Як звучить Дніпро для музиканта Дмитра Кадная та чому щастя завжди поруч.
Нещодавно на станції метро "Вокзальна" пройшов перший офлайн захід у межах проєкту "Як звучить світ. Україна". КУСТ став головним інформаційним партнером цієї події. На захід прийшло понад вісімсот містян та туристів, а на сцені виступали талановиті дніпровські артисти, підприємці й митці. Ми зібрали цікаві інсайти та цитати про Дніпро від організаторів та артистів заходу.
Як все починалось?
Євген Синельников, Євген Філатов та продюсерка Наталія Синельникова створили ютюб-шоу "Як звучить світ. Україна". В межах цього проєкту митці завітали до Дніпра. Про цей випуск детальніше ми писали тут.
"Після візиту у Дніпро уявлення про місто перевернулося"
До зйомки проєкту автори "Як звучить світ. Україна" були переконані, що Дніпро – індустріальний центр, місто заводів-гігантів. Проте під час роботи над випуском відкрили для себе нове обличчя міста. За словами митців, тепер вони сприймають Дніпро як місто контрасту, де величні індустріальні пейзажі органічно поєднуються з затишними зеленими зонами та сучасною архітектурою.
"Дніпро – надзвичайно культурне місто. Попри його індустріальність, тут щодня народжуються нові таланти, зокрема – музиканти. У цьому місті дуже класно розвинена саме електронна музика і дуже прикольно, що місцеві музиканти наголошують на тому, що саме так звучить Дніпро", – говорить Євген Синельников.
"Голос автентичного трамвайчика та "Машини часу""
Під час запису випуску про Дніпро авторам проєкту вдалось "відчути" історію Дніпра через голоси старого трамвайчика і подорожі до музею "Машина часу". Приємною несподіванкою для митців стало те, що дніпровська міська влада зробила ретро-трамвай доступним для всіх. Адже місцеві можуть проїхатись на ньому в будь-який час. Наприклад, під час зйомок команда проєкту зустріла багато містян, зокрема, матусь з дітками, які катались на ретро-транспорті. Так трамвай перетворив звичайну поїздку містом на атмосферну мандрівку. На додачу автори проєкту скористалися послугами гідеси Лесі Логашової.
До речі, спеціально для КУСТа Леся Логашова проведе екскурсію "Цікавинки Катеринославської архітектури", у межах якої можна буде побачити останній дерев’яний будинок, будинок в стилі Гауді, будівлю міської думи, купецьку церкву тощо. Безкоштовно для ВПО та містян. Реєстрація на екскурсію тут.
Щодо музею "Машина часу" – тут гостям міста сподобалась ідея відкритих експозицій. Через старі звуки та мелодії митцям вдалось добре відчути атмосферу старих часів.
"Тут закладена глибока думка про те, що неможливо будувати майбутнє, якщо ти не знаєш своє минуле. Тому я точно раджу всім відвідати цей музей по можливості. Це дуже важливе культурне надбання", – говорить Наталія Синельникова.
"Вибір саме Дніпра для пілотного офлайн заходу був не випадковим"
За два сезони зйомок музичного тревел-шоу команда об'їхала досить багато українських міст: Чернігів, Київ, Львів, Одесу, Дніпро. Митці зробили висновок, що в кожному куточку України є цікаві ініціативи, про які дуже мало говорять і про які не знають навіть місцеві. Тож вирішили, що вже час розширити проєкт "Як звучить світ. Україна" і зустрічатися з шанувальниками шоу наживо. Агентство США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)" підтримало цю ідею та надало свою допомогу.
"Саме під випуском про Дніпро було найбільше коментарів. Місцеві писали: "О, це наш світлофор і він може так звучати?" Було багато приємних відгуків", – зазначає Наталія Синельникова.
Тож команда обрала Дніпро для першого офлайн заходу не випадково.
"Саме тут ми відчули найбільший контраст між культурою та промисловістю. Такий драйв, таке поєднання звуків та шаленого темпу життя важко знайти загалом по світу, тому для нас вибір міста був очевидним. Дніпро – це місто з характером", – зазначає Євген Синельников.
Захід почався з оpen piano: на станції встановили піаніно і кожен охочий мав можливість зіграти. Головний артист на цій зоні – Олександр Нємцев (герой випуску "Як звучить Дніпро"). Музикант створює кавери та власні збірки нот. Саме він встановив фортепіано у парку Глоби.
А поруч поставили невеличку драбину, з якої охочі читали вірші. Тут виступав відомий дніпровський поет Олександр Шакіров. Детальніше про діяльність митця ми писали тут. Також на заході грали місцеві гурти: "Monotonne", "Iiteration", "maxandruh".
"Я добре пам'ятаю, як гарно звучить Озерка"
На подію завітав відомий український артист – Дмитро Каднай. Організатори "Як звучить Дніпро" зізналися, адже були здивовані, коли дізналися що Дмитро з Дніпра. І дуже жалкують про те, що не включили розмову з Дмитром у випуск музичного тревел-шоу. Каднай поділився з гостями заходу власними спогадами з дитинства і відповів на питання, як звучить Дніпро особисто для нього.
Далі – пряма мова артиста.
"Почну з дитинства. Я добре пам'ятаю, як гарно звучить Озерка. Бо ми з батьками завжди перед школою та технікумом приїздили туди обирати речі. Пам'ятаю, що тоді щойно з'явились рвані джинси. Ми купили їх, наступного дня я одягнув їх на навчання і був розчарований, адже точно в таких джинсах були всі мої однолітки.
Пам'ятаю, як звучить трамвайчик, на якому ми їхали з ринку додому.
Дуже добре пам'ятаю 31 школу, бо я там навчався та багато грав в баскетбол.
Пам'ятаю стукіт доміно на кухні вдома, бо ми з сім'єю багато грали у настолки.
А ще свою першу базу для репетицій. Ми заснували її в гаражі.
Саме у Дніпрі я навчився вірити в себе і шукати мотивацію у своїй творчій реалізації. Це знадобилось мені у житті. Якось мені поставили виклик: написати пісню за три дні. А я до цього не мав такого досвіду і взагалі не розумів, як це робиться. Тільки через підтримку близьких і віру у мене я подолав усі перешкоди".
На заході "Як звучить Дніпро" гості мали можливість познайомитись з місцевими ініціативами, а саме з:
‣ Центром сучасної культури у Дніпрі, який представила Марія Ярчук;
‣ ГО "Shift" – Альона Кучерук розповіла про фестиваль релокованих бізнесів "Check-in" та про важливість поєднання культури та бізнесу;
‣ Євгеном Гончаровим з Module, який презентував лейбл електронної музики "Dnipropop"
Організатори разом з героями місцевих ініціатив провели спільну розмовну панель, де обговорили, чого не вистачає місцевим підприємцям для потужного розвитку.
"В Краматорську у нас була підтримка від влади, було приміщення в комунальній власності, за яке ми платили символічні 2000 грн за 200 м кв. Там у нас було багато можливостей створювати цікаві події, запрошувати до себе людей. На жаль, у Дніпрі ми такої підтримки не знайшли. Тож виживати на комерційних основах громадській організації та коворкінгу дуже складно", – зазначає Альона Кучерук.
"Прийти на воркшоп, майстер-клас, – послухати музику місцевих артистів – це маленьке, але важливо діло. Всі ініціативі будуть краще розвиватися, якщо дніпряни будуть давати фітбек. Тоді місцеві артисти та підприємці краще зрозуміють потреби своєї аудиторії", – говорить Євген Синельников.
"Неможливо нікого нічим насильно зацікавити. Треба робити від серця, щиро та досліджувати те, що цікаво особисто вам. Наша організація саме так і починалась у 2014 році, коли ми організували перший фестиваль. Ми робили його як відповідь на нову реальність. Це була подія, якої нам не вистачало в місті", – зазначає Марія Ярчук.