілів та віялових відключень електроенергії головна задача для всіх – втриматись на плаву. Як бізнесу, так і покупцям. 

Ми поспілкувалися з маркетологом, проаналізували попит на товари у Дніпрі та дізналися, на які знижки можемо очікувати цьогоріч. 

Бізнес це теж люди 

В Асоціації ритейлерів України кажуть, попри усі складнощі, магазини активно готуються до цьогорічної Чорної п’ятниці. Найбільший виклик – дефіцит товарів та падіння купівельної спроможності населення. 

Дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua показує, що в середньому 60 % заробітків українці витрачають на продукти. Кожному третьому громадянину зараз не вистачає грошей до зарплати, а з "раптовою бідністю" стикнулися навіть представники середнього класу.

Тож бізнес потрапляє у замкнене коло: ціни на закупівлю товару ростуть, але грошей в гаманцях покупців більше не стає. Бренд-стратег та маркетологиня Катерина Воєвода говорить, що Чорна п'ятниця у 2022 – це не стільки інструмент заробітку для магазинів, а більше підтримка української економіки. 

"Як маркетолог я бачу ситуацію з двох сторін: знаю бізнес зсередини та дивлюсь на нього очима клієнта. Мета – знайти баланс, щоб задовольнити потреби покупця, але при цьому не працювати в мінус. Бо за одним бізнесом стоять клієнти інших", – каже Катерина.

За її словами, Чорна п'ятниця буде за розкладом. Мало того, на ринку прослідковується позитивна тенденція: напередодні великих знижок продажі падають. Так відбувається щороку. І це означає, що люди чекають, коли придбати акційний товар. Через повномасштабну війну магазини майже одноголосно відмовились від святковості події. Івентів буде значно менше, не всі офлайн-крамниці прикрашають свої приміщення. Натомість розміщують лише необхідну та корисну інформацію. 

Фото: shoppingpl.com

Основні особливості Чорної п'ятниці у 2022 році

‣ Розпродажі у магазинах відбуватимуться лише там, де це буде безпечно та можливо за умови відсутності електроенергії. 

‣ Основна ставка – на онлайн-крамниці. Саме там варто шукати найбільші знижки та дивитися повний асортимент товару.

‣ Період знижок триватиме в середньому 8 днів – з 21 до 28 листопада включно. Але дати своєї Чорної п'ятниці кожен магазин встановлює сам.

‣ Серед найпопулярніших товарів – генератори, обігрівачі та інша побутова техніка. Але, як кажуть фахівці, українці продовжують купувати гаджети, одяг, товари для дому та творчості. 

Поміж стандартних афіш до Чорної п'ятниці у соцмережах магазини заманюють знижками на обігрівачі чи електроковдри. Ми розібрали віртуальні полиці онлайн-крамниць Дніпра, щоб підібрати актуальні товари. Це точно може знадобитись вам під час віялових відключень енергії. 

Знижки на товари для блекауту


Генератори

На момент написання статті генератори у Дніпрі є в магазинах "Епіцентр", "Dnipro-M" та "Сomfy". Але їхня кількість обмежена. В першому – на прилад пропонують знижки від 1500 до 12 300 грн. В інших двох – ні. Загалом з поміж трьох магазинів найдешевший генератор обійдеться у 13 800 грн, а найдорожчий коштуватиме 149 000 грн. 

Повербанки

Тут асортимент та вибір магазинів ширший. Окрім "Епіцентр", "Dnipro-M" та "Сomfy", радимо заглянути до "Eldorado", "Алло", "MOYO", "Фокстрот", "Алло".  В усіх магазинах є знижки на товар: від 100 до 2000 грн в залежності від моделі. По акції найдешевший повербанк в середньому вартує 500 гривень. Найдорожчий – 4 000 грн. 

Електроковдри 

Широкий асортимент є переважно в магазинах "Епіцентр", "Сomfy", "Алло" та "MOYO". Але зараз знижки на електроковдри не такі великі – 10-15 %. Найдешевші можна знайти за 700 гривень, а найдорожчі обійдуться близько 5000 грн. 

Свічки 

Наразі їх купити можна в магазинах "JYSK", "Ашан" та "Епіцентр". Є варіанти поштучно та у наборі. Але знижки на них малі: 5-10% максимум. Так найдешевша воскова свічка коштує 15 гривень, а найдорожчі варіанти сягають кількох тисяч.  

Ліхтарі 

У магазинах "MOYO", "Епіцентр", "Dnipro-M" та "Алло" є ліхтарі різних видів та з різними цінниками. Акумуляторні традиційно коштують дорожче, через більшу потужність. Більш бюджетний аналог – звичайні на батарейках. Знижки на товар є в діапазоні від -10% до -30%. Найдешевші коштують в середньому 200 гривень. Найдорожчі сягають 4-5 тисяч грн. 

У більшості з крамниць Чорна п'ятниця розпочнеться в ніч проти 25 листопада. Однак багато торговельних майданчиків почали вже знижувати ціни. Покупцям обіцяють акції на побутову техніку, смартфони, гаджети та інші речі.

Привабливими цінами заманюють бренди одягу, взуття та товарів для дому. "VOVK" влаштовує розпродаж до 40 %, в JYSK пропонують купити меблі зі знижкою до 70 %, а у Eva обіцяють найкращі ціни вже з 14 листопада. 

Правила успішного шопінгу

Зазвичай, коли ажіотаж спадає, більшість людей незадоволені своїми покупками. Щоб таке не трапилось, радимо підготуватися до шопінгу заздалегідь. 

1. Складіть список покупок. Це має бути своєрідний "wishlist" (перелік бажань: від дрібниць до найнеобхіднішого), який постійно оновлюється, поповнюється та іноді скорочується.

2. Визначитись, який у вас буде шопінг: онлайн чи офлайн. Та оберіть конкретні магазини. 

3. Відкладіть певну суму, за межі якої ви не плануєте виходити. Завдяки цьому шопінг не завдасть шкоди вашому бюджету.

Також запам'ятайте, за законом ви маєте право повернути куплену річ протягом 14 днів (якщо у вас залишився чек) за наявності браку на товарі. 

Поділитися: