Також додаємо перелік крамниць українських брендів у Дніпрі.
З початком повномасштабного вторгнення ми стали більше купувати товари наших виробників, бо вони не гірші за інші. А часто навіть якісніші.
Зима близько, тому вже час шукати собі теплий одяг та взуття. Розповідаємо, які крамниці з одягом від українських брендів є у Дніпрі, у скільки обійдеться зимовий образ та чому речі з биркою "made in UA" іноді коштують дорожче за іноземні.
Ми розрахували середню вартість зимового образу з урахуванням наявних на сайтах магазинів товарів.
Що входитиме у наш образ?
‣ Шапка, щоб мама була спокійна
‣ Шарф для затишних прогулянок зимовим Дніпром
‣ Теплий светр
‣ Штани або джинси
‣ Пуховик (у колекціях українських брендів ви точно знайдете той, який не захочете знімати)
‣ Зимові чоботи
Вісім магазинів з одягом made in Ukraine у Дніпрі
Staff
Для кого: жінок та чоловіків
Бренд молодіжного вуличного одягу та аксесуарів був заснований у 2013 році двома братами з Рівного. Їм хотілось розвивати streetwear (streetwear (буквально "вулична вдяганка") – це міський, переважно молодіжний, неформальний стиль вбрання, типовим для якого є футболки, худі, кросівки, джинси, кепки) культуру в країні, створювати доступний одяг, який буде зручно носити хлопцям. Але вже у 2018-му почали пропонувати колекції жіночого одягу.
Ціни на речі з образу:
Шапка: від 290 до 340 грн
Шарф: від 150 до 160 грн
Светр: від 620 до 960 грн
Штани: від 510 до 1 890 грн
Пуховик: від 1 030 до 4 280 грн
Чоботи: від 1 310 до 2 540 грн
Середня вартість повного зимового лука: 7 040 грн
Каталог тут.
Адреса у Дніпрі: бульвар Європейський, 1Д (ТЦ Європа, 4 поверх)
VOVK
Для кого: жінок
Мета бренду – створювати зручний одяг для жінок на всі випадки життя: від прогулянок з подругами містом до офіційних зустрічей з діловими партнерами. Також автори бренду хочуть популяризувати український товар за кордоном. Сьогодні компанія має 45 магазинів по всій Україні, два з яких розташовано у Дніпрі.
Ціни на речі з образу:
Шапка: від 490 до 690 грн
Светр: від 590 до 1 590 грн
Штани: від 395 до 1 290 грн
Пуховик: від 2 890 до 3 960 грн
Середня вартість зимового лука без шарфа та чоботів:
5 948 грн
Каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
вул. Глінки, 2 (ТРЦ Мост-сіті, 0 поверх)
вул. Нижньодніпровська, 17 (ТРЦ Караван, 1 поверх)
GOLDI
Для кого: жінок та чоловіків
Бренд розпочав свою історію у 1990 році. Молоді та амбіційні засновники бренду хотіли кинути виклик турецьким та польським гігантам виробництва, які вже тоді одягали велику кількість українців. Протягом 90-х вони налагоджували торгові зв’язки з різними країнами, відкрили першу маленьку швейну фабрику, у нульових почали відкривати торговельні точки. У 2014-2016 роках магазини вже працювали у більшості українських міст, серед яких був і Дніпро.
GOLDI є прихильниками зеленого руху у виробництві. Компанія повністю відмовилась від використання газу та перейшла на відновлювальні джерела енергії. Щороку вони збільшують частку використання екоматеріалів, які розкладаються природнім шляхом.
Ціни на речі з образу:
Шапка: 99 грн
Светр: від 199 до 599 грн
Штани: від 359 до 899 грн
Пуховик: від 599 до 1 499 грн
Середня вартість зимового лука без шарфа та чоботів: 2 173 грн
Каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
вул. Титова, 36 (ТРК Appolo, 2 поверх)
вул. Нижньодніпровська, 17 (ТРЦ Караван, 1 поверх)
ARBER
Для кого: жінок та чоловіків
Бренд виробляє елегантний повсякденний одяг. Arber є найбільшим fashion-холдингом в Україні. Історія компанії розпочалась з бажання у майбутнього модельєра з Одеси Григорія Арбера пошити собі випускні штани. На цьому він не зупинився: у 90-х в Одесі відкрив власне ательє з класичними чоловічими костюмами, а вже у 2017 році в Арбера було понад 105 фірмових крамниць. А на полицях з’явився жіночий одяг.
Ціни на речі з образу:
Шапка: від 99 до 590 грн
Шарф: від 199 до 790 грн
Светр: від 499 до 2 490 грн
Штани: від 1 490 до 1 990 грн
Пуховик: від 1 299 до 9 990 грн
Середня вартість зимового лука без чоботів: 9 719 грн
Каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
просп. Дмитра Яворницького, 50 (ТЦ Пассаж, 2 поверх)
бульвар Зоряний, 1а (ТРЦ ДАФІ, 1 поверх)
вул. Нижньодніпровська, 17 (ТРЦ Караван, 1 поверх)
вул. Титова, 36 (ТРК Appolo, 2 поверх)
вул. Глінки, 2 (ТРЦ Мост-сіті, 1 поверх)
просп. Слобожанський,31Д (ТК Наша Правда, 1 поверх)
WEEK
Для кого: жінок
Дніпровський бренд заснувало подружжя Андрія Терещенка та Олени Семенової у 2015 році. Їм не подобався асортимент жіночого одягу, який пропонували крамниці, вирішили самі зайнятись виробництвом. Почали з пошиття товарів маленькими партіями для близьких друзів, але коло охочих купити їхній одяг швидко розширювалось. Так з’явився перший маленький шоурум у центрі Дніпра, за кілька років Week відкрили ще два магазини у рідному місті, а також у Львові та Одесі. Колекції бренду регулярно оновлюються: команда власноруч розробляє дизайн одягу та шиє його.
Ціни на речі з образу:
Шапка: від 417 до 860 грн
Шарф: від 591 до 765 грн
Светр: від 679 до 1 979 грн
Штани: від 674 до 1 479 грн
Пуховик: від 1 799 до 4179 грн
Середня вартість зимового лука без чоботів: 6 711 грн
Каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
просп. Дмитра Яворницького, 55
бульвар Зоряний, 1а (ТРЦ ДАФІ, 1 поверх)
FLOW
Для кого: жінок
Ще один дніпровський бренд, який відкрився у 2017 році та швидко здобув прихильників. Команда FLOW працює з дизайнерами з усього світу, тому асортимент одягу та аксесуарів постійно оновлюється. На фотографіях для каталогу легко впізнати архітектурні пам’ятки та вулиці нашого міста.
Ціни на речі з образу:
Светр: від 999 до 2 400 грн
Штани: від 1 290 до 2 800 грн
Пуховик: від 1 899 до 3 800 грн
Чоботі: від 1 299 до 2 499 грн
Середня вартість зимового лука без шарфа та шапки: 8 694 грн
Каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
вул. Січових Стрільців, 3а
вул. Яворницького, 6 (Вхід з боку Dollar'a)
Natali Bolgar
Для кого: жінок
Засновниця бренду Наталія Ніколаєва розробляла та просувала бренд власними силами з 1997 року. З самого початку кар’єри її стиль помітили та почали копіювати ательє в Одесі. Це пришвидшило створення власного бренду, який отримав назву від дівочого прізвища Наталії. З часом лінійка одягу розширилась з виключно класичного до повсякденного та святкового.
Ціни на речі з образу:
Светр: від 1 998 до 2 998 грн
Штани: від 699 до 2 898 грн
Пуховик: від 2 998 до 7 998 грн
Чоботи: від 1 457 до 1 589 грн
Середня вартість зимового лука без шапки та шарфа: 11 318 грн
Каталог тут.
Адреса у Дніпрі: вул. Нижньодніпровська, 17 (ТРЦ Караван, 1 поверх)
MIDA
Для кого: жінок та чоловіків
Запорізький бренд взуттєвої фабрики "МІDA" відомий по всій Україні. У крамницях є великий асортимент здебільшого шкіряного взуття на будь-яку пору року. Наперекір війні, нині фабрики продовжують роботу та надають робочі місця сотням людей.
Ціни чоботи: чоловічі від 515 до 4 254 грн, жіночі від 600 до 4 396 грн
Каталог тут. Також фабрика продає взуття оптом, каталог тут.
Адреси у Дніпрі:
площа Старомостова, 1
вул. Тітова, 31
вул. Харківська, 5
вул. Нижньодніпровська, 17 (ТРЦ Караван, 1 поверх)
вул. Боброва, 21
вул. Інженерна, 2б
Чому одяг від українських брендів коштує дорожче закордонного?
Олена Семенова, засновниця дніпровського бренду Week

"Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, найчастіше одяг для підлітків та студентів нижчий за ціною та якістю, ніж для дорослих. Вартість не залежить тільки від місця виробництва: якщо створювати свій одяг у Китаї чи інших країнах, то все одно будуть витрати на логістику, податки тощо. Наш бренд продає одяг за цінами рівня Zara і менше, але якість вища, тому що стежити за якістю невеликому бренду все-таки простіше.
Загалом обсяг проданих речей бренду Week менший, ніж торік, але є дуже різні дні та тижні. Це залежить від військової ситуації. Проте, не дивлячись ні на що, наш бренд підтримує захисників. По-перше, ми сплачуємо податки, по-друге, шиємо одяг для військових, по-третє, регулярно перераховуємо кошти фондам, які збирають для ЗСУ або поранених, залучаємо до цього свою аудиторію".
Ганна Луковкіна, засновниця найбільшого магазину з українськими брендами "Всі. Свої"

"Усі бренди, представлені у наших магазинах, орієнтовані насамперед на якість. Звісно ж, це не може не позначитися на ціні. Також на вартість напряму впливають обсяги продукції: колекції локальних виробників часто лімітовані, а деякі майстри вручну створюють практично унікальні речі. В такій ситуації конкурувати в цінах з глобальними виробниками дуже важко.
Нині змінилась цільова аудиторія. Вона помолодшала та переорієнтувалась на цілковиту підтримку локальних виробників. Раніше основним критерієм покупки були характеристики конкретного товару, а зараз прийняття рішення залежить від глибоких сенсів – що за бренд, які його цінності, що він транслює. Звісно, ця тенденція позначається і на колекціях брендів.
Під час війни ми зосередилися на підтримці локальних виробників, адже як найбільша платформа українських брендів вбачаємо у цьому свою відповідальність. Наразі наш пріоритетний крок – повністю закрити фінансові зобов'язання перед резидентами платформи, які виникли під час коронакризи. Допоки не зробимо цього, фінансово допомагати армії просто немає змоги. Але ми використовуємо буквально кожну, навіть найменшу можливість, робити це іншими способами: брендам, які віддають частину прибутку на ЗСУ, надаємо майданчик для продажів на пільгових умовах. Деякі проєкти розташовуємо на маркетах безкоштовно, бо розуміємо їхній волонтерський внесок. Також співпрацюємо з благодійними організаціями, які допомагають ЗСУ, ВПО та українським брендам: "Ми однієї крові", Keep Going, "Життєлюб"".
А про те, як цієї зими зігрітися у квартирі, ми розповідали у нашому матеріалі.