Поп-ап-хаб House of Europe відкриється у Дніпрі. Розповідаємо про європейські можливості

Поп-ап-хаб House of Europe відкриється у Дніпрі. Розповідаємо про європейські можливості

Це партнерський матеріал.

З 26 березня у Центрі сучасної культури (DCCC) будуть проводитись воркшопи, кінопокази, концерти, лекції, вечірки та дискусії, а завершиться хаб фестивалем House of Europe Festival 15-16 травня.

Що таке House of Europe?

Це програма Європейського Союзу, створена для підтримки професійного і творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. У ній зібрані гранти, стипендії, навчальні подорожі, резиденції та інші можливості.

Підтримують здебільшого проєкти у сферах культури, креативних індустрій, медіа, медицини, освіти, роботи з молоддю, інновацій та соціального підприємництва. 

Що таке поп-ап-хаб та навіщо він потрібен?

Дім Європи розташований у Києві, тому для того, щоб людям з інших міст було зручно дізнатись про його програми та можливості в ЄС, створюється поп-ап-хаб – тимчасовий простір у певному регіоні. Цього року таким "представництвом" стане Центр сучасної культури у Дніпрі (Крутогірний узвіз, 21а). Там можна буде навчитись писати заявки на грант, знайти фінансування для свого проєкту чи навчальної поїздки, познайомитися з місцевими агентами змін та дізнатися більше про те, як реалізувати свій задум.

Вхід вільний за обов'язкової попередньої реєстрації.

Які проєкти та події House of Europe мене зацікавлять?

Ми підготували зручні картки. Обирайте їх залежно від сфери своїх інтересів – вони допоможуть зорієнтуватись у подіях хабу та актуальних можливостях у ЄС, що доступні українцям.

Я знімаю кіно

EKRAN+: програма для режисерів, що вже відзняли свій перший повнометражний художній фільм або випустили кілька короткометражних. Треба також запросити сценариста, продюсера та оператора, з якими збираєтесь працювати над новим проєктом. Заявки приймають до 12 квітня.

Series Mania: пітчинг-сесії копродукції для телесеріалів. Це можливість представити свій проєкт інвесторам та журі на головному європейському форумі, присвяченому телесеріалам. Брати участь можуть лише компанії (продакшени, телеканали, дистриб'ютори). Заявки приймають до 10 травня.

Брюссельський форум копродукції: конкурс для продюсерів-початківців, що збираються зняти свій перший чи другий повнометражний проєкт. Заявки приймають до 11 квітня.

Брюссельський форум копродукції: конкурс для продюсерів, що вже залучили щонайменше 25% фінансування на майбутній фільм або спродюсували два фільми, які показали в кінотеатрах. Заявки приймають до 11 квітня.

Події в DCCC

‣ Перегляд анімаційних фільмів з мультиплікатором Микитою Лиськовим, дискусія про сучасну анімацію та можливість створення фестивалю анімації у Дніпрі (10 квітня, 18:00)

‣ Показ фільму "Рейв" та дискусія з дніпровськими організаторами вечірок і власниками клубів (8 квітня, 19:00)

‣ Показ фільмів "Здіймаючи хвилі: мистецтво звуку в кіно" та "Сон Макса Ріхтера" (17 квітня, 18:00)

‣ Кіноперформанс: показ французьких короткометражних фільмів під музичний супровід Антона Байбакова. В рамках Французької весни в партнерстві з Альянс Франсез (17 квітня, 20:00)

‣ Показ фільму "Неможливий проєкт. Врятувати Polaroid" (22 квітня, 19:00)

Я захищаю культурну спадщину

i-Portunus: гранти мобільності у сфері культурної спадщини. Грант на професійну подорож для фахівців культури і мистецтва, що працюють із культурною спадщиною. Заявки приймають до 15 квітня.

Програма порятунку культурної спадщини, що може постраждати чи вже постраждала від техногенних катастроф, стихійних лих або збройних конфліктів. Участь можуть брати як організації, так і незалежні активісти. Заявки приймають до 31 грудня.

Буде корисно всім

Гранти на персональні проєкти у сфері культури та креативних індустрій. Це може бути навчання або втілення вашої власної ініціативи. Детальніше за посиланням. Заявки приймають до 5 травня.

‣ Презентація грантів на персональні проєкти. Майстерня "Як підготувати заявку на персональний грант" (DCCC, 10 квітня, 13:00). Реєстрація на подію за посиланням.

Я працюю в культурній інституції

Гранти міжнародної співпраці на спільні культурні проєкти українських та європейських організацій: фестивалі електронної музики з міжнародними лайн-апами, онлайн-резиденції для мисткинь, документальні театральні постановки, виставки сучасного мистецтва. Шукають проєкти, що використовують цифрові технології. Заявки приймають до 20 квітня.

Fixing the Future: конкурс ініціатив, що змінюють світ на краще. Пропонуйте рішення для позитивних змін у сферах освіти, харчування, охорони здоров'я, клімату, культури, соціального сектору, технологій, економіки тощо. Заявки приймають до 31 грудня.

Події в DCCC

‣ Дискусія-розмова про українські та європейські резиденції, презентація програми Digital Labs: менеджери артрезиденцій (24 квітня, 13:00)

Я видаю книжки

Гранти на переклад для українських видавців. Фінансують переклади книжок, написаних мовами ЄС або нацменшин України. Заявки приймають до 23 квітня.

Я музикант

i-Portunus: гранти мобільності для музикантів. Грант на професійну подорож для композиторів, музикантів і вокалістів, що працюють у жанрах джазу, класичної та традиційної музики. Заявки приймають до 15 квітня.

Онлайн-резиденції для команд музикантів, що працюють над міжнародним проєктом. Один з учасників команди має бути з Німеччини. Заявки приймають до 31 липня.  

EXTRA SOUND: конкурс для музикантів на участь у Reeperbahn Festival. Подати заявку може виконавець, представник гурту чи музичний менеджер. Заявки приймають до 20 квітня. 

Конкурс для композиторів імені Маурісіо Кагеля. Участь беруть фортепіанні композиції, написані для дітей і молоді композиторами, що народилися після 3 вересня 1981 року. Заявки приймають до 3 вересня.

Події в DCCC

‣ Показ фільмів "Здіймаючи хвилі: мистецтво звуку в кіно" та "Сон Макса Ріхтера" (17 квітня, 18:00)

‣ Кіноперформанс: показ французьких короткометражних фільмів під музичний супровід Антона Байбакова. В рамках Французької весни в партнерстві з Альянс Франсез (17 квітня, 20:00)

Я працюю з медіа

Премія імені Лоренцо Наталі для журналістів, що не бояться писати на важливі теми: від прав людини до екології. Участь беруть матеріали, що вийшли між 10 березня 2020 року і 9 березня 2021 року. Заявки приймають до 18 квітня.

Гранти на персональні проєкти у сфері медіа для медіаменеджерів, редакторів та журналістів. Що це може бути за проєкт: навчання у школі розслідувальної журналістики, участь у воркшопі з письменництва, запуск подкасту з гостями з усієї Європи, організація конференції для обласних медіа з хедлайнером з ЄС. Заявки приймають до 5 травня.

Я науковиця

Стипендії Посольства Франції для науковців з досвідом, що проводять дослідження у сфері охорони здоров'я або довкілля. Заявки приймають до 10 квітня.

Гранти на дослідження в Історичних архівах ЄС для науковців, що цікавляться питаннями євроінтеграції. Заявки приймають до 30 квітня.

Я художник

Події в DCCC

‣ Дискусія-розмова про українські та європейські резиденції, презентація програми Digital Labs: менеджери артрезиденцій (24 квітня, 13:00)

‣ Вечірка Drink~Print з художницями Крістіною Ярош і Анною Ходьковою (24 квітня, 19:00).

Інші можливості

House of Europe пропонує програми й для інших сфер діяльності. Шукайте повний каталог можливостей за посиланням. Час від часу додаються нові, тож слідкуйте за оновленнями.

Інші події

У поп-ап-хабу у Дніпрі є своя фейсбук-сторінка. Підпишіться, щоб не пропускати реєстрацію на воркшопи, лекції, дискусії та вечірки.

Поділитися: