Що таке P.os.pelov Fest

Що таке P.os.pelov Fest

Він шість років проходить в саду Світлани Кульбашної.

Вірші Андрія Поспєлова публікували в місцевій пресі й у дніпропетровському альманасі своєчасної літератури "СТЫХ". Пісні звучали спочатку на квартирниках і на кухнях, потім – на виступах його гурту "Прощай, Декаданс!". Останні сім років музиканти з Дніпра і Запоріжжя співають кавери на його пісні на благодійному фестивалі P.os.pelov-fest. Усі гроші, зібрані на фестивалі, йдуть на допомогу дітям, хворим на рак. Тому що на рак хворів сам Андрій Поспєлов.

Останній виступ за участю Андрія відбувся в березні 2012 року в арт-центрі "Квартира".

У цьому ж арт-центрі вже у травні провели вечір пам'яті.

Афіша першої вечірки в пам'ять про Андрія Поспєлова. 2015 рік

Фестиваль у Військовому

А в липні 2015-го провели перший P.os.pelov-fest. Музичний фестиваль імені Андрія Поспєлова придумала його сестра Світлана Кульбашна. Запропонувала зробити місцем проведення свій авторський сад у селищі Військове – музикант дуже любив це місце. Організувала фестиваль його дружина Людмила Поспєлова.

Людмила і Світлана кличуть музикантів з Дніпра та інших міст. Є й відомі, і ті, хто тільки нещодавно дебютував. Так вони продовжують справу Андрія: він теж організовував заходи, на яких маловідомі колективи могли показати свою творчість.

Глядачі платять за вхід – і ці гроші йдуть на біржу благодійності "Добродій" на лікування дитини. У 2016 році фестиваль зібрав 12 тисяч гривень для хлопчика з Кривого Рогу. У 2020-му зібрали вже 41,5 тисячі гривень. Цією сумою закрили збір на лікування однієї дитини, а залишку вистачило ще для іншої.

При цьому для глядачів організовують безкоштовний трансфер з центру Дніпра у Військове. У 2020 році ці та інші витрати фестивалю взяла на себе програма "Культурна столиця".

Музиканти

Охочих дуже багато для фестивалю на один вечір: вже три роки поспіль утворюється "черга" на наступний рік.

Ось хто виступив на фестивалі в 2020-му:

Афіша P.os.pelov-fest 2020 року

Музиканти гурту Port Royal у 2020-му виступили вперше, оскільки формат розширили, і тепер вони "проходять" за стилем (раніше металістів на P.os.pelov Fest не запрошували).

"Андрій Поспєлов був нашим товаришем, ми були знайомі з 90-х, з відчайдушних квартирно-кухонних посиденьок. Тому наш сет буде даниною пам'яті Андрія. І спеціально для фестивалю ми приготували йому номер-присвяту", – говорять музиканты. 

Учасники гурту "МэриЛинор" особисто з Андрієм не були знайомі, але добре знають його вірші та пісні.

TJ Hinako розповідає: 

"Коли команда вперше їхала на фестиваль, я вже там був як запрошений фотограф і перейнявся посилом: збір грошей кожен раз для різної дитини, щоб врятувати її від раку. 

Це один з найбільш чистих і чесних фестивалів міста та області. Майже сімейний за духом, незважаючи на те, що на фест приїжджають дуже різні люди. Красиве місце проведення і трепетний підхід до гостей і учасників залишає нас усіх в очікуванні наступного фестивалю. Це відчувається з моменту зустрічі: там щиро нам раді.

З непомітних бонусів – домашня смачна кухня, купа дітей, позитивний настрій організаторів і ведучих. Все це екзистенція, там просто відчуваєш себе як вдома.

І можна всюди лазити. Взагалі немає закритих місць.

Я думаю, Поспєлов – класний поет з віршами поза часом. Ми на його пісню навіть робили кавер. Долоні".

У колективі NoName Orchestra кажуть, що участь у цьому фестивалі – поєднання приємного з корисним. Приємне – це атмосфера фестивалю, що проходить у мальовничому місці, зустріч з аудиторією і дружніми колективами. Корисне – це та користь, яку творчість може принести. "Ми беремо участь у зборі грошей на порятунок дитини. Наш колектив взагалі активно бере участь в благодійних заходах, ми і дебютували кілька років тому на благодійному фесті, тільки на іншому," – говорять музиканти.

Поділитися: