Інга Касаткіна про свої сучасні вітражі, які прикрашають Дніпро

Інга Касаткіна про свої сучасні вітражі, які прикрашають Дніпро

Зазвичай вітражі – це спадщина, яка залишилась ще з 60х-70х років минулого століття або навіть з часів імперії, як, наприклад, вітражі в Будинку органної та камерної музики. Такі картини мають чітку палітру і форму, адже раніше не було таких можливостей для створення різних видів кольорового скла, як зараз.

Проте спробуйте зазирнути в храм на честь ікони Несподівана радість чи в храм Різдва Пресвятої Богородиці, і ви побачите сучасні вітражі. Це роботи Інги Касаткіної, дніпровської майстрині-вітражистки та мозаїстки, керівниці студії вітражів "Брама".

Прекрасні архангели, повністю розроблені та виконані художницею, з'явилися у церкві на Січових Стрільців, 5 в 2018 році. Тут є 4 прямокутних вітражі на вікнах знизу і круглі ікони на куполі храму.

Для того, щоб майстерно виконати образи святих, художниці довелося глибоко понуритись у релігійне мистецтво та продумати кожну маленьку деталь кольорової гами, композиції та сенсу своїх вітражів.

"Наприклад, обличчя необхідно було малювати так, щоб вони не відкидали тіні. Вони намальовані фарбою з товченого скла за допомогою пензлика", — розповідає художниця.

Вітраж з зображенням архангела
Один з чотирьох прямокутних вітражів

Багато вітражів художниці виконані в техніці Тіффані, започаткованої Луїсом Комфортом Тіффані в XIX столітті. Для цього стилю характерні природні орнаменти.

"Це трохи нагадує наш Петриківський розпис. Я надихалася нашими народними художниками, які зображали природу" — розповіла вітражистка.

Поєднання кольорів на цих вітражах виглядають дуже ніжно і природньо. Ці символи природи, родючості, процвітання на "дереві життя" Інга створила, щоб поднімати дух містянам, які побачать її мистецтво.

Багато вітражів Інги розташовані в іншому храмі за адресою Набережна Заводська, 96.

вітраж з Іісусом Христом
Ікона "Благовіщення"

А чи знали ви, що в Дніпрі є дуже тонка сучасна мозаїчна робота, яка зображує архангела Михаїла? Найімовірніше, ні. Справа в тому, що вона розташована на закритій території управління Служби безпеки України, де навіть зробити фотографії не можна.

Проте авторці все ж вдалося зробити кілька знімків своєї роботи.

Архангел Міхаїл
Мозаїки на території СБУ
Інга Касаткіна поруч зі своєю мозаїкою

"Я дуже вдячна великим замовленням, які отримала від церков та СБУ. Зазвичай, студія "Брама" займається приватними замовленнями",— розповідає Інга.

Зараз художниця розробляє скульптури різної тематики, які прикрасять паркові, ландшафтні та рекреаційні зони.

Інга в своїй майстерні

Поділитися: