"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі

Зброя, кров і піт, атмосфера на знімальному майданчику та важкі зміни по 14 годин.

Робота над фільмом "Довбуш" почалась п’ять років тому, а його прем’єра відбудеться сьогодні – до Дня Незалежності України. Актор Олег Шульга – родом з Дніпра, він виконав роль "стрільця" в фільмі.

КУСТу Олег Шульга розповів про те, як створювався "Довбуш", про складнощі на знімальному майданчику та не тільки.

"Довбуш" заснований на реальних історичних фактах і розповідає про життя українців в Карпатах 18-го століття під час панування польської шляхти.

Далі – пряма мова Олега Шульги.

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі - 1 зображення
Фото: з власного архіву Олега

"Ми хотіли створити великий театр"

Мій шлях в акторстві почався у 1993 році, коли я потрапив у театр "Віримо" (тоді він ще мав статус студії). Ми були студентами та школярами, але викладалися у своїй професії на всі сто відсотків, адже мали на меті створити великий та прекрасний театр. Там я пропрацював до 2018 року.

Після 25 років театру у моєму житті настала епоха кіно. Не можу сказати, що це був мій свідомий вибір, мене просто запросили зіграти у фільмі "Червоний". Потім з'явилось ще більше проєктів та пропозицій: "Нюхач", "Позивний Бандерас", "Мати апостолів", "З зав’язаними очима", "Штормова школа", "Доброволець", "Довбуш".  Глобальної різниці між кіно та театром не відчув. Мені здається, головне – просто бути якомога кращим актором і весь час працювати, самовдосконалюватись, поглиблювати свої навички.

"Особливий підхід до створення касту" 

Головний режисер фільму "Довбуш", Олесь Санін, довго виношував ідею створення фільму, тривало готувався і тому кастингу в акторів не було. Він заздалегідь знав, кого та на яку роль хоче взяти. Це дуже цікавий підхід до створення касту і таке не часто зустрічається в кіноіндустрії. Митець у своїй голові уявив ідеальну картинку й власне її втілив. Ми з Олесем домовились про зустріч, я не знав, що саме ми будемо обговорювати. Та коли ми зустрілись він повідомив мені про те, що буде знімати "Довбуш" та запропонував роль.

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі - 2 зображення
Фото: Правда Іф

"Кожен погляд повинен бути переконливим"

У фільмі "Довбуш" я граю роль "стрільця". У мого персонажа своє обличчя, свої особливі навички та історія. Мені дуже важливо було вивчити біографію образа, обговорити її з режисером, щоб потім кожен погляд, кожен рух, кожна дія персонажа були переконливими. Версія біографії мого персонажа в тому, що він з великої України тікає від зруйнованої долі та потрапляє у гори. Там він доєднується до опришків. Якщо говорити сучасно, то у фільмі я снайпер.

Фільм "Довбуш" став улюбленою роботою у багатьох акторів касту і, звичайно, у мене. В кожну роль актор закохується та "народжує образ". Я люблю свого "стрільця", він живе у мені й досі. Я хотів би ще і ще проживати цю роль, знімати додаткові серії.

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі - 3 зображення
Фото: Правда Іф

"Акторство – унікальна професія"

Коли в актора немає роботи, то він починає думати "я нікому не потрібний, я не талановитий" тощо. Тому акторство  це унікальна професія, де люди справді хочуть працювати.

Такі діалоги часто трапляються з акторами:
–        Хочеш бути Ромео?
–        Хочу!
–        Хочеш бути Гамлетом?
–        Хочу?
–        Хочеш бути Річардом?
–        Дуже хочу! Давайте, давайте, більше роботи…".

Актор щасливий коли в процесі зйомок з’являються ще навантаження:

–        А хочеш на коні?
–         Так!
–        А хочеш зробити трюк?
–         Дуже хочу!

Все, що можливо для інших людей здається важким й навіть неможливим, акторами завжди сприймається позитивно. Саме так було під час зйомок фільму "Довбуш" – для нас це суцільне свято, дарма що бувало фізично та психологічно важко (одна зміна тривала від 12 годин до 14). Дощі, земля, каміння, біготня, дим, кров та піт – така атмосфера дуже часто панувала на майданчику. Начебто труднощі, але сприймалися як величезний кайф.

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі - 4 зображення
Фото: Нове українське кіно

"Я багато готувався до ролі"

У першу чергу я перечитав все про "Довбуша". Мені це допомогло зрозуміти дух епохи, особливості суспільства того часу.  Я повністю  занурювався в історичний та літературний матеріали.

Щоб фільм був максимально яскравий та реалістичний, нам підібрали справжню, робочу зброю. Щоб вистрілити з рушниці, ми дійсно вставляли туди кремінь, заряджали порохом. До цього треба було звикнути, бо це не сучасна зброя. Перезарядити таку рушницю – це фізично важко, бо вона величезна – ствол довжиною у метр. Це була така собі гімнастика, яку треба було виконувати, аби в кадрі я не виглядав як людина, що вперше в житті взяла до рук рушницю.

"Цей фільм про нас". Відвертість актора фільму "Довбуш", прем’єру якого можна подивитись у Дніпрі - 5 зображення
Фото: ТВА

"Було фізично складно під час зйомок"

У фільмі буде сцена, де ми біжимо вгору зі своїми набутками (когось пограбували). Красивий кадр повинен мати перспективу, тому ми повинні були пробігти метрів 150: кілька разів на загальний план, кілька на крупний одного персонажа, кілька на крупний – іншого, кілька разів, щоб зняли зі спини та з боку. Це було важко, але весело.

Цікавий кадр, де наша ватага зустрічається з польським військом. У фіналі сцени я роблю постріл. Ми знімали цей кадр стільки разів, що рушниця вже відмовлялась стріляти. Бо від горіння пороху утворюється нагар. Зрозуміли: зброя не витримує.

"Цей фільм про нас"

У фільмі є пряма алюзія до сьогоднішніх подій, хоча знімався він ще до початку повномасштабного вторгнення. Тоді я зрозумів: ми знімаємо один епізод визвольної війни, але вона вже триває сотні років. А зараз, мені здається, що ми всю цю героїку з фільму переживаємо кожного дня та кожної миті.

Цікавий факт про фільм "Довбуш": частину прибутку з кожного квитка передадуть 68-й окремій бригаді імені Олекси Довбуша. Саме для хлопців з цієї бригади провели допрем'єрний показ, вони перші в світі побачили цей фільм. 

Фільм "Довбуш" можна подивитися в наступних кінотеатрах Дніпра: 

"Мост-Кіно", розклад сеансів тут

Multiplex IMAX Dafi, розклад тут

Multiplex у ТРЦ Караван, розклад тут

Поділитися: