Збирали кілька днів: повний список онлайн-занять для карантину

Збирали кілька днів: повний список онлайн-занять для карантину

Через епідемію коронавірусу багато закладів закрито, а події перенесено або скасовано. Але сучасні технології допомагають зробити перебування вдома цікавішим. Ми зібрали найбільш повну добірку проєктів та подій, доступних онлайн.

Усі посилання відкриваються на новій сторінці.

(Оновлено 2 січня 2021 року. Неактуальні посилання видалено)

Вистави

На сайті проєкту Open Theatre завжди можна знайти відеозаписи українських театральних, оперних, балетних вистав, трансляції з-за лаштунків, критику та інші матеріали, присвячені сценічному мистецтву.

Онлайн-трансляції архівні записи викладає Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.

Фото з вистави у драмтеатрі імені Франка.
Фото: театр ім. І. Франка

Львівський театр ім. Леся Курбаса опублікував на своєму каналі в YouTube відеозаписи ранніх вистав.

Кіно

В інтернеті можна переглянути стрічки, прем’єри яких ви могли пропустити. Платформа Takflix за помірну ціну (60 гривень на тиждень) дає змогу подивитися стрічки українських режисерів. У колекції онлайн-кінотеатру з’явився фільм "Коли падають дерева".

Кадр з фільму "Коли падають дерева"
Кадр з фільму "Коли падають дерева"

Українські та зарубіжні стрічки можна також дивитись на сайті Megogo, які працюють за принципом підписки. Перший місяць користування коштує одну гривню. 

Шанувальники документального кіно можуть завітати на YouTube-канал кінооб’єднання BABYLON'13, де опубліковані стрічки, присвячені Революції Гідності та боротьбі з російською агресією проти України. 

Вартий уваги канал проєкту Ukraїner, учасники якого організовують експедиції Україною, показують маловідомі місця та історії людей. У 2019 році автори опублікували фільм “Ukraїner. The Movie”.

Музика

Через епідемію музиканти вимушені переносити і скасовувати концерти. У цих умовах стає популярним формат онлайн-концертів. 

Онлайн-концерт дав соліст британського гурту Coldplay Кріс Мартін, а співак Yungblud влаштував ціле шоу.

Серед українських зірок у прямому ефірі виступили Юлія Саніна, Джамала, Jerry Heil, YUKO, TARABAROVA, гурт "Фіолет" та багато інших. 

Слідкуйте за хештегом #togetherathome у соціальних мережах, щоб не пропускати трансляції концертів.

Афіша концерту гурту "Фіолет"
Скріншот з анонсу концерту гурту

Фестиваль "Джаз на Дніпрі – 2020" пройшов онлайн. Збереглися виступи світових зірок джазу та інтерв'ю з 10-разовим володарем "Греммі" Артуро Сандовалем.

Музеї

Багато музеїв мають сайти з інформацією про експонати та експозиції, а також з віртуальними екскурсіями.

Незвичайну екскурсію створили співробітники Британського музею, які оцифрували частину експонатів. Крім того, на ютуб-каналі музею можна переглянути відео, присвячені історії людства і діяльності музею та науковців. 

Французький Лувр пропонує кілька віртуальних турів приміщеннями та експозиціями, а також різноманітні відеоматеріали

Музей Тіссен-Борнеміса у Мадриді дав поціновувачам змогу побачити картини Рембрандта і організував онлайн-екскурсію виставкою, яка відкрилась нещодавно.

Через сайт Музею Ватикану можна дослідити Сікстинську капелу, а з відеоматеріалів у розділі "Музеї" можна дізнатись про інші підрозділи установи.

Серед українських проєктів привертає увагу "Музеї України просто неба". Завдяки йому можна здійснити віртуальну подорож до семи музеїв під відкритим небом.

Музей Ханенків створив онлайн-прогулянки своїми експозиціями.

"Зала Китаю" в Музеї Ханенків. Завдяки онлайн-прогулянкам експонати можна роздивитись онлайн.
Фото М. Андреєва з сайту Музею Ханенків, "Зала Китаю"

На платформі Google Arts&Culture можна побачити сотні колекцій з усього світу, в тому числі з Національної галереї мистецтва у Вашингтоні, Рейксмузею в Амстердамі, Музею Орсе в Парижі.

Самоосвіта

Якщо ви чекали Знаку, що вам варто, наприклад, вивчити англійську, то ось він. Багато освітніх платформ відкрили безкоштовний доступ до своїх курсів.

Coursera відкриває безкоштовну реєстрацію на курси для студентів вишів, які були змушені закритись на карантин. Щоправда, для цього виш повинен подати відповідну заявку. Реєстрація триватиме до 31 липня, а курси будуть доступні до 30 вересня.

На Prometheus теж є безкоштовні курси. До речі, з 18 березня стартує присвячений коронавірусу курс від спеціаліста з інфекційних хвороб Федора Лапія.

На WiseCow можна прослухати лекції з культури, історії, журналістики тощо.

Зображення з сайту WiseCow.
Зображення з сайту WiseCow

Доступ до безкоштовних курсів, присвячених маркетингу, надає Google Digital Workshop.

У вивченні англійської допоможуть безкоштовні курси, які пропонують BBC Learning English та Lingualeo. Крім того, на Prometheus з’явились нові мовні курси, розраховані на підприємців, журналістів та науковців.

У вільному доступі з’явився онлайн-курс з маркетингу "Brand Father" від засновника агентства Fedoriv Андрія Федоріва. 

Крім того, багато цкавого та корисного можна дізнатись із ютуб-каналів Клятий раціоналіст, Цікава наука, Двоколісні хроніки, Про походи. А на каналі проєкту "Кураж" є лекції про бізнес, здоров’я, психологію, презентації книжок.

Книжковий фестиваль Book Space Fest провів 16-годинний онлайн-марафон. Тут є лекції та дискусії про меми, освіту на карантині, літературу, "культуру внє палітікі".

Post Scriptum

Це ще не все.

Видавництво Image comics виклало у загальний доступ добірку коміксів. Безкоштовно можна ознайомитися з першими випусками всіх тайтлів видавництва.

Поділитися: