З субтитрами: документальне кіно від українців, яке варто дивитись і рекомендувати

З субтитрами: документальне кіно від українців, яке варто дивитись і рекомендувати

Є серед переліку і стрічка дніпровських митців.

Нині про український "Будинок зі скалок" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта говорять завдяки номінації на Оскар. Хороші українські документалки, де їх шукати, хто їх робить? У цьому матеріалі говоримо про доробки режисерок та режисерів з України. Історії, автентичні й різні – жива хроніка. Її варто дивитись та рекомендувати.

Земля блакитна, ніби апельсин

2020, 1 г 14 хв.

Ірина Цілик

Життя мами з чотирма дітьми з "червоної зони" Донбасу, де війна триває з 2014-го. Буденність під обстрілами, де є місце родині, теплу та життю. На Sundance Film Festival фільм отримав нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики. Дивитись тут.

Назви своє ім'я

2006, 1 г 32 хв.

Сергій Буковський

Відеосвідчення про Голокост, зібрані Фундацією Shoah в Україні. Героїні та герої стрічки – люди, які вижили в 1941–1942 роках, розповідають про свій порятунок. Дивитись тут.

Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

2019, 1 г 4 хв.

Надія Парфан

Трагікомічна історія про профспілковий хор та поєднання співу і роботи в держустанові. До речі, режисерка допомогла написати гімн для ІФТКЕ. Тут можна переглянути фільм, а тут – запис гімну.

Будинок Слово

2017, 1 г 21 хв.

Тарас Томенко

Фільм про репресії, арешти та долі культурних діячів будинку у формі літери "С", що у 1920-ті звели в Харкові для українських письменників, поетів, художників, сценаристів та акторів.

Манливий, солодкий, без меж

2017, 1 г 35 хв.

Тетяна Ходаківська, Олександр Стеколенко

Фільм створює зв’язки між невимовністю смерті та буденністю життя. Італія. Грузія. Україна. США. 16 мм, 35 мм, цифрова зйомка. Пісні та танці про смерть. Дивитись тут.

Жива ватра

2016, 1 г 17 хв.

Остап Костюк

Життя в контексті сучасного світу на тлі Карпат, про природу, родину, живий вогонь і вівчарство. Займає 40 позицію у списку  100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Дивитись тут.

Маріупольчанка

2018, 23 хв.

Оксана Казьміна

Жіноча футбольна команда без спонсорів, але з величезним ентузіазмом тренується в Маріуполі до повномасштабного вторгнення. Ця історія про підтримку одне одної, про футбол та жінок, яким не все одно.

Тут перегляд безкоштовний до 30 березня 2023 року.

Українські шерифи

2015, 1 г 28 хв.

Роман Бондарчук

В одному з сіл Херсонської області обов'язки міліціонерів і соціальних працівників беруть на себе двоє місцевих жителів. І починається війна. Стрічка була висунута Україною на премію "Оскар" за найкращий фільм іноземною мовою. Його можна знайти тут.

конкретний і неясний

2019, 31 хв.

Лєра Мальченко та Олександ Ганц (група Fantastic Little Splash)

Фільм досліджує історію нашого "Паруса" та інтерпретації покинутого готелю в аналогових та цифрових медіа. Готелю в Дніпрі, який так ніколи й не був відкритий. Дивитись тут.

Woman

2019 25 хв

Анастасія Мікова та Ян Артюс-Бертран

В основі проєкту лежать інтерв'ю з 2 тисячами жінок з 50 країн. Вони говорять про власний досвід: сексуальність, материнство, освіту, професійний успіх, примусові шлюби, насильство та жіноче обрізання. Дивитись тут.

Де дізнаватись про українське документальне кіно?

На DOCUDAYS багато про стрічки, події та фестивалі. Платформа створена для промоції, підтримки української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експерт(к)ами зі світу документалістики.

Дніпровський телеграм-канал Смак кіно знайомить з фільмами, в тому числі документальними, та мистецтвом.

Поділитися: