Де бігати у Дніпрі? 9 безкоштовних місць для пробіжки

Де бігати у Дніпрі? 9 безкоштовних місць для пробіжки

Стадіони чудово підходять для бігунів-початківців, а ще для відпрацювання бігових вправ і інтервальних тренувань уже більш досвідчених спортсменів. Ми дізнались, як зараз працюють стадіони Дніпра і які там умови.

Стадіон "Олімпійські резерви"

Олімпійські резерви (раніше "Трудові резерви")

В районі "Дафі". На час карантину відкритий тільки для спортсменів-професіоналів

Реконструкцію стадіону закінчили у 2017 році. Тут є бігові доріжки зі спеціальним синтетичним покриттям і хороше освітлення у вечірній час. Але на стадіоні тренуються і професійні спортсмени. До карантину бігунів-аматорів пускали в будні і в суботу з 6 до 8 ранку і з 8 до 10 вечора, а в неділю був день змагань. Зараз стадіон закритий для любителів через карантин.

"На стадіон я почав ходити після його реконструкції. Тоді його відкриття стало справжньою подією як для професійних спортсменів, так і для любителів. Класне бігове покриття, нове поле, різні снаряди і тренажери – фактично повноцінний спортзал під відкритим небом. Коли почалася епідемія коронавірусу і "Олімпійські резерви" закрили для спортсменів-аматорів, я переніс тренування в парк", – розповів бігун Артем Лисенко.

Стадіон "Славутич". Фото: Андрій Лисак

Славутич

Район парку Шевченка

Зайти на стадіон можна в будь-який час. Тут є спеціальне покриття, нещодавно зробили освітлення. Після введення обмежень на "Олімпійських резервах" сюди перебралося кілька бігових клубів. Тому на "Славутичі" майже завжди більше бігунів, ніж на інших стадіонах.

"На стадіон ходжу близько десяти років, 3-4 рази в тиждень. Якщо чесно, то подобається тільки близьке розташування до дому. І те, що пару років тому зробили освітлення. Покриття стадіону не змінювалося з моменту будівництва. Але біг по такому покриттю все ж краще, ніж біг по асфальту. Кілька разів я збирав ентузіастів – любителів бігу – для прибирання стадіону і прилеглої території від листя та сміття.

Головний плюс – це загальнодоступність. Кожен може безкоштовно прийти і позайматися своїми улюбленими видами спорту. Шкода, що в нашому місті обладнаних місць для бігу дуже мало. Біг у парках і скверах по асфальту і бетону приносить не так багато користі. Але «маємо те, що маємо»", говорить дніпрянин Андрій Лисак.

Стадіон "Метеор"

Метеор

В районі "Аполло". Закритий на час карантину

Зазвичай на "Метеорі" можна бігати в будь-який час без обмежень. Але зараз стадіон закритий у зв'язку з карантином. Тут є бігові доріжки з асфальтовим покриттям. Увечері працює освітлення. Коли стадіон знову відкриють для спортсменів – невідомо.

Для міжсезоння у бігунів є правило: на пробіжку потрібно одягатися так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше, ніж насправді. Це допомагає не спітніти відразу після початку пробіжки. Крім того, краще вибрати спеціальний одяг із синтетичних тканин – він краще відводить вологу і швидше висихає.

Стадіон ДНУ

ДНУ

На цей стадіон можна потрапити без обмежень. Він розташований у парку ім. Гагаріна. Покриття асфальтне, подекуди вже зіпсоване. Є розмітка доріжок. На стадіоні, крім бігунів, гуляє багато людей з дітьми і собаками. Також вони відпочивають у самому парку. Тому на доріжках часто зустрічається скло від розбитих пляшок і інше сміття, фекалії тварин. На стадіоні немає освітлення.

Стадіон ДНУЗТ

ДНУЗТ

Тут ситуація майже така сама, як і в ДНУ: необмежений вхід, асфальтове покриття та відсутність освітлення. При цьому на стадіоні є невеликі трибуни, на яких влітку часто збирається молодь.

На стадіонах ДНУ і ДНУЗТ восени і навесні проходять пари фізкультури. Тому якщо ви збираєтесь бігати на них у будні до обіду, будьте готові ділити стадіон зі студентами.

Стадіон "Локомотив"

Локомотив

На перетині Робочої та Пушкіна

Відкритий для відвідування в будь-який час. Половина стадіону покрита гумою, яка вже частково відклеюється або зовсім відсутня. За край можна зачепитись і впасти. Крім того, мокра гума досить слизька. Інша частина стадіону покрита асфальтом. Освітлення немає. Біля стежок дуже багато сміття.

Для бігу по асфальту підійдуть бігові кросівки саме для цього типу покриття. У них підошва зі спеціальної піни і поліпшена амортизація в порівнянні з повсякденними. Для пересіченої місцевості краще обрати кросівки для трейлу. Вони міцніші за звичайні, краще захищають стопу і мають виражений протектор на підошві, який допомагає краще чіплятися за землю.

Авангард

Неподалік від придніпровського пляжу

Цей стадіон зараз в напівзанедбаному стані. У 2019-му, перед парламентськими виборами, його збиралися реконструювати, тут навіть проводили суботники і спортивні заходи. Але стадіон так і не отримав друге життя. Зараз тут є бігові доріжки, але покриття відсутнє – фактично це футбольне поле, навколо якого витоптана земля. Освітлення на території немає. Але є зруйнована будівлю і сміття.

Стадіон ім. Петра Лайка

В районі Образцового ринку. Зараз на реконструкції

Тут уже поклали спеціальне гумове покриття для бігових доріжок. На сайті міської ради повідомляється, що стадіон буде доступний для всіх охочих. Графік роботи поки не публікують. Коли відкриють стадіон, теж невідомо.

Стадіон спортивної школи №3

Житловий масив Сонячний

На цей стадіон дозволяють заходити любителям, але просять сказати прізвище на прохідній. Бігові доріжки тут покриті спеціальним матеріалом. Освітлення немає. Вхід на стадіон відкритий приблизно з 6:30 ранку і до закриття школи (приблизно 20:00). Під час вашої пробіжки на стадіоні можуть займатися діти.

З чого почати? Поради тренерки

Тренерка з бігу Олена Глєбова радить перші самостійні пробіжки здійснювати ближче до свого дому. Це легше психологічно: ти розумієш, що якщо стане важко, можна швидко повернутися додому. Олена радить поставити собі мету, нарощувати темп і відстань поступово, чергувати біг з ходьбою.

Одяг має бути комфортним і не заважати руху. Комплекти для сезону весна-літо і зима-осінь будуть відрізнятися. Одяг для бігу має бути гігроскопічним і зберігати тепло. Якщо температура нижче 10 градусів, обов'язково треба надягати шапку і рукавички.

"Бігайте там, де вам приємно і комфортно. Тренування мають бути регулярними. Відразу ж вирішіть, коли вам зручніше бігати – вранці або ввечері – і намагайтеся не пропускати. У Дніпрі багато місць, зручних для пробіжок. Набережна Перемоги, Коса, Комсомольський острів . Навіть шкільний стадіон підійде", – говорить Олена Глєбова.

Поділитися: