Порятунок, евакуація, стерилізація чи ветогляди: організації, які зараз допомагають тваринам

Порятунок, евакуація, стерилізація чи ветогляди: організації, які зараз допомагають тваринам

Частина із них працює у Дніпрі. 

Захисники боронять нас на фронті, волонтери збирають кошти на пікапи, супутники та допомагають переселенцям, а зооволонтери взялись опікуватись тваринами, що теж потерпають від наслідків війни.

У нашому матеріалі ми зібрали волонтерські рухи та організації, що нині допомагають чотирилапим – як в Дніпрі, так і в інших куточках України. Зберігайте цей корисний перелік собі. 

Порятунок тварин

Врятувати тварин із небезпечних територій, забезпечити їх харчуванням та ліками, знайти загублених улюбленців чи подарувати новий дім – ці та інші завдання взяли на себе волонтери з усієї країни ще з перших днів повномасштабної війни. Мета у всіх одна – захистити тих, хто залишився сам на сам із небезпекою.

Ось кілька таких організацій та волонтерських рухів:

UAnimals – всеукраїнський рух, що об’єднав тисячі зоозахисників, працює у декількох напрямках. Зокрема, активісти займаються порятунком тварин із зони бойових дій, їхньою евакуацією, забезпеченням котів та собак із притулків усім необхідним. 

Фото: з фейсбуку UAnimals

UPAW – об’єднаний ресурс, на якому зібрані запити про допомогу від організацій та притулків для тварин. Ця система допомагає закривати потреби тварин у різних регіонах України.

NOR DOG — громадська організація з Норвегії. Починаючи з травня 2022 року, її команді вдалось об’єднати навколо себе сотні волонтерів для порятунку тварин, які найбільше постраждали від війни в Україні. NOR DOG збирає кошти на харчування та медикаменти, лікує тяжкопоранених собак, допомагає власникам знайти загублених улюбленців та евакуює чотирилапих із найбільш важкодоступних і небезпечних регіонів. Окрім того, організація доносить важливу інформацію про війну в Україні іноземній аудиторії.

Happy Paw – благодійний фонд, що збирає кошти для розбудови притулків, а також на лікування і харчування безпритульних тварин.

Animal House – телеграм-канал, автори якого співпрацюють з притулками та допомагають в прилаштуванні бездомних тварин.

Допомога тваринам України – волонтерський рух, що надає допомогу тваринам, постраждалим від наслідків війни, зокрема, і на окупованих територіях.

Скрін з сайту Допомога тваринам України

Dnipro animals – благодійна організація з Дніпра, що піклується про тварин у притулку домашнього типу.

Зооконтроль – дніпровське комунальне підприємство, яке допомагає господарям знаходити загублених тварин, шукає домівку безхатнім собакам та котам, а також бере чотирилапих на перетримку від родин, що опинились у скрутному становищі. Також працівники КП займаються евакуацією тварин. 

Пегас – притулок у Дніпрі, який, зокрема, опікується тваринами, врятованими із небезпечних територій. Також волонтери допомагають диким тваринам, які постраждали від війни.

Скрін зі сторінки Пегасу

Право на життя – волонтерське об’єднання, яке займається пошуком, порятунком, прилаштуванням безхатніх тварин та тих чотирилапих, що були евакуйовані з небезпечних територій. Нових господарів для них волонтери знаходять не лише в Україні, а й закордоном.

Центр допомоги тваринам – дніпровська служба порятунку тварин, яка транспортує собак та котів із зони бойових дій, допомагає забезпечити їх харчуванням та лікуванням, а надалі шукає для чотирилапих домівки.

Екстрена допомога тваринам Дніпро – онлайн-спільнота, учасники якої поширюють інформацію про тварин у біді та спільними зусиллями допомагають врятувати чотирилапих.

Координаційний штаб волонтерів Дніпра – об’єднання, яке теж допомагає тваринам. Штаб забезпечує котів та собак харчуванням, а також допомагає тваринам із притулків.

Вірність. Організація захисту тварин – громадська організація, розташована у місті Дніпро, волонтери якої опікуються бездомними тваринами у притулку та допомагають їм знайти нових господарів.

Dnipro loves animals – неформальне об’єднання, організатори якого поширюють інформацію про безпритульних тварин та шукають для них люблячих господарів.

Допомога тваринам Дніпро – спільнота волонтерів Дніпра, що допомагає безпритульним тваринам з харчуванням, лікуванням та прилаштуванням.

Евакуація з тваринами

З 24 лютого одним із пріоритетних завдань для волонтерів стала евакуація тварин із зони бойових дій. Завдяки їхній хоробрості та відданості тисячі чотирилапих отримали шанс на життя. Ось лише декілька з організацій, що займаються вивезенням: 

Перевеземо всіх – телеграм-спільнота, учасники якої шукають та пропонують допомогу з евакуацією як людям, так і тваринам.

Карта допомоги тваринам – онлайн-мапа з позначеними локаціями у різних країнах, де можна отримати допомогу для тварини, зокрема, залишити чотирилапого на перетримку чи знайти йому нову домівку.

Центр допомоги тваринам – окрім допомоги безпритульним тваринам у Дніпрі, організація також евакуює котів і собак із зони бойових дій та займається їхнім прилаштуванням.

Скрін зі сторінки Центр допомоги тваринам

Андрій та Анастасія – пара волонтерів, які самостійно евакуювали кількох собак із небезпечної території на Луганщині. 

Юлія Дульнєва – волонтерка та зоозахисниця, яка евакуювала понад 20 своїх підопічних за кордон. У Німеччині котам Юлії надали необхідну допомогу та розшукують нових господарів. 

Стерилізація

Якщо популяції бездомних котів та собак не контролювати, чотирилапих стає все більше, з’являється ризик їхнього здичавіння. Щоб цього уникнути, низка організацій займається стерилізацією тварин. 

МКП "Центр стерилізації тварин" – ветеринарно-стерилізаційний центр, який активно допомагає безпритульним тваринам під час війни. Працює у Чернівцях. 

Захисти свою тварину – програма допомоги тваринам у різних містах України, що працює завдяки підтримці Міжнародного фонду захисту тварин IFAW. Господарі, що потребують допомоги, можуть подати заявку на стерилізацію, вакцинацію від сказу та чипування свого улюбленця.

Скрін з сайту Захисти свою тварину

Вірність. Організація захисту тварин – спільно з ветеринарними клініками Дніпра волонтери організували акцію зі стерилізації домашніх тварин.

Зооконтроль – ще до початку війни громадська організація придбала авто, щоб стерилізувати тварин на виїздах. 

Допомога тваринам Дніпро – об’єднання волонтерів, окрім всього, займається збором коштів та безпосередньою стерилізацією котів і собак.

Ветеринарна допомога

Поранення, інфекції, нестача харчування та медикаментів – через війну кількість тварин, що потребують фахової допомоги, збільшилась у кілька разів. Тому протягом всіх цих місяців особливу роль відіграють волонтери-ветеринари. 

Ветдопомога собакам та котам у біді – об’єднання, що займається швидкою ветеринарною допомогою тваринам, які знаходяться у зоні бойових дій. Також у телеграм-спільноті надають онлайн-консультації.

Vet Help – об’єднання ветеринарних лікарів-волонтерів, що надають безоплатні онлайн-консультації господарям тварин із зони бойових дій.

Допомога власникам тварин – телеграм-канал, у якому зібрана корисна інформація щодо догляду за тваринами. Також у групі є можливість отримати консультацію ветеринарного лікаря.

Ветеринарні запитання – онлайн-група, учасники якої можуть запитати поради чи отримати безоплатні консультації ветеринарів у кризових ситуаціях.

Едуард Котляров – ветлікар, який ділиться корисними порадами щодо догляду за тваринами в умовах війни та проводить консультації.

USAVA – громадська організація, яка не лише допомагає тваринам, а й всіляко підтримує ветеринарних лікарів в умовах війни.

Doctors4UA – міжнародна платформа, що об’єднує лікарів з усього світу, зокрема, ветеринарів. Сервіс створений для того, щоб кожен українець, який постраждав від наслідків війни, мав змогу отримати безоплатну фахову консультацію лікаря.

Іван Васильєв – ветеринарний лікар та власник клініки у Дніпрі, який вже кілька місяців безкоштовно лікує тварин-переселенців. Протягом війни звернулось вже понад 450 господарів та опікунів чотирилапих.

Підтримка тварин, які допомагають людям

Часто тварини й самі приносять неабияку користь людям, допомагають їм у складних ситуаціях. Йдеться про службових собак, які охороняють, шукають і рятують постраждалих. Низка волонтерів і громадських організацій дбає і про цих помічників.

Допомога військовим кінологам – всеукраїнська група, в якій поширюють інформацію про роботу військових кінологів, а також організовують збори на їхню підтримку.

Royal Canin Foundation – цьогоріч фундація спрямувала свою підтримку на покращення роботи собак-пошуковців, яких готують в Навчальному кінологічному центрі ДСНС у місті Ромни на Сумщині. На кошти фонду оновлять обладнання центру та залучать міжнародних експертів для підвищення кваліфікації українських рятувальників.

Стратегічні костюми для собак – об’єднання волонтерів, що безоплатно (або ж за донати) шиє стратегічні костюми для службових собак.

Дніпро стало місцем прихистку багатьох тварин, евакуйованих із зони бойових дій та окупованих територій. Жителі міста продовжують шукати зниклих котів та собак, збирати кошти, лікувати, годувати та прилаштовувати тих, хто не в змозі подбати про себе самостійно. 

Тож, якщо ви давно хотіли долучитись до добрих справ, пов’язаних з тваринами, можете обрати будь-яку організацію з нашого переліку та допомогти їй. Або візьміть собі врятоване цуценя або кошеня.

Поділитися: