Мені заважає шум генератора. Що я із цим можу зробити?

Мені заважає шум генератора. Що я із цим можу зробити?

Все про генератори: характеристика приладів, безпека та можлива шумоізоляція.

Обмеження електрики стає все меншим, однак українці все одно продовжують купувати генератори, адже у будь-який момент може трапитись аварійне відключення. Ми поспілкувались з технічним консультантом відомого українського бренду електроінструментів та обладнання для будівництва Олегом, який розповів нам про те, як обрати безпечний та тихий генератор.

"У генераторів відкритого типу немає власної шумоізоляції, у зв'язку з чим вони створюють шум понад 80-90 дБ. Особливо це стосується дизельних генераторів", – пишуть на сторінці одного з магазинів, що продає генератори. Таку гучність можна порівняти зі звуком мотоцикла з глушником.

Торік ми вже писали про підказки для тих, кому заважає шум від сусідів.

Чи можна зробити роботу генератора менш гучною?

"Так. Для цього потрібен просторий кожух (простіше кажучи, спеціальна коробка) із внутрішньою шумоізоляцією, де передбачений примусовий потік повітря та відведення вихлопних газів, а також отвори для вентиляції. За допомогою вентилятора (як витяжка у ванній кімнаті) повітря має подаватися всередину і виходити через наявні отвори в кожухові з іншого боку.

Зазвичай таке накриття виготовляють власноруч, із запасом, враховуючи різницю габаритів та для збільшення внутрішнього обсягу повітря, що потрібне для коректної роботи генератора. Але можна знайти готові рішення", – говорить спеціаліст.

Такий кожух ще називається "захисним коробом". Далеко не всі з них є шумоізолюючими. Наприклад, у моделях, що коштують близько 3000 гривень, шумоізоляція в характеристиках не вказана, лише захист від вологи та від розлиття палива. 

Фото: prom.ua

Виробники моделей, які коштують понад 30 000 гривень, обіцяють, що такий кожух захистить ваш генератор не лише від опадів, а й від зловмисників. 

Фото: prom.ua

Знайти можна навіть кований, стильний кожух, який прикрасить будь-який інтер’єр, однак його мета, в першу чергу, захист від крадіжки чи вандалів і аж ніяк не шумоізоляції. За такий довелося б віддати близько 14 000 гривень.

Фото: prom.ua

Виготовити короб для генератора можливо і самостійно. Українські майстри вже встигли сконструювати не один такий, зняти безліч відео і викласти на ютуб. Маючи бажання та трохи знань, ви можете повторити за ними, однак, пам'ятайте про техніку безпеки!

Які умови для безпечного користування генератором? 

"Перш за все варто розуміти, що генератор використовує для роботи вибухонебезпечні речовини (пальне), тому умови його розміщення мають передбачати вентиляцію, відведення відпрацьованих газів, відсутність легкозаймистих речовин поруч, наявність засобів пожежогасіння поруч", – розповідає Олег, представник бренду будівельної техніки.

Що категорично не можна робити з генератором?

Перехиляти при транспортуванні, особливо якщо в баку є пальне; 
Накривати тканиною – це може призвести до її займання та пожежі; 
Розливати пальне під час заправки бака, або якщо так сталося – то обов’язково необхідно його витерти насухо; 
Перешкоджати потраплянню повітря в повітряний фільтр та в інші місця, адже двигун охолоджується за допомогою цього і при обмеженні буде перегріватися (наприклад, в замкненій коробці); 
Не варто перевантажувати генератор. Як і будь-який бензиновий, двигун генератора не може довготривало працювати на 100 % навантаження (уявіть, що потужність генератора — 2 000 000 Вт. А телевізор споживає 8 Вт. Отже теоретично ви можете одночасно підключити до нього 250 000 телевізорів. Однак робити цього не варто, оскільки крім 8 Вт телевізор бере додаткову потіжність на пусковий струм). Рекомендовано 75-80 % постійного навантаження.

Де можна ставити генератор?

"Немає нічого критичного в тому, щоб ставити навіть на даху, якщо він горизонтальний. Головне, щоб виконувалися інші правила, такі як захист від опадів, нормальна вентиляція. Та й з практичної сторони незручно підійматися щоразу на дах для запуску генератора чи дозаправлення пального.

Справедливою є рекомендація встановлювати генератор на рівні першого поверху, в технічному приміщенні або на вулиці під відповідним накриттям. Жорстких правил немає, важливо максимально дотримуватись норм пожежної безпеки та стежити за відсутністю вихлопних газів у приміщенні, також слід забезпечити захист генератора від опадів та інших шкідливих впливів (сильне забруднення, механічні пошкодження тощо)".

Чи може запах палива шкідливо впливати на здоров'я людини?

"Так, може, тому зберігати пальне потрібно в спеціальній герметичній тарі (каністри, бочки), які стійкі до впливу паливно-мастильних матеріалів. Наприклад, у металевій каністрі або у пластиковій каністрі.

Також варто зазначити, що зберігати пальне потрібно не ближче, ніж на відстані 10 м від генератора. А краще в окремому приміщенні з вентиляцією (природною чи примусовою)".

Фото: mi100.info

Від чого генератори вибухають?

"Найчастіше вибухають не самі генератори, а пальне. Причиною може бути як несправність паливної системи, так і необережне поводження із пальним, як от в момент заправки чи прокачування тієї ж паливної системи (прибирання повітря, що потрапило всередину двигуна). Заливати пальне в генератор, що працює, також не можна, адже це теж може призвести до займання та вибуху. Також причиною може бути сильний перегрів двигуна в поєднанні із наявністю розлитого пального". 

Які показники якості є в генераторів?

"Якість криється в деталях. Перш за все це матеріали, з яких виготовлена та чи інша деталь, також це стандартні деталі – підшипники, фільтри, гвинти, гайки, гумові елементи тощо. Їхня якість безпосередньо впливає на надійність апарата в цілому. Також важливою є якість збірки та окремих технічних рішень, використання певних технологій".

Як обрати якісний генератор? 

Потрібно розрахувати необхідну потужність генератора, яка має враховувати запас від запланованих витрат. Інакше кажучи, вам потрібно підключити одночасно 75 телевізорів, значить, вам потрібен генератор, що може забезпечити електрикою близько 100 телевізорів. 
Слід орієнтуватися по характеристиках та перевагах. 
Перед покупкою варто вивчити інформацію про подібні моделі різних виробників, орієнтуватися не на «однорічні» бренди, а на хоча б трохи відомі. 
Варто ознайомитися з відгуками реальних користувачів, подивитися відеоогляди на ту чи іншу модель. Благо, що зараз вистачає і відгуків, і відео. 
Як покупець кожен має право вимагати від продавця технічний паспорт на генератор та сертифікат відповідності. 
Не менш важливими є гарантійні зобов’язання виробника та можливість мати доступ до сервісного обслуговування, адже генератор потребує обслуговування, як і, наприклад, автомобіль".

"Важливо пам’ятати, що дуже дешеві моделі далеко не завжди можуть бути якісні, адже генератор – це доволі складний інструмент, який складається із великої кількості деталей, на виготовлення кожної є окремий технологічний процес. Сильно здешевити його не можна, зберігши надійність та довговічність".

На які саме характеристики варто звернути увагу?

"Матеріал обмотки генератора (альтернатора). Маса: генератор на 5-7 кВт не може важити менше ніж 70 кг (окрім інверторних). Наявність систем захисту та стабілізації вихідної напруги. Комплектація (штепсельні вилки для під'єднання генератора до будинку, фільтр паливного бака грубого очищення, свічний ключ (для викручування і встановлення свічки запалювання), наявність інструкції державною мовою".

Поділитися:

Ще за темою