Вперто йшли до відкриття

Вперто йшли до відкриття

До книгарні-кав’ярні "Вперта коза" Євгенія разом з чоловіком мали сексшоп.

Новий для Дніпра заклад відкрився кілька днів тому на проспекті Лесі Українки, 3. Щиро радіємо, що в нашому місті з’явилась +1 книгарня. Ми поспілкувалися з власницею Євгенією Лозицькою. Чому така назва? Що думають про заклад дніпряни? Та чому лише з четвертої спроби вдалося отримати грант на власну справу?

Євгенія Лозицька

Що послужило поштовхом до створення закладу? Як виникла ідея назви?

До "Впертої кози" Євгенія разом з чоловіком володіла сексшопом "На сіновалі". З початком повномасштабного вторгнення жінка перестала бачити у цій справі перспективу. Припускає, що можливо навіть вигоріла. Але рішення про закриття далось легко і вона ні про що не шкодує.

"Мені треба було чимось займатись, бо я б чокнулась від безробіття. Думала про те, що я люблю, від чого довго могла б отримувати задоволення й не вигорати. Прийшла до того, що подобаються книги, ремонти і кава. Останнім поштовхом стало інтервʼю Емми Антонюк з Ростиславом Семківим, де вона сказала, що треба відкривати книгарні. А я така людина, якій двічі не треба повторювати. Вперта коза – це я, назва прийшла швидко та інтуїтивно", – говорить власниця Євгенія Лозицька.

Як знайшли фінансування?

"Подавалась на грант від "Дія.Бізнес" чотири рази. Двічі відмовляли через баг з боку "Дії". Третій раз до мене були питання вже від Центру зайнятості щодо розподілення коштів. Ми виправили, і на четвертий раз пощастило. Але основна частина коштів – це родинні гроші. Ще трохи позичила у своїх брата та дяді, вони сильно в мене вірять".

Що представлено в закладі? Чи є якісь фішки, цікавинки?

"Думаю, поки що наш формат в принципі новий і цікавий для Дніпра. Але далі ми будемо проводити книжкові клуби, інгліш спікінг клаб, публічні читання, презентації книжок, поетичні вечори і навіть маленькі музичні події. У нас в принципі вся команда – зірочки. Один наш бариста – це Макс Параграф. Ви його можете знати як автора та виконавця пісні про каву та мертву русню. Тож, за його ініціативою, зробимо згодом якийсь цікавий музичний івент".

У закладі є книги видавництв "ВСЛ", "Віват", "Віхола", "КСД", "Абабагаламага", "Прометей", "Комора", "Видавець Олександр Савчук", "Жорж", "РМ", "Смакі", "Абрикос", "Час майстрів", "Артбукс", "Артхас" й інших.

У меню: кава, чай, матча, лимонади та десерти (буряковий брауні, наприклад).

Інтер’єр у книгарні-кав’ярні – такої собі бібліотеки заможної інтелігенції: кришталеві люстри, величезні шафи з книгами, дзеркало з обрамленням, портрет Шевченка та ще купа дрібничок. Також заклад має літню терасу.

Чи помітили ви цікавий логотип закладу? Ми так! 

"Щоб віднайти форму логотипу для @vperta.koza.books, я вивчала обкладинки українських книжок та шукала автентичні форми літер. "Т" та "З" є особливими та заворожуючими, тільки подивись 👀 Маленька квіточка зустрілася мені в одній з форзаців книг, та я її повторила, щоб додати трішки етнічності. А за основу ілюстрації впертої кози я взяла реальну козу та скопіювала її мову тіла 🤎", – написала дизайнерка закладу Владлена Павленко. 

Як пройшло відкриття? 

"Ми ще не до кінця оговтались після відкриття, але це була шалена підтримка, навіть коли у нас не було книг зі списку гостя або черга на каві – всі чекали, всі намагались щось купити і підтримати".


Поділитися: