Італійська 50-сантиметрова піца, млинці-велетні та грецький гірос 

Італійська 50-сантиметрова піца, млинці-велетні та грецький гірос 

Як колишній робітник банку з Краматорську опікується власною справою у Дніпрі?  

Ще два роки тому Віктор Місюль жив на Донеччині та працював на посаді керівника відділу з продажів банку. Та після початку повномасштабної війни чоловіку довелось переїхати, а вже у Дніпрі здійснити мрію – заснувати власну справу. Віктор відкрив заклад, де подають страви Італії, Греції, Хорватії, Чорногорії. 

Історію новоствореного місця від Віктора читайте у нашому тексті циклу "Переселені". 

"Розумів, що найближчим часом мені треба буде змінювати професію". 40-річний Віктор Місюль, переселенець з Донеччини 

Фото: з соціальних мереж Віктора

З розміряного та розпланованого на майбутнє життя керівника відділу з продажів банку Віктора вибила новина про повномасштабне вторгнення. Після цієї звістки життя чоловіка стало іншим: невідомим та непередбачуваним. До квітня чоловік знаходився на Донеччині, в різних містах області лишалися і його підлеглі. 

"Мною було прийняте рішення виїхати. Я розумів, що на мені велика відповідальність, адже мої підлеглі орієнтуються на мене та чекають "певного знаку", щоб почати евакуйовуватись".  

У квітні 2022 року Віктор домовився виїхати разом з колегою. Чоловік зібрав усе необхідне та вирушив до Дніпра. Обрав це місто, щоб мати змогу навіщати батьків, які живуть в Костянтинівці. Спершу Віктор був у простої та отримував зарплатню від банку.  

Фото: з соціальних мереж Віктора

"Я розумів, що найближчим часом роботи для мене не буде. Тому почав шукати можливості. Так в телеграм-каналі побачив оголошення про проєкт від Дії "Власна справа". Це був грант на відкриття свого бізнесу". 

"Вирішив здійснити свою найамбітнішу мрію"

До війни одним з улюблених хобі Віктора були подорожі Європою. Чоловік був в Португалії, Чорногорії, Хорватії, Туреччини. Мандруючи вуличками європейських країн, чоловік куштував місцеві страви. Так з'явилась мрія зробити заклад вуличної їжі європейського зразка в Україні. Коли Віктор побачив грантову пропозицію від держави, зрозумів – час здійснити мрію. 

Фото: з соціальних мереж закладу

"Я втратив роботу в банку з осені 2022 року. Але ще у липні вже почав домовлятися з бізнес-партнером та другом Олександром про відкриття власної справи. Розробили бізнес-план, куди ми виклали всі свої ідеї, потім вивчали законодавство та розписували маркетингові стратегії. Перший раз грант відхилили. Переробили наш бізнес-план. Після повторної подачі його погодили".

"Необхідне обладнання буде через два місяці, а відкриття закладу через кілька днів"

Потім розпочався цікавий і одночасно важкий процес відкриття закладу, говорить підприємець. Віктор розбирався у своїх нових обов'язках: наприклад, за умовою гранту, чоловік мав офіційно працевлаштувати мінімум двох співробітників та протягом 24 місяців сплачувати податки. Потім Віктор відкривав рахунки в банках та реєстрував ФОП. 19 грудня 2023 року отримав фінансування. 

"Ми почали шукати приміщення. Орендували його за адресою вул. Академіка Образцова, адже там розташовані ринок та житловий квартал. Почали домовлятися про постачання обладнання. Це виявилось не дуже простою справою. Я подзвонив в інтернет-крамниці й запитав: "Чи є у вас теплові вітрини в наявності?". Вони мені: "Так, є!". Через певний час приходить обладнання не того розміру… Я телефоную постачальнику, а він мені пояснює, що зараз війна, вони не хочуть накопичувати техніку на складах, а тому можуть вислати те, що потрібно, лише через два місяці. Нас таке не влаштовувало, треба було швидко вносити корективи". 

3 березня 2023 року відкрилась точка "Asvik Streetfood", саме на день народження Віктора.

Що цікавого є в закладі?

Фото: Суспільне

Гігантська італійська піца діаметром у 50-ть сантиметрів. Цю ідею Віктор побачив в Чорногорії. Суть її в тому, що кухар випікає величезну піцу і ріже її на 8 сегментів, потім виставляє їх в теплову вітрину. Гості закладу можуть замовити один шматочок, вага якого – 125 грамів.

У Чорногорії цю піцу туристи дуже швидко розкуповували. Але для дніпрян це була дивина, вони спершу думали, що ця піца на вітрині – муляж. Потім робітники самі пропонували гостям скуштувати її, й ідея почала набирати попит. 

Інша цікава ідея, привезена з Чорногорії, – це грецький гірос, щось подібне до нашої шаурми, але корисніший. Адже у складі – пшеничний коржик, свіжі овочі, картопля, м'ясо курки та соус на основі йогурту.

Фото: Суспільне

В оригінальному рецепті, що має попит в країнах Балтійського півострова, страва має форму човника. Але гостям закладу "Asvik Streetfood" було не зручно, тому власники адаптували страву під звичну для нас шаурму. 

Також в асортименті є й українська страва – 40-сантиметрові млинці. Один виріб з начинкою важить 200 грамів.

"Гостям настільки сподобались страви, що вони почали їздити до нас з правого берега Дніпра. А підписники з Києва, Харкова та Одеси писали, що вже чекають відкриття нашого закладу у своїх містах"

Літом 2023 року прийшла ідея зробити біля закладу місце для відпочинку як на набережній Дніпра. Тому власники облаштували невеличку ділянку землі: пофарбували паркан, придбали пуфики, столики та парасольки. Звернулися до місцевої влади, щоб допомогли відремонтувати дорогу, що проходить вздовж закладу. 

Фото: dnp.dcz.gov.ua

"Asvik Streetfood" скоро рік

"Скоро річниця закладу і ми плануємо гучне святкування: акції, можливо розіграші, кульки й все таке інше. Ще думаємо, як цікаво це зробити", – говорить Віктор.

Заклад досить швидко став популярним в соціальних мережах. Після робочого дня Віктор приходив додому і бувало, що до третьої ранку відповідав на повідомлення підписників. 

"Люди писали слова підтримки. Повідомлень було настільки багато, що я просив допомагати опрацьовувати їх свого бізнес-партнера".

Паралельно з розвитком закладу Віктор навчав співробітників, адже на початку в "Asvik Streetfood" працювали кухарі-аматори. Зараз там працюють переважно співробітники з досвідом, це значно полегшує роботу чоловіка. 

"Я зрозумів, що всі складнощі в нашій голові. Тому не треба чогось боятись, треба брати та робити. Саме ця думка допомогла мені здійснити мою амбітну ціль і відкрити власну справу". 

Наступна мрія Вікторі – відкрити мережу закладів вуличної їжі по всій країні. Саме тому він не зупиняється та продовжує брати участь у грантових конкурсах. Наприклад: Dnipro&Relocate, "Дія. Власне Акселератор", фінал яких вже в лютому та березні. 

Дізнатися більше про "Asvik Streetfood" можна тут.

Поділитися: