"Я вже не пам'ятаю, скільки було вибухів, але останній – найстрашніший"

"Я вже не пам'ятаю, скільки було вибухів, але останній – найстрашніший"

Ольга народила дитину напередодні обстрілу пологового.

Фото зруйнованого дніпровського пологового, в якому раніше народжувалось нове життя, облетіло весь світ. Заклад до російського обстрілу 29 грудня зберігав найщасливіші моменти сімей. За кілька днів до атаки росії дніпровська родина Зарубіних збільшилась на одне немовля в Дениса та Ольги народилась друга донечка Аліса. 

Фото: Радіо Свобода. Пологовий після обстрілу

Для тексту у межах проєкту "Вона. Війна" ми поспілкувались з мамою про те, як вона у стресі виношувала маля, як сумувала за чоловіком, що мобілізувався до ЗСУ, та про перші миті після обстрілу. 

Нагадаємо, що 29 грудня 2023-го російські війська завдали масованого ракетного удару по всій території України. У Дніпрі влучили в торговельний центр та пологовий будинок, повідомляє Суспільне. Молоді мами, немовлята та працівники медзакладу не постраждали під час обстрілу, бо всі переховувались у бомбосховищі. 

"Стрес, сирени та чоловік на війні". 25-річна Ольга, мама двох донечок 

Фото: з соціальних мереж Ольги

До першої вагітності Ольга працювала кухаркою-кондитеркою спочатку в ресторані, а потім в піцерії. Її чоловік Денис працював в іншому ресторані кухарем гарячого цеху. Вже у вересні 2021 у родині народилась донечка Діана. З першим немовлям проблем майже не було, поряд з молодою сім'єю завжди були близькі. 

"Мені багато допомагав мій чоловік. Залишався з дитиною, коли приходив з роботи та на вихідних", згадує Ольга. 

Коли почалось повномасштабне вторгнення, Діані тільки-но виповнилось 5 місяців. Денис пішов у ЗСУ, Ольга залишилась вдома з донечкою. На другому році війни пара вирішила здійснити свою мрію стати батьками ще раз. Друга вагітність Ольги проходила так само легко, як і перша. Тільки, згадує мама, нервувала через постійні сирени та прильоти.  

Фото: з соціальних мереж Ольги

"Я дуже хвилювалась за свою старшу доньку, щоб з нею нічого не сталося через обстріли, та за чоловіка, який знаходився на фронті. Але я навчилась тримати себе в руках, контролювати емоції та бути спокійною"

Коли настав час обирати, де народжувати, то пара зупинилась на спеціалізованій медико-санітарній частині № 6. 

"Коли я вперше народжувала, ми їздили різними пологовими будинками, дивились палати, умови, знайомились з лікарями. Коли прийшли в цей пологовий і зустрілись з Іриною Іванівною Кульбач, (заввідділення) то відразу вирішили народжувати саме тут. Адже нам було дуже затишно, персонал ставився уважно та доброзичливо. Тому коли прийшов час обирати пологовий вдруге, ми навіть і не думали довго". 

Народження Аліси

У Ольги був запланований кесарів розтин. Щоб бути поряд з дружиною, Денис взяв відпустку на 15 днів. У призначену дату пара відправилась у пологовий. Дитина мала з’явитись на світ 25 грудня. У Дениса та Ольги була своя сімейна палата, де було все необхідне для комфортного перебування. 

"У мене було єдине бажання швидше зустрітися зі своєю донечкою. Тому я не боялась ані болю, ані складнощів… хоча їх і не було. Все пройшло добре і незабаром вже тримала на руках свою Алісу та була щаслива, поряд був чоловік". 

Фото: з соціальних мереж Ольги

Під час кожної сирени працівники пологового допомагали жінкам і родичам спуститися у бомбосховище. Там було усе необхідне: тепле приміщення, пелюшки для немовлят, памперси, серветки.  

"Після розтину було важко спускатися в бомбосховище, але життя дорожче. Дитина була загорнута в ковдру і спала". 

Коли зранку 29 грудня Ольгу разом з дитиною та чоловіком попрохали перейти в бомбосховище, жінка навіть не могла уявити, що через кілька хвилин їхня палата буде знищена. 

"Я вже не пам'ятаю, скільки було вибухів, але останній найстрашніший. Через вибухову хвилю навіть двері сховища відкрились. Дитина спала у ковдрі, тому не злякалась. Потім все стихло. Ми вийшли на вулицю: дим, гармидер, залишки пологового будинку. Не могли усвідомити, що сталося".

Фото: Радіо Свобода

Перше, що спитала Ольга у медичного персоналу після обстрілу: "Чи можна додому?". Заввідділення Ірина Іванівна зловила машину, яка проїжджала повз і посадила туди Ольгу, Дениса та маленьку Алісу. Тільки приїхавши додому жінка зрозуміла, що трапилось.

"Тримаюсь заради дітей, бо хто їм дасть раду"

Наступного дня Ольга повернулась до лікарні, щоб поспілкуватися з журналістами. Тоді жінка змогла розгледіти, як після обстрілу виглядала її палата. Говорить, що від приміщення майже нічого не залишилось. З особистих речей вцілів лише годинник чоловіка, все інше або згоріло, або його розірвало на маленькі шматки. 

Нині Ольга знаходиться у себе вдома і щоразу у тривогу продовжує ходити у бомбосховище з немовлям на руках та 2-річною дитиною. Поки поряд є Денис, але незабаром він повернеться на фронт. У разі необхідності Ользі буде допомагати її мама, але жінка впевнена, що з усім впорається. 

"Аліса почуває себе добре: поки спимо та їмо, почали більше "гуляти" в проміжку їжі та сну".

Молода мама відчуває відповідальність за своїх маленьких дітей, тому всіма силами намагається залишатися спокійною та не нервувати. Поки Ольга знаходить розраду у своєму хобі — вчиться в'язати шкарпетки для малечі.  

Фото: Радіо Свобода

Під час обстрілу в пологовому перебувало 12 вагітних жінок і породіль, а також четверо новонароджених дітей, повідомляє Українська правда. Але загалом унаслідок тієї атаки загинуло шестеро людей, ще 28 отримали поранення.

Поділитися: