"Реакція суспільства на вбивство агресивного бандита з Кацапстану шокує"

"Реакція суспільства на вбивство агресивного бандита з Кацапстану шокує"

Як відреагували українці на події у Дніпрі 29 серпня? Також згадуємо резонансні випадки з поліцейськими за останні роки.

Вчора суд в Дніпрі обирав запобіжний захід патрульному, який смертельно поранив чоловіка на вулиці Авіаційній два дні тому. Єгору Звонкову призначили цілодобовий домашній арешт до 30 жовтня 2023 року, про це написали на сторінці Патрульної поліції Дніпропетровського регіону. 

Після того, що сталось 29 серпня, фейсбук та інші соцмережі заполонили коментарі українців про те, хто правий у цій ситуації, а хто – ні, як мав поводити себе правоохоронець, а як – водій з пасажирами. В обговоренні взяв участь міський голова Дніпра Борис Філатов, доєднались відомі політологи, нардепи тощо. Розпочався навіть один гендерний скандал! 

Ми зібрали різні дописи в цей текст. 

Зазначимо, що стилістика коментарів збережена в тому вигляді, в якому вони були написані. Ми не підтримуємо кожну зі сторін, лише публікуємо різні думки. 

Хто що написав після подій 29 серпня?

Фото: liga.net

Наступного дня у своєму фейсбуці міський голова Дніпрі Борис Філатов прокоментував ситуацію так:

"Ви знаєте, що я завжди називаю речі своїми іменами і часто критикую деяких "правоохоронців". Та все має бути обґрунтовано. Є базові речі. Для будь-якої країни, де прагнуть поваги до Закону. НІХТО і НІКОЛИ не має права зневажати, хапати чи взагалі якось тягти свої руки до людини в формі, яка знаходиться при виконанні своїх службових обовʼязків. Прошу не писати мені тут свої юридичні висновки. Я зараз говорю виключно (!) про морально-етичний вибір. Тому в цій ситуації я цілковито на боці патрульних поліцейських. Міська влада Дніпра надасть всебічну моральну підтримку цим патрульним, а також їхнім рідним та колегам".

Через декілька годин мер виклав ще один пост:

"Безумовно, ми всі живемо у вільній країні та маємо право на власну точку зору. Але. Чому мій останній пост на захист патрульного поліцейського загадили коментарями: закриті профілі, "активісти" на зарплаті, "правозахисники" за гроші, ковід-дисиденти та просто міські божевільні. І ще є одне незбагненне для мене питання. Людини з двома вищими освітами, двома науковими ступенями та одним вченим званням. Що в голові у приматів, які засуджують патрульного за вбивство п'яного бичари і водночас радіють, виправдовуючи поліцейський спецназ, який побив фітнес-дегенерата з Полтави, який ображав військових? Як примати можуть існувати в нескінченному парадоксі Буриданового віслюка? (втік)".

А ось що думає Ігор Клименко, міністр МВС України:

Фото: Вечірній Київ

"Смерть – це завжди горе. Але в події у Дніпрі потрібно розібратися об’єктивно. Триває слідство, яке має дати відповіді на основні запитання.

Однак є речі очевидні. Якщо громадяни хочуть жити в правовій державі, вони самі ж мають дотримуватися законодавства, поводитися відповідно до встановлених норм і однозначно – не бити поліцейських. Більш того, навчати законослухняності своїх дітей".

Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький написав:

Фото: Антидот

"Я задавав собі питання. У якій країні я би хотів, щоб жили мої діти? Країні поваги до закону і порядку? Чи в країні бєспрєдєлу, де правоохоронці не поважаються як клас, а для розв'язання питання треба звертатись до братків 90-х. І тут багато хто може згадати з сумом ті часи та подумати, що те вже не повернеться. А я вам скажу – може повернутись ще і як. Не в такі ж формі, але по суті – може.

Так от я дав собі відповідь на це питання – ні, не в такій. Я хотів би, щоб мої діти жили в країні, де героєм і прикладом є військовий, поліцейський, лікар, рятівник і багато інших, а не любитель хайпу і лайків, який вивчив пару рядків закону про "прічіну астановки". Я б хотів, щоб в цій країні модель спілкування з людьми передавалась від батьків до дітей, а не черпалися від "авторів" в ютубчику і тіктоку".

У мережі з’явився коментар редактора "Радіо Свобода" Євгена Спіріна:

 "Є різні ситуації, дуже різні, і різні копи, і ми знаємо багато випадків, коли ми намагалися довести, що щось тут не так. І багато було чого не так. Але отакі випадки, коли людина не виконує законне прохання копа, коп стріляє, а копа потім тягають "за перевищення" – може призвести до того, що є судді тандири (Суддя Олексій Тандир у стані алкогольного сп'яніння скоїв смертельне ДТП у Києві 26 травня. Внаслідок якого загинув військовослужбовець Національної гвардії) 

Сорі. Це війна в країні і це трохи більше повноважень у копів та, загалом, у силовиків. Це не маркери в рюкзаку біля клоузера. Бо в машині може бути шщ завгодно, включаючи пушиліна. Я почекаю результатів, якщо вони таки будуть, але зараз коп виглядає як єдина адекватна в цьому людина.Це тільки моя особиста думка".

Амбасадор Червоного Хреста та волонтер Володимир Кличков зазначив:

"Тільки родині батька вже не повернути і в сина із памʼяті не викарбувати вбивство його батька в спину!!! Цивільне населення має право мати короткоствольну зброю для захисту життя свого і своїх близьких! А якщо поліцейський продовжив би розстріл: дружина, потім дитина?".

Один гендерний скандал

Колишній народний депутат України Павло Кириленко опублікував пост у Фейсбуці, де прирівняв жінок-поліцейських до повій (в екіпажі дніпровських патрульних була жінка). 

"Все як заповідали дегенератки Клара Цеткін та Роза Люксембург. Ну на якого лисого в екіпажі поліції тепер мають бути жінки? Не буду розповідати, що місце жінки – Kinder, Küche, Kirche. Є дійсно заняття та професії де жінка може себе розкрити або підкреслити свою жіночність. Але яка така ефективність і користь від жінки патрульному екіпажі поліції?  Щоб її напарнику не було сумно і не треба було користуватися послугами повій під час роботи? Перепрошую, але іншої користі від такого тандему я не бачу", – вважає політик.

А ось як відреагували жінки, на цей коментар: 

Олена Цинтила, відома журналістка, редакторка та телеведуча, написала

"Але про професії. Список можна? І про ефективність теж. В якій професії і на скільки сантиметрів він розкрив свою жіночність, що нині експертує?

На слові "користь" щодо жінки сіпається око і печія починається. "Ефективність патрульної у тому, щоб її напарник не користувався послугами повій"? Шооо?

Розкажу про свою роботу. Журналістка + оператор (90%) це теж про "повій"? А у нас є журналісти і операторки, який працюють незалежно від статі, але залежно від вмінь. А ще є водії. Оргія? Не менше. І я це ще про ведучих, режисерів, звукачів, дизайнерів не казала…Обізвати повіями всіх жінок, які… а які що? Які працюють. Усіх, хто працює. Направду, бо статевий відбір (зрештою, як і статеві квоти) це ознака недолугості і відсталості.І доки ще статеві органи керуватимуть у декого головним мозком?"

Оксана Павленко, засновниця і редакторка Divoche.media:

"Боже, яке кончене. В цілому, добре, що у нас є інтернет, де хоч зрозуміло, з кого те гівно лізе. Це, до речі, депутат, але колишній".

А ось як відреагували інші українці на події у Дніпрі:

Руслан Добровольський – головний лікар у шпиталі Майдану:  

"Зверніть увагу на слова поліцейського – "Я его сейчас замочу" і відразу лунає три постріли в спину! Все, тут більше нічого пояснювати не потрібно.

Це вбивство, реальне вбивство і непотрібно тут виправдань на кшталт "виконуйте любий наказ поліцейського, а потім розберетеся", а може той поліцейський накаже вам відс@октати йому, теж виконаєте!!! Ми не московія, у нас не пройдуть наративи московіі і тому ми сьогодні ведемо війну за своє право жити так, як ми хочемо, а не так, як нам диктує московія або неадекватний поліцейський!".

Олекса Дорош, працівник Деснянсько-Старогутського Національного  Природного Парку:

"Так, реакція суспільства на вбивство агресивного бандита з Кацапстану (а він саме звідти в Дніпро приїхав) не просто дивує, вона шокує!!! Таке враження, що "мудрий нарід" все життя чекав на прихід п'яних бурятів, мокші та абхазів...".

Алекс Головко, спеціаліст у сфері фізреабілітації, оздоровчих та бойових систем:

"Гидко дивитись, як "поліція" та "влада" через усі інформресурси намагаються виставити власний позор як "напад на поліцейських" та замісти сліди своїх злочинів!!!.

А правда у тому, що двоє нелюдів у формі поліції здійснили злочинні дії, застосувавши силу до жінки, до якої навіть торкатись не мали права (ще й зробивши це на очах у родини), а потім – навмисне вбивство, позбавивши життя ПОСТРІЛАМИ В СПИНУ БЕЗЗБРОЙНУ ЛЮДИНУ!".

Які ще були резонансні події з поліцейськими? 

Поліцейський вбив дитину через необережність

Кирило Тлявов. Фото: Zaxid.net

У 2019 році в Переяславі-Хмельницькому на Київщині Іван Приходько (поліцейський) влучив в один з місцевих дворів, поки "пристрілював" рушницю разом зі своїм колегою. Куля влучила у голівку п'ятирічного Кирила Тлявова. Спочатку поліцейські заявили, що хлопчик послизнувся та впав, тому і помер. Однак, у ДБР заявив, що справжня причина смерті дитини – тілесне ушкодження голови через вогнепальне поранення. 

Іван Приходько отримав 4 роки вʼязниці. Також суд зобовʼязав Приходька виплатити батьку та матері хлопчика по 400 тисяч гривень, повідомляє Zaxid.net.

Смерть в службовому приміщенні

Це сталося 2022 році на Одещині. Поліцейський зайшов до кабінету, де перебували його колеги, поклав на стіл пістолет Макарова, який був без кобури. Потім вирішив сховати зброю в сейф, розташований поруч з робочим місцем. Через необережність натиснув на гачок та вистрелив, загинула 26-річна поліцейська, яка була в кімнаті. Суд позбавив волі поліцейського на 5 років, пише УНІАН.

Поліцейський напав на обмінник

19 липня 2022 року у крамниці поблизу Центральної міської лікарні у Рівному поліцейський стріляв зі службового пістолета Макарова. Правоохоронець зайшов в обмін валют і наставив пістолет на працівницю через роз'єм, куди кладуть гроші. Вимагав віддати все (тоді у касі було 90 тисяч гривень). Тим часом ззаду на нього кинувся інший чоловік. Під час бійки поліціянт двічі вистрілив у потерпілого. Очевидець, який хотів допомогти працівниці обмінника, помер. Поліцейському дали 15 років за ґратами, повідомляє 4 влада.

Фото: 4 влада

Вбивство патрульних у Дніпрі

Випадок 2016 року, що стався біля центрального автовокзалу у Дніпрі.  Двоє патрульних зупинили машину, яка проїхала на червоне світло,  попросили водія показати документи. Отримавши їх, патрульний повернувся до свого службового автомобіля. За кермом машини, яку зупинили, був колишній боєць батальйону "Торнадо" Олександр Пугачов. Він перебував в розшуку. Олександр дістав пістолет, підійшов до машини правоохоронців і, погрожуючи зброєю, наказав віддати пістолет. Після відмови злочинець розстріляв екіпаж патрульних, повідомляє LB.ua.

Фото: gorod.dp.ua

Артем Кутушев помер на місці, його напарниця Ольга Макаренко – пізніше у лікарні.

Поділитися: