Минуло чотири місяці після інтерв’ю з Олексієм Бадіним, лідером гурту DZ’OB, проте подій в житті музикантів відбулося чимало – і вкрай важливих. Позаду вересневий виступ у Австрії, на фестивалі електронної музики і візуального мистецтва під відкритим небом "Українська ніч"; проєкт на 25-річчі Довженко-Центру – авторський саундтрек до німого фільму 1929 року "Хроніки радянського міста"; виступи на ГОГОЛЬФЕСТ в Дніпрі та Вінниці, фестивалі JazzBez-2019 у Тернополі; участь у шоукейсі клубу Module у Києві.
Ми продовжили розмову з Олексієм.
– Отже, хімічна реакція академічної та електронної музики, що створив DZ’OB, таки вибухнула в музичному суспільстві – і які результати ви отримали?
Альбом "Beings for Throbbing" за версією "СЛУХ" (ред. – онлайн-журнал про музику та її залаштунки) увійшов до кращих українських альбомів десятиріччя (ред. – йдеться про 2010-ті). Дуже приємно, коли сучасна академічна музика потрапляє у такі рейтинги і "грає на одному полі" з поп- та рок-музикою. Наші концерти проходять в класичних концертних залах, де вперше звучать техно і дабстеп; а також в нічних клубах, де фагот і гобой – доволі дивні гості. Це означає, що одна з наших головних цілей та ідей втілюється у життя! У 20-х будемо чекати на інших представників з нашого табору.
А в листопаді 2019-го стало відомо, що 2020 року ми будемо представляти Україну на наймасштабнішому шоукейс-фестивалі Eurosonic/ESNS у Нідерландах разом з alyona alyona. Непогано, еге ж?
– Чим для вас цікавий цей фестиваль?
Eurosonic – найбільший шоукейс в Європі, і потрапити на нього – велика удача. Цього року від України подавалися більше 30 колективів – відібрали нас і Альону. У 2019 році були Іван Дорн і Саша Буль, в 2018 – Panivalkova, в 2017 – ОNUKA. Коли 100 фестивалів назвали своїх фаворитів лайнапу Eurosonic Festival 2017, гурт ONUKA потрапив у десятку кращих артистiв – цей факт говорить про те, що рівень фестивалю дуже високий. Щодо нашого виступу – люди можуть очікувати на музику, яку ніколи не чули раніше!
– Чому це важливо для вас і вашого міста?
Eurosonic – це можливість розширити географію наших концертів, налагодити нові контакти, показати свій матеріал експертам з музичної індустрії, відомим лейблам звукозапису для спільної роботи, а також широкому колу слухачів. Важливо, що в Європі ще більше дізнаються про Україну. Наскільки це важливо для Дніпра – важко сказати. Як мінімум, це означає, що в Україні, окрім Києва, є й інші міста. Нещодавно я дав інтерв'ю нідерландському виданню THE NEXT GIG. Журналіст розпитав про творчий шлях DZ'OB, місто Дніпро та його музичну сцену, війну з Росією та її вплив на суспільство.
– Що повезете на Eurosonic 2020?
Стандартний слот для всіх учасників фестивалю – 45 хвилин, отже, ми будемо виконувати програму з двох останніх альбомів: Basement Suite (2017 р.), та Beings for Throbbing (2018 р.) Головна їх особливість – поєднання сучасної академічної та танцювальної музики. Перший альбом – це паралель з класичною сюїтою, але з сучасними танцями. Другий – більш електронний, але теж продовжує нашу основну лінію – показати академічним композиторам, що сучасна танцювальна та електронна музика мають величезний потенціал, і безперечно варті їхньої уваги!
Отже, DZ’OB виводить на розсуд європейської спільноти обраних "гравців" – сучасні жанри академічної та електронної музики (IDM, techno, dubstep). Давайте з’ясуємо, на якому полі вони гратимуть у Нідерландах?
Фестиваль
Eurosonic (ESNS) – Європейська музична платформа, найбільший в Європі шоукейс-фестиваль та конференція, присвячений європейській музиці. Відбудеться в місті Гронінген, Нідерланди, 15-18 січня 2020 року. Фокус-країна цього року, у співпраці зі Swiss Music Export, – Швейцарія. Музиканти України четвертий рік поспіль відібрані для участі у фестивалі Eurosonic.
Мета
Щорічно ESNS збирає більше 4000 делегатів, у тому числі представників понад 400 міжнародних фестивалів; а також близько 40 000 відвідувачів з понад 40 країн. Вони зустрічаються, щоб відкрити нові таланти і напрямки сучасної музики та створити нові зв’язки для співпраці. Музика рухається, кидає виклик і прибирає кордони між країнами та людьми, зв’язує їх та єднає. Тож обмін європейською музикою та її просування у світі є однією з головних цілей фестивалю. Для цього у 2003 році було створено власну Європейську програму обміну талантами ETEP, яка прагне стимуляції міжнародної кар'єри європейських митців. Ініціатива ESNS, ETEP сприяє бронюванню європейських музикантів для участі у фестивалях за межами їх рідних країн і забезпечує широке висвітлення у ЗМІ цих артистів – у співпраці з 27 радіостанціями EBU, 15 експортними відділеннями і широкою мережею місцевих ЗМІ. Музиканти, які грають в ESNS, мають право на участь у цій програмі.
В преамбулі ETEP вказано: "Історично англо-американський репертуар був основним напрямком професійного поширення і просування музики. Незважаючи на велику різноманітність і якість, європейська музика відстала. Тому ETEP був ініційований для стимулювання співпраці на культурному, діловому та медійному рівнях в європейській музичній індустрії з метою розвитку міцної мережі для просування, підтримки, мотивації та заохочення вільного потоку творчих європейських музичних талантів по всьому континенту. З моменту запуску програми ETEP організував покази в форматі 4.144 для 1531 дійства в 37 країнах, і ми дуже пишаємося тим, що зробили свій внесок у кар'єру стількох талановитих європейських артистів".
Премії
На ESNS (Eurosonic Noorderslag) оголошуються результати 7 премій: Music Moves Europe Talent Awards, European Festival Awards, Ijzeren Podiumdieren, Pop Media Prijs, Popgala Noord, Popprijs, Popstipendium.
Конференція
Окреслимо основні теми конференції. Виступ маркетингової команди (досвід цифрових технологій, електронної комерції та глобального маркетингу) 13-го студійного альбому "Різдвяний подарунок" Роббі Уїльямса. Фестивальні панелі про складові успіху від команд провідних європейських фестивалів Paleo, Sziget та Exit. Панелі агентського бізнеса, де міжнародні букмекери оговорять його сучасні проблеми. Панелі цифрового маркетингу в індустрії гучної музики. Новини і досвід від NPO, NOS та AVROTROS – співорганізаторів конкурсу Євробачення, який у 2020 році пройде в Нідерландах, у місті Роттердам.
Oskar Strajn, Booker ESNS
Масмедіа і журналістика – це перший крок у просуванні артиста, особливо новачка. Коли країна відправляє на Євросонік цілу делегацію – професійних музикантів, професійне агентство і журналістів – від цього виграє і країна, і музиканти. Це ідеальна команда, яка може одразу обробляти всю інформацію з фестивалю і ділитися нею.
Якщо у вас є гарне покриття в масмедіа – цікаве рев'ю, статті онлайн – тоді ви можете показати це бізнесу. Саме так я перевіряю і відбираю музику. Як ви розумієте, я не українець, тому заліз у Гугл-перекладач, дізнався все про гурти та учасників, обрав найцікавіші з них і найбільш популярні. Коли я побачив Сашу Буль, статті про нього, деякі посилання, я подумав, ммм, ого! – це взагалі-то спрацювало!..
Ми також завжди ретельно відстежуємо зворотній зв’язок і перевіряємо думку людей про Eurosonic в мережі інтернет – це нам важливо. І ми використовуємо ці відгуки для рев'ю і супутніх матеріалів фестивалю. Найбільш значущими відгуками ми ділимося в Твіттері, Фейсбуці та інших соцмережах, розповідаючи, що відбувається, показуючи людям те, що робить Eurosonic хедлайнером!
Програма ЄС "Креативна Європа" активно підтримує колабораційні проекти як у сфері культури, так і медіа. Тільки за 2015-2020 роки на все це планують витратити 1,46 млрд. євро і вже замислюються про наступну програму на 2021-2028 роки. Зверніть увагу - це гарна можливість і для українських митців! Навіть найбільші шоукейс-фестивалі світу Reeperbahn і Eurosonic Noorderslag не відмовляються від допомоги, і є одними з найактивніших представників партнерських проектів у сфері музики, які отримують гранти. Саме шоукейс-фестивалі зараз перебрали на себе функцію обміну та презентації всього найбільш цікавого на континенті.