У вересні митцівня Module заявила про створення власного лейблу Dnipropop, на якому протягом кількох місяців вийшли окремі треки та два повноцінних альбоми. Один із них – "деконструкцію" музики гурту DZ’OB – можна замовити на вініловій платівці. З часом вінілових релізів буде більше. Розповідаємо, навіщо Дніпру вініловий лейбл та як у ньому все влаштовано.
Навіщо випускати музику на платівках?
Популярність вінілу росте, хоч це і дорогий формат. Компанія Sony через великий попит знову стала виготовляти платівки та програвачі. В США вінілові платівки склали чверть від усіх фізичних носіїв, на яких було продано музику у 2019 році.
Причому крім Pink Floyd, Queen та Майкла Джексона чудово продаються, наприклад, платівки Біллі Айліш, якій зараз 19 років.
В Україні відкривають вінілові клуби та запускають лейбли, які випускають музику суто на вінілі. Серед платівок українських артистів найпопулярніші – з музикою ONUKA та DakhaBrakha, також записують платівки Океан Ельзи, Скрябiн, Джамала та інші.
Module вже записав перші 150 платівок на новому лейблі. Їх можна замовити на Bandcamp.
Що вже випустив лейбл?
Переважно електронну музику.
Альбом Deconstruction. Це експеримент: електроакустичний гурт DZ’OB дозволив різножанровим музикантам зробити ремікси на свою музику. Більше 50 українських артистів "деконструювало" треки "Дзьобу". Електронні артисти, академічні композитори, джазові музиканти, люди з несумісним, на перший погляд, музичним бекґраундом розбирали на молекули спадщину DZ’OB-у, переосмислюючи саме поняття реміксу.
У результаті до збірки на вінілі увійшло вісім композицій. Гурт Monotonne додав вокальну поліфонію і використав польові записи. Олександр Маноцков розбив трек на фрагменти і, граючись зі швидкістю і тональністю, зібрав п’єсу наново.
Раніше DZ'OB озвучував німе кіно
У нас є велике інтерв'ю про це.
Альбом "Резидентура". Це треки музикантів зі спільноти "Модулю". Серед них – пісня "Снопи", записана разом із солісткою Dakh Daughters (в ній об'єднали вірші Тараса Шевченка "Сон" та Михайла Петренка "Дивлюсь я на небо...") , та "Колискова" з переробленим (задля присмаку фаталістичності) народним текстом.
Всю музику лейблу можна знайти на фб-сторінці або відразу на саундклауді.
Для чого у "Модулі" створили цей лейбл?
Щоб пережити карантин.
Коли стало неможливо влаштовувати вечірки, резиденти клубу ризикували залишитися без роботи й аудиторії. Спочатку, як і вся музична спільнота, "Модуль" робив стріми, спільно з іншими українськими артистами провів чотири онлайн-фестивалі "Інтерсіті Live", але цього було замало. Лейбл дає змогу постійно працювати і взаємодіяти з аудиторією.
Про перший фестиваль "Інтерсіті Live. Міжміське сполучення"
Як з'явився карантинний фестиваль, який об'єднав спочатку десять міст, а потім – сім континентів.
Щоб відкривати нові імена і просувати їх.
У "Модулі" допомагають музикантам-початківцям, які з клубом на одній хвилі. У 2020 році звідси вийшли нові проєкти, наприклад, сонічка дєтка або Ship Her Son (який вже отримав премію Jager Music Awards).
Щоб у Дніпра була (суб’єктивна) музична візитівка.
Один із ідеологів Dnipropop Євген Гордєєв вважає, що у Дніпрі є що показувати: "Я не можу зараз вирішувати за весь Дніпро, але намагаюся зробити так, щоб наш особистий внесок був найвагомішим. Я хотів би, аби все те, що я вважаю достойним, кльовим, цікавим, самобутнім, ризиковим, виходило на цьому лейблі як візитівка".
Саме слово dnipropop означає суб’єктивне. Початково "дніпропоп" – це жанр, який винайшов Євген Гордєєв для своєї музики у проєкті Kurs Valüt. На формування жанру вплинули ритм заводів, шум житлових районів і пригніченість постіндустріального міста. "Якщо я позиціоную Kurs Valüt як гурт з дніпровською автентичністю, це значить, що я її просто винайшов у 2017 році і заявив, що це і є дніпровська автентичність. Вона створюється з нуля", – розповідав він.
В уявленні Євгена дніпропоп – це ближче до індастріалу. Але однойменний лейбл випускатиме музику будь-яких жанрів і стилів.
Які критерії потрапляння на Dnipropop?
Мета засновників – зібрати під одним лейблом якісну музику людей, що мешкають у Дніпрі. Безвідносно походження.
Своє можна надсилати в соцмережі лейблу. Це може бути що завгодно: хоч реп, хоч шансон. "Ми готові слухати все – усі формати, усі стилі. Просто не будьте банальними", – кажуть у Dnipropop. Творці лейблу шукають людей, які роблять щось дивне і концептуально цікаве.
Охочих багато, тому на ваше повідомлення можуть відповісти не відразу. Вибирають суб’єктивно. І будуть раді, якщо ви, замість того щоб ображатись, утрете їм носа і випустите свій трек на класному визнаному лейблі.
У пріоритеті – україномовні релізи.
Звідки гроші на це все?
"Модуль" провів краудфандинг-кампанію і зібрав 108% від необхідної суми (більше 140 тисяч гривень). Одна людина (правда, поза Спільнокоштом) дала на розвиток лейблу 45 тисяч гривень.
Це необхідний мінімум для існування лейблу: один лише вініловий реліз коштує 2000 євро.