У Дніпрі подружжя заснувало безкоштовні курси для переселенців

У Дніпрі подружжя заснувало безкоштовні курси для переселенців

Соціальний салон краси, "Майстер і Майстриня" та "Школа ремонту".

Програма від благодійного фонду "Стефанія Дніпро", яка допомагає людям з-поміж ВПО отримати новий фах та працевлаштуватись. КУСТ розкаже, чому навчають в Школі ремонту та на курсах краси, що потрібно, аби втілити схожу ідею та наскільки це допомагає переселенцям. 

Наш наступний текст із циклу "Переселені".

"Вони ж покинули не тільки домівки, а ще й основне джерело доходу"

Олександр та Наталія Вітки одружені вже 27 років, проживають у Дніпрі. Вона – кандидатка економічних наук, доцентка, 20 років викладала економіку в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, а після пандемії почала працювати в Приазовському державному технічному університеті. Він – власник бізнесу в телекомунікаційній галузі.

Фото: Наталя та Олександр Вітки

У 2022 році пара започаткувала благодійний фонд "Стефанія Дніпро". На початку повномасштабної війни подружжя піклувалось про родини, які тікали від війни. Допомагали з житлом, надавали харчування та товари першої потреби. Згодом фонд вирішив створити хаб для ВПО. Прихисток давали людям з Маріуполя, Бахмута, Мелітополя, Нікополя та Запорізької області.

"А потім ми зіткнулися з тим, що людям потрібні якісь механізми для адаптування в новому середовищі та новій громаді, аби стати повноправними членами нової спілки", – каже Олександр.

Більшість сімей складали матері з дітьми. Вони були або розлучені, або їхні чоловіки перебували на фронті. Всі побутові та сімейні проблеми лягли на жіночі плечі.

"Перша проблема – це відсутність можливості знайти фінансування для родини, бо такі сім’ї покинули не тільки домівки, а ще й основне джерело доходу", – каже засновник.

Саме для того, щоб розв’язати проблему нестачі фінансів та роботи у переселенців, у вересні 2022 року Олександр та Наталія започаткували майстерню "Стефанія". Влітку 2023 року вони почали проводити курси для дорослих.

Фото: навчання перукарській майстерності

Б’юті курси в соціальному салоні "Стефанія"

Майстерня була створена, щоб люди могли швидко опанувати нові спеціальності, розпочинали власну справу та заробляли гроші для своєї родини.

На початку січня 2024 року при майстерні запрацювали курси "Майстер і Майстриня", де переселенці мають змогу отримати знання в б’юті-індустрії та стати перукарями, майстрами з манікюру, візажистами. Це заняття строком від двох тижнів до трьох місяців.

"З ремонту тостера до кондиціонера та пилотяга. Вже навіть на етапі закінчення курсів людина зможе елементарно замінити розетку у себе вдома", – каже Олександр.

Близько 40 жінок вже завершили курси у сфері краси, з них 5 – працевлаштувались в соціальному салоні "Стефанія" для ВПО та людей інших вразливих категорій. Він розташований на вулиці Братів Горобців (колишня Дмитра Кедріна) 42, офіс 203, 222-223.

Перш ніж практикуватись на справжніх клієнтах, майбутні майстрині відвідують 10-15 занять з основ обраної б’юті послуги. Для відвідувачів це безкоштовно. А майстри, які завершили навчання, беруть невелику "соціальну", як каже Олександр, оплату.

"Усі жінки навчились заробляти для себе. Це була основна наша мета. Вони відчули в собі можливість стати самодостатніми та економічно незалежними", – каже засновник. 

Щоб підстригтись у майстерні, потрібно попередньо заповнити форму. Для цього необхідно слідкувати за соцмережами фонду в фейсбуці, інстаграмі та телеграмі, оскільки анкета щоразу нова і з’являється щойно у майстрів є змога попрацювати.

"Ми надаємо юридичні послуги, допоможемо відкрити ФОП, підприємство будь-якої форми власності, а потім вести це", – каже Олександр.

"Наш великий успіх, яким ми дуже пишаємось, – Вероніка Литвіненко, матуся та волонтерка. У її родини згорів будинок, але попри це вона вчилась у нас, волонтерила, навчала дітей кулінарній майстерності та зрештою розпочала власну справу – відкрила кав’ярню", – каже Наталія.

Фото: майстриня в салоні "Стефанія" за роботою.

"Школа ремонту"

Це курси, які дають знання з технічних спеціальностей, готують малярів-штукатурів, ремонтників побутових приладів та фахівців з інших напрямків. Нині там навчається 10 жінок. 

"Вісім-дев’ять учениць будуть працевлаштовані в будівельній компанії. Є великий попит таких професій на ринку праці, є багато об'єктів, які їх чекають", – каже засновник.

Загалом це навчання орієнтоване на жінок, оскільки чоловіків серед цільової аудиторії мало. Однак Олександр та Наталія вже розпочали підготовку перших курсів для чоловіків: основи ремонту та налаштування побутової техніки, економії енергоресурсів та зеленої енергетики. Також запрошують до навчання підлітків з 16 років.

"Зелена енергетика – курс, який у нас в найближчих планах. Він дуже дорогий, тому ми шукаємо інвесторів та спонсорів", – каже Олександр.

Це спеціальність, яку можна буде застосовувати в побуті, щоб якісно використовувати енергоресурси, вміти економити, ефективно опалювати оселю та вентилювати. Торкнуться навіть використання сонячної енергії.

"Ми плануємо залучати людей з середніх та вищих навчальних закладів, які зможуть професійно та простою мовою навчити людей чомусь складнішому", – каже чоловік.

Список спеціальностей:
Перукарка
Манікюр
Бровістка
Масажист
Майстриня шугарингу
Електрик
Майстер детейлінгу (догляду за автомобілем)
Швачка
Зелена енергетика

Фото: навчання в "Школі ремонту"

Що потрібно для створення майстерні?

Щоб розпочати б’юті курси, Олександру та Наталі довелось зробити в офісі благодійного фонду ремонт, повністю переробити освітлення, закупити інструменти (ножиці, фени, фрезери, лампи) та меблі.

Для "Школи ремонту" придбали будівельні інструменти: шпателі, пензлі, відра, ролики, лопатки та інше.

"Найважче – знайти об’єкт для тренування. Адже ми навчаємо на справжніх замовленнях. І мало хто хоче чекати повільних учнів", – каже чоловік.

Фото: ВПО, які пройшли курси та отримали сертифікати
Фото: сертифікат, який отримують майстрині

Майстерню створили без жодного спонсора, коштами Олександра, Наталі, їхніх друзів та волонтерів, які донатили та організовували збори до десяти тисяч гривень. Навчають людей волонтери – викладачі професійного центру "Квітка".

"Грошей ледь вистачає на першочергові потреби, як-то закупити скотч або оплатити електрику",  – каже чоловік.

Він сам працює у сфері комунікацій та енергетики, тому на роботі з електроприладами знається з власного досвіду.

"Все, що створено руками фондів, це все робиться особистими руками засновників та волонтерів. Це такий тип людей, які роблять просто те, що вважають потрібним на даний час", – додає Олександр.

На початку повномасштабної війни до фонду долучилось близько 200 волонтерів, зараз їх залишилось 65. Загалом подружжю Вітки вдалось допомогти понад 5000 людей.

Нині найбільше майстерня потребує поширення інформації про себе та, звісно, донатів.

Благодійний Фонд «СТЕФАНІЯ ДНІПРО» 
ЄДРПОУ 44669125
Р/р UA623052990000026005050559877UAH 
в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Stefaniadnipro@gmail.com

Фото: навчання на курсі візажистів.

Інші курси для ВПО в Дніпрі

У Дніпрі також можна пройти перенавчання за Програмою розвитку ООН на швацьку справу за телефоном: (050) 410-34-43.

Луганчанам пропонують курс "Водій автотранспортних засобів" категорії CE. За детальною інформацією звертатися за телефоном (050) 587-43-02.

Також для медсестер та медбратів з Луганщини є навчання "Фізичній терапії та ерготерапії", яке дасть можливість працювати асистентом фізичного терапевта. Курс починається 15 квітня 2024 року. Звертатися за телефоном (050) 587-43-02. 

Учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни пропонують курси з 95 різних професій терміном від тижня до трьох. Подати заявку можна тут.

Дніпровський регіональний центр ПТО розпочинає набір на курс "Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд" та "Монтажник плоских покрівель" за адресою проспект Богдана Хмельницького, 229. Деталі уточнюйте за номером: (050) 271-40-74.

Фото: майстриня в салоні "Стефанія" за роботою.

Поділитися:

Ще за темою