Вуличне мистецтво з "Накипіло"

Вуличне мистецтво з "Накипіло"

Ми знайшли спосіб заново закохатися в своє місто.

Малюнок на стіні, мозаїка під мостом, напис "Жыве Беларусь", портрет поета біля студентського гуртожитку.

У цьому спецпроєкті два видання – харківське "Накипіло" і дніпровський "КУСТ" – розповідають про особливості вуличного мистецтва в своїх містах. У Харкові йдуть війни між художниками і назріває жіноча хвиля стріт-арту. У Дніпрі шириться літературний стріт-арт і точаться суперечки про причини вандалізму. На міських стінах вирує життя, про яке рідко здогадуються перехожі.

Сторінка оновлюється: з часом тут буде ще більше матеріалів.

Найбільший текст із циклу

Час читання: 20 хвилин
Матеріал російською мовою

Дослідниця вуличного мистецтва розповідає історію стріт-арту, пояснює, навіщо одні люди його створюють, а інші його шукають. І показує десятки фотографій.

Слова на стіні

Час читання: 18 хвилин

Люди, закохані в літературу, знаходять у бібліотеках та щоденниках важливі слова, які писали наші земляки. Всередині - історії людей, яких забули, та завжди актуальна мапа проєкту. А ще поради, як і з ким домовлятися, щоб малювати на стінах легально.

Дівчата у стріт-арті

Час читання: 10 хвилин
Матеріал російською мовою

У Харкові сформувалася жіноча хвиля, якої немає в жодному іншому українському місті. Малювати на стінах дівчатам складніше: вони мають доводити свою спроможність, вирішувати, чи будуть вони йти в небезпечні місця і приховувати своє обличчя.

Словник стріт-арту і графіті

Матеріал російською мовою

Ти можеш звертатися до нього щоразу, коли тобі незрозуміле якесь слово в цьому спецпроекті.

Полювання на вуличне мистецтво

Час читання: 8 хвилин

Прогулянки містом більше не будуть нудними. Ви станете помічати більше деталей і вивчите ще одну мову - мову міських стін. Всередині статті - мапа стріт-арту та найцікавіші місця у Дніпрі.

Нам дозволили опублікувати мапу дніпровського стріт-арту, яку зробила для себе екскурсовод. З мапою можна гуляти, і її можна доповнювати.

Поділитися: