Якщо ви ще не купили святковий прилад, то зараз саме час.
Гуглимо "купити гірлянду на свята" і одразу бачимо, що нам пропонують прилади на батарейках, від USB, світлодіодні, гірлянду-штору, гірлянду-росу, "кінський хвіст", вуличну… Яку обрати? Скільки вона слугуватиме? Та де взяти "особливу" гірлянду?
На ці питання відповіли експерти інтернет-магазину, який спеціалізуються на головному атрибуті новорічних свят.
Яка гірлянда працюватиме довше?
Довше за всі працює гірлянда зі шнуром гарної якості, якщо забезпечити їй рівномірну напругу без перепадів. Але у наш час, коли ми живемо з постійними відключеннями електроенергії, слід шукати інші варіанти для себе.
Гірлянди на батарейках найчастіше зустрічаються у типі "роса" (вартість: 10 м 100LED від 400 до 800 гривень).
Гірлянди від USB пропонуються у вигляді штор, "роси", кульок, зірочок (вартість: від 250 до 1350 грн).
Гірлянда на акумуляторах – теж саме, що гірлянда на батарейках. Акумулятор – це, простою мовою, багаторазова батарейка, яку можна підзаряджати (вартість: від 200 до 600 за штуку – це від двох акумуляторів в пакуванні).
Яка гірлянда рідше ламається?
Гірлянди за своїм виглядом бувають такі: штора, роса, кінський хвіст, дюралайт, лінійна, проєктор, бахрома (сюди входять майже всі зірочки, місяці, сніжинки), сітка, фігури (те, що не є бахромою, але теж – зірочки, місяці, сніжинки, зображення з підсвіткою, шари).
"Роса" практичніша. Її легше ремонтувати, можна вирізати перегорілий сегмент і під'єднати прилад далі за допомогою ізострічки або запаяти.
Метраж впливає на якість чи живучість гірлянд?
Метраж впливає лише на візуальну картинку. Якщо товар гарної якості, то ця характеристика не важлива. Через не поступову передачу енергії у павербанках, пошкоджується та перегорає велика кількість гірлянд, тому більш довіряємо батарейкам. Але гірлянди на батарейках мають властивість з часом ставати тьмянішими, цю проблему вирішить просто заміна акумуляторів.
Правда, що яскравіші гірлянди ламаються швидше?
Це міф, на колір впливає хімічний склад провідника, а інші властивості тут ні до чого, це може вплинути лише на вартість.
Яка гірлянда швидше зламається: з більшою кількістю лампочок чи з меншою?
Оскільки діоди LED-гірлянди поєднані поступово, то будь-який перегорілий сегмент можна видалити та під'єднати, кількість лампочок лише впливає на споживання, тому і в блоці живлення має бути якісніше наповнення. Але така гірлянда вийде дорожчою.
Чому деякі гірлянди називають світлодіодними?
Світлодіодні гірлянди – прилади, що складають ланцюг від одного джерела напруги діодів, наповнених газом або іншою речовиною. Раніше використовували гірлянди з лампами накалювання, але вони майже зникли з продажу.
Існують також лазерні гірлянди (проєктори).
Наскільки добре витримують нашу погоду вуличні гірлянди?
При рівні захисту від IP65 гірлянди чудово витримують наш клімат. Температура приміщення не впливає на гірлянду, але такі категорично забороняється використовувати на вулиці.
Код захисту оболонки або код IP. Перша цифра – захист від проникнення сторонніх предметів (від 0 до 6). Друга цифра – захист від проникнення води (від 0 до 8).
Що за рівні захисту? Їх можна знайти на пакуванні? Які взагалі існують?
Виробник має зазначити рівень захисту у характеристиці товару або на пакуванні. IP – індекс, який означає, що LED-гірлянда пройшла перевірку на міцність, пило-, волого- та морозостійкість. Гірлянди при ІР20 підходять тільки для використання у приміщенні. ІР44 – під навісом, але без потрапляння вологи. Від ІР56 – вже на вулиці. Це варіанти, які найчастіше можна знайти у крамницях.
Від чого з гірляндою може статись коротке замикання?
Коротке замикання може статися при не герметичному або порушеному стані проводу, лампочок, якщо намочити прилад або залишити на холоді.
USB-гірлянди через свій низький вольтаж безпечніші, вони не можуть викликати коротке замикання чи вдарити струмом. Такі більш вологозахищені, а електроенергії споживають менше.
Іноді USB-гірлянди вкриті оболонкою, що вберігає їх від вологи. Тоді такі можна розвішувати й на вулиці, головне, щоб матеріал, з якого вироблені, був якісний (з каучуку або силікону – це важливо) і не пошкоджений. У домі можна і з ПВХ.
Що не варто робити з гірляндами?
Головне – не пошкоджувати проводку та блочок живлення. Не підключати прилад, який не розрахований на високу напругу, до більш потужних пристроїв, бо може перегоріти. Не використовувати кімнатні гірлянди з низьким ІР на вулиці та, звісно, не мочити.
З усіх гірлянд можна викладати цікаві форми. Це ніяк не вплине на їхню роботу.
Обираємо свою унікальну гірлянду
Ми пропонуємо вам добірку цікавих гірлянд, які зроблять ваш новорічний декор унікальним та незвичним!
Незвична гірлянда з "Амазон" у вигляді гілки дерева, яка плететься по вашій стіні.
Гірлянда у формі масляних ліхтарів для справжніх любителів раритету.
Олені від OLX – дорого і гарно.
Хтось на shafa продає весняно-новорічний настрій: гірлянди у вигляді квіточок, бджілок, апельсинів.
Гірлянда з прищепками для фото підійде тим, хто хоче, але не може зібрати друзів навколо себе.