Останнім часом Дніпро швидко розвивається: з'являються нові міські простори (один з них отримав нагороду на конкурсі зі світлового дизайну), змінюються парки й сквери, створюється великий культурний центр. Ми подивились, які проєкти найсильніше змінили обличчя Дніпра за останні кілька років. І дізналися, скільки вони коштували. Пройдіть наш тест і перевірте свої знання про Дніпро (або інтуїцію).
Скільки коштував Дніпру Центральний міст?
Новий міст почали ремонтувати у 2017 році. Планували закінчити до кінця року, але через проблеми з підрядником і станом мосту закінчення робіт кілька разів відкладалося. В результаті проєкт вдалося завершити влітку 2019 року. Вартість ремонту кілька разів змінювалася: спочатку заявляли про 200 млн грн, потім сума зросла до 250 млн грн, а в підсумку вартість ремонту склала 399 млн грн.
Скільки бюджетних коштів витратили на оновлену вулицю Короленка?
Реконструкція вулиці тривала приблизно рік — з літа 2019 по осінь 2020 року. Почалася зі скандалу — тоді вирубали платани, і проти цього виступали екоактивісти. Вулицю зробили пішохідною, виклали плитку, поставили лавки, зробили освітлення і фонтан, висадили нові дерева. У лютому вулиця отримала нагороду LIT Design Awards у категорії "пейзажне освітлення". В цьому році ще 4,3 млн грн планують витратити на систему зволоження повітря, додаткові урни, лавки і світильники. А також поставити систему відеоспостереження.
А скільки витратили на площу перед парком Шевченка?
Це місце, як і вулиця Короленка, стало популярною фотозоною завдяки незвичайній ілюмінації. Перший етап реконструкції завершили в кінці жовтня 2020 року. Площу перед парком Шевченка та вулицю, що веде до неї, зробили пішохідними. Тут встановили лавочки, гойдалки, зробили зони відпочинку, проклали більше 15 кілометрів кабелів, щоб зробити освітлення. Крім того, ще 37 млн грн (відповідно до тендера, опублікованого на Prozorro) планують витратити на те, щоб перекласти кабелі, встановити фонтанчики з питною водою та систему поливу, а пристрої для блокування руху авто. Тут теж вирубали старі дерева, через що активісти подали в суд.
Скільки з бюджету Дніпра витратили на реконструкцію парку Гагаріна?
Частину парку Гагаріна реконструювали в 2019 році. Роботи провели на гроші інвесторів, їм реконструкція обійшлася в 6,4 млн грн. На ці гроші розчистили територію, виклали плиткою доріжки, зробили освітлення і поставили лавочки. Парк Гагаріна планують продовжувати реконструювати.
Скільки з міського бюджету витратили на "Зелений гай"?
Парк дуже змінився за останні кілька років. Він перетворився з напівзанедбаного місця на одне з улюблених місць відпочинку дніпрян. Тут відремонтували центральну алею, зробили незвичайний дитячий майданчик, поставили альтанки, лавочки-гойдалки, освітлення. Станом на 2020 рік на все це витратили майже 54 млн грн. У цьому році відновлення і поліпшення парку планують продовжувати і заклали на це ще 11 млн грн з міського бюджету.
А як щодо парку Писаржевського?
У парку Писаржевського капітальний ремонт почали у 2019 році. Вже витратили 57 млн грн на першу і другу черги реконструкції. Ці гроші пішли на нове освітлення, плитку та бордюри, лавки, урни, газони і клумби. Встановили вуличний туалет. У 2021 році мають намір реалізувати третю і четверту черги реконструкції і витратити на це ще 25 млн грн.