Роботи-рокери про Interpipe TechFest та особисте.
Берлінський музичний гурт Compressorhead привернув до себе міжнародну увагу у 2013 році, коли до складу входили Stickboy (барабани), Schmidi (хай-хет), Bones (бас) і Fingers (гітара). Просте відео, зняте на смартфон, швидко завірусилося.
У кожного музиканта є своя історія народження. Mega-Wattson, робот-вокаліст, розповів про басиста, що був створений із механізмів ковбасної фабрики. Барабанщик у минулому працював малярем, який фарбував корпуси кораблів.
Так несправні деталі перевтілилися в унікальну рок-знахідку, що завоювала фанатів по всьому світу. У минулі суботу та неділю Compressorhead запалювали своїм драйвом дніпровську публіку на Interpipe TechFest.
Що краще: мати 4 руки чи 78 пальців?
Fingers: Залежить від того, що тобі необхідно робити. От я задоволений своїми 78 пальцями, бо можу віртуозно грати на гітарі. Сток Плам нам трохи заздрить. Він хотів би мати стільки пальців, щоб швидше писати комп'ютерні програми. Натомість Маркус Кольба вважає, що десять пальців – уже добре, а двох рук достатньо.
Stickboy: А я вже не можу уявити, як би грав на барабанах без своїх чотирьох рук.
Наскільки важко навчитися грати на гітарі, коли у тебе 78 пальців?
Fingers: У мене це зайняло близько тижня. Так, я – здібний робот.
У вас є сторінки у соцмережах для фанатів гурту?
Ми дуже зайняті репетиціями і концертами, тому зараз зовсім не вистачає часу на ведення фейсбуку й інстаграму. Незважаючи на те, що сторінки в нас є, останній пост в інсті ми опублікували у 2017 році.
Згодні, що акаунти трохи застаріли, але для нас важливіше бути впізнаваними на вулицях і давати насолоду слухачам. У нас абсолютно різна аудиторія. Коли леді похилого віку трясе головою в ритмі наших панк-рок пісень — це найбільша втіха. До речі, у нас є вебсайт, на якому будь-хто може придбати наш альбом і одяг із зображенням гурту (вебсайт уже не працює - прим. ред. 27.08.2020).
Чи підтримуєте ви зв'язок з іншими роботами?
Двоє з нас знаходяться у більших тісних стосунках та живуть разом. Взагалі, у Берліні ми час від часу відвідуємо технотусовки, де знайомимося з іншими цікавими роботами та роботесами.
З якими труднощами зіткнулися на Interpipe Tech Fest?
Зранку на робочому майданчику було вогко й холодно. Через це технічній команді довелося висушувати нам суглоби феном. На жаль, ми не можемо виступати, коли у частини тіла потрапляє вода. Зазвичай ми стикаємося з проблемою різниці клімату. Хоча одного разу й у Берліні були проблеми. Коли у день виступу була суха, але вітряна погода, нам довелося позбавлятися пилу, який налип на рухомі частини тіла.
Що увійшло в райдер?
За райдером нам потрібен струм та якісна машинна олія, ми не вибагливі.
Поїхали б на київський "Comic Con" наступного року?
Це хороша ідея, хочеться поїхати. Залюбки взяли б участь.
Вас цікавить виступ з українськими зірками?
Думаємо, це реально. Ми могли б виступити на сцені з українськими виконавцями, але це повинні бути рокери, бо інші жанри, типу джазу та класики, поки що даються нам складніше. Через цей нюанс подібний виступ потрібно планувати заздалегідь, жодних експромтів.
Наостанок
Нам дуже пощастило з нашою командою. Франк, Маркус і Сток люблять рок так само, як і ми. До того ж, ставляться до робокультури з повагою. Ми знаємо, що серед фільмів про роботів їм найбільше подобається "Автостопом галактикою" (Марвін, робот-параноїк) , а також робот Максиміліан з фільму "Чорна діра".